Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sosem tud a futár visszaadni....

Sosem tud a futár visszaadni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Étel rendelésnél mindig elmondjuk, hogy 5000 vagy 10000 Ft-os cimlettel fogunk fizetni, ezt meg is köszönik. Majd amikor jönnek a futárok, akkor "Jajj nem tudok visszaadni", "jajj nincs nálam igy", mindezt persze úgy, hogy annyit tudna visszaadni, hogy 500 Ft legyen a borravaló, amit egy kicsit sokallok egy futárnak. Általában 50-100-200 Ft borravalót szoktam adni, amit korrektnek gondolok. Amikor már 10 perce ott állunk, akkor persze előkerül az apró. Mit tegyek ilyen esetben? Veletek is előfordult ilyen? Miért ilyenek sokszor az ételfutárok?
2019. szept. 21. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát, én azt tenném, hogy ezentúl előre gondolkodnék, és lenne nálam váltópénz. Kicsit macerás, tudom, de így elkerülheted ezeket a helyzeteket. Én már, ha pl árut várok, előtte nap úgy kérem a boltban a visszajárót, hogy legyen benne pl egy ötszázas, két kétszázas, egy százas. Volt, amikor direkt nagyobb címlettel fizettem a boltba, így volt mindenféle címlet nálam. Sajnos kihasználják a futárok, hogy nincs náluk váltópénz, és reménykednek a magasabb borravalóban.
2019. szept. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%
Akkor szépen megvárja míg én elmegyek és váltok, ezeknek a "futároknak" 8általános iskolája van, azért jött ilyen helyre dolgozni mert nem tetszik nekik a gyár, nos azt gondolja majd én eltartom, lerugott rossz autókkal járnak, könyezetszennyezők, pöfékelnek, prolik, na. Volt már, hogy 6 percet várt, engem nem érdekel, meg a csomagfutár... örüljön ha otthon vagyok, mondjuk tőlük a 20 forintot is visszakérem, diplomás ember vagyok, velem nem szórakoznak a senkik az fix.
2019. szept. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Lehet hogy diplomás vagy, de a te is ugyanolyan tahó vagy, csak más szinten. Nem a diploma teszi az embert emberré.


Ételfutár esetében már eleve le van tudva a fizetés online, így a futár nem kérhet tőlem semmit. Ha szimpi az ember és éppen van nálam egy 200-as, néha oda szoktam adni.

Volt már dolgom nagyon kedves futárral is, pont munkahelyen voltam és siettem, így valami 450 forintot kapott tőlem mert nem akartam apróval szórakozni. Úgy örült neki, hogy azt hittem a nyakamba ugrik, nagyon aranyos volt. Nem sajnáltam tőle.

Ezt csak azért írtam le, hogy más is lássa: van köztük normális ember is.


Csomagot még nem kértem így, de neki is úgy számolnám, hogy 100-200 ft borravalót hozzá tennék és ki lenne előre számolva, ahogy fentebb is ajánlották. Az jó megoldás. Nem nekik kellene nagy címlettel fizetni és akkor nincs gond.

Nem szoktam sajnálni a borravalót másoktól, nekem jobb munkám van több pénzért. Minek legyek smucig? Én is voltam lent.

2019. szept. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Fizess kártyával/legyen apród ha ez zavar. Nem szép dolog tőlük, hogy direkt erre mennek rá de tőled se, hogy ezen puffogsz de közben a legelemibb dologra se készülsz fel, hogy legyen apród.
2019. szept. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Miért készülnék? Világosan egyeztettem előre, hogy nagy cimlettel fizetek.
2019. szept. 21. 15:05
 6/13 anonim ***** válasza:
Negyedikkel értek egyet. Vagy tarts magadnál aprót, vagy fizess kártyával, és probléma megoldva.
2019. szept. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

látod, hiába egyeztetsz, nem működik. többen leírták a választ.

diplomás hozzázlszóló: élő példa vagy, hogy a bunkóság és a diploma sokszor karöltve jár.

2019. szept. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én nem rendelnék tőlük semmit, nem hogy még ezek után borravalót adjak, egyeztetted előre, így meg elég gusztustalan húzás volt tőlük
2019. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Annyi jattot ad mindenki, amennyit akar, vagy amennyit tud, ha semmit akkor semmit. De szeretném ha tisztában lennél vele: 50 forint nem korrekt, hanem vérproli tahóság.
2019. szept. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Rendelj màshonnan vagy szàmold ki elôre a pénzt, ennyit tehetsz. Én ritkàn rendelek de inkàbb kiszàmolom elôre a pénzt, azt jó idô.
2019. szept. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!