Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Nektek a családotokban vannak...

Nektek a családotokban vannak fura szokások, hagyományok?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, hogy nálunk hagyomány, hogy minden karácsony előtt, elmegyünk a családdal a termálfürdőbe, és elöltöltünk ott egy napot, jól érezzük magunkat. Amikor ezt elmeséljük senki nem érti mi értelme, hiszen ilyenkor mindenki megy a karácsonyi vásárba meg stb, mi meg termálba :D

A másik ami szintén fura másoknak, hogy nálunk ilyen hagyomány lett minden új évkor ajándékozni egymást mint karácsonykor :D És mindenki csak néz, hogy ennek mi értelme? Nem tudjuk, valamiért kialakult. Nektek vamnak ilyen csaladilag furcsa hagyományaitok, vagy mi vagyunk fordítva bekötve? :D


2019. szept. 17. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fura hagyományok mindig a más családjában vannak... :)
2019. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi például a húgommal kamasz korunk óta mindig csinálunk mikulás csomagot a szüleinknek(kedvenc édességekkel). Én már túl vagyok a harmincon, szóval ez ilyen tizenéves szokás. Nem tudom, ez mennyire fura, de a környezetemben nem szokás.
2019. szept. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is szoktunk felnőttként mikulás csomagot adni a szüleinknek. Mifelénk ez nem fura.

Nálunk az vált hagyománnyá, hogy elmegyünk egy templomba a városunkban, ahol híres betlehem van minden évben. Megnézzük minden évben a karácsony előtti héten.

2019. szept. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi minden karácsony előtt elutazunk Bécsbe enni egy szelet rántott húst. Semmi más lényegeset nem csinálunk, csak ezért utazunk oda-vissza közel 1000 km-t.
2019. szept. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
70%

Egyben van a fürdőnk a wc-vel és nincs rajta rendes ajtó, csak egy függöny. Minket sosem zavart. Simán pisilünk, fogat mosunk, míg a másik fürdik. Ezt szinte mindenki furcsálta régen.

Már nem otthon lakom, de most sincs másképp a párommal. Van ugyan ajtónk, de csak nagy dolognál van bezárva kilincsre.

2019. szept. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Fuu én nagyon adnám a termál karácsonyt :D
2019. szept. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A Mikulás csomag nálunk is divat pedig már 35 vagyok. Mi 2 ünnep közt megyünk termálba, mindig!

Karácsonykor csak elményajándékot adunk egymásnak, és együtt használjuk fel őket. Anyuval járok színházba, a tesóm a férjemmel koncertre stb.

Anyák napján az egész család (anyukám, anyósom, mi, tesómék, és a gyerekeink) elutazunk várost nézni. Mindig más hely az uticél.

2019. szept. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!