Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak fiatalok itt, akik...

Vannak fiatalok itt, akik szeretnek járni böllérfesztiválra, vagy házi disznóvágásra?

Figyelt kérdés

2019. szept. 22. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Hajaj, egy igazi, tradícionális, falusi disznóvágásnál nincs is jobb!


Hogy itt a 39 fiatalnak számít-e, az más kérdés...

2019. szept. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon régen voltam,gyerekként.Nagyon tetszett,a hangulat+összejött a család.Azért vinnék magammal egy pár vegánt is,hogy hülledezenek.
2019. szept. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Mamámnál minden évben van, egyszer megkértem őket, had boncoljam én a disznót anatómia miatt. (Művész vagyok s szeretem az anatomiát)

Igaz tovább tartott 🙃

Apám pár perc alatt szétkap egyet.


S mielőtt valami negatívot kapnék, biztos valami csúnya parasztlány vagyok... Nem, sőt pl az obiban is mindig figyelnek "az a szoknyás magassarkús nőnek minek kell az?"

Rengeteg mindenhez értek s magam csinálom, alkotok otthonomban is.


Szerintem az emberek egyre kevesebb dologhoz értenek legyen az kertészet,disznóvágástól kezdve az otthoni dolgok szereléséig.


A bútorokat is én csináltam s a bőrkanapét az alap váztól a kárpitozásig.


Ciki, amikor a huszonéves társaságban egy srác se tudta kezelni a fúrógépet sem... Én meg kivettem kezükből, mert rossz volt nézni s megmutattam...


26/N

2019. szept. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Évente 5-6 disznóvágásban veszek részt egész kicsi gyerekkorom óta. Reggeltől estig véres kézzel/késsel rohangálok, tehát tevőlegesen a sűrűjében vagyok.
2019. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vágunk, vágatunk. :)

Szeretem, mindig is szerettem. A hangulatot, a finomságokat, mindent. Azt, hogy utána fél évig tudom, milyen húst eszek, azt, hogy erről a húsról tudom, hogy a gazdája szépen élt. :)

Most csak pár bárányunk van. Még. Nemsokára mennek vágásra, lehet meg is simogatom őket mindjárt, meg adok egy kis kukoricát nekik, széna mellé az a desszert. :)


Egyébként ahogy egy korábbi hozzászóló is említette, én fontos dolognak tartom a kétkezi munkával való megismerkedést, hogy a fiatalok ne idegenkedjenek tőle. Ahogy magának a vágásnak is van egy "szertartás" jellege, az ember megtanulja egyszerre összekötni, másrészben különválasztani a disznót a nyers hústól.

27f

2019. nov. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Még disznóvágáson nem voltam de szerintem a hangulat tetszene.

Böllérfesztiválon már voltam Bócsán. Nem tetszett, zavaróan sok volt a ripacskodás, mert hamár böllérfesztivál, akkor már kell egy-két álbetyár stb. Ráadásul volt olyan stand ahol a kedves házigazdák a vendéglátás alapjaival sem voltak tisztában. Alapvetően nem tetszett pedig nem vagyok az a kifejezetten városi gyerek.

2019. dec. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem itt konkrétan nincsenek.Maximum akiknél a családban van disznó tartva és vágva.

Házi disznóvágásra csak akkor jutsz el ha van ismerős/rokon.

Böllérfesztivál pedig nagyon kevés van nem igazán érdekli a fiatalokat szerintem.

Maximum a szülőkkel kimennek esetleg töltenek egy-két kolbászt.


Igazi házi disznóvágáson meg nem tudom mi olyan nagy dolog van nálunk gyerekkorom óta van vágva évi 1-2 utóbbi években már csak a nagyszülők tartanak.


Erősen kétlem hogy a fiatalok élveznék a disznó feldolgozását szagolni a büdös belet stb stb


Maximum ilyen kolbásztöltögetést tudok elképzelni :D

2019. dec. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Te hány éves vagy amúgy?
2019. dec. 31. 16:42
 9/11 anonim ***** válasza:
24 vagyok de megírtam privátba is :D
2019. dec. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25f hentes. Napi 4-5 disznót vágok itthon. Egy idő után már megunja az ember és nem dáridózik hanem csak dolgozik és kész, de ìgy is szeretem
2019. dec. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!