Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ennyire képmutató szülő?

Miért ennyire képmutató szülő?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm, akinek 8 általános a van azt mondta, hogy állandóan mondja a lányának, hogy tanuljon, néha ordít is vele. És hogy ő azt szeretné hogy a lánya vállalkozónak tanulna vagy sebésznek....én azt gondolom, hogy aki ilyet mond az azt sem tudja mit beszél. Vállalkozónak nem lehet csak úgy tanulni, fogorvosiig meg el kell jutni,nem ilyen egyszerű.

Miért ilyen képmutató szülő, amikor ő sem tanult? Ő sem volt képes egy szaros szakmunkást sem összekaparni.


2019. okt. 9. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem látja át a szülő a lehetőségeket, hogyan lehet valaki vállalkozó vagy sebész vagy fogorvos. Mégis azt szeretné, hogy a lánya többre vigye , mint ő, ami helyes törekvés. Nyilván ordítani nem kellene, de az, hogy arra biztatja a lányát, hogy tanuljon, egyáltalán nem képmutatás.
2019. okt. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Szerinted?? Gondolom azért hogy ő ne kövesse el azt a hibát amit ő elkövetett hogy neki csak 8 van..nem álszent csak tanult a hibáiból
2019. okt. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, értem, ő 8at végzett, a lánya rögtön menjen az orvosra..
2019. okt. 9. 21:09
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Képmutató; “Nemes érzelmeket, viselkedést színlelő, de gondolataival, érzelmeivel ellentétesen beszélő (ember), aki mást gondol, érez belül, és mást mutat külsőleg.“


Szidsz valakit, de a szavak jelentésével te sem vagy tisztában.


Nem tudom mi bajod van egyébként. Abban igazad van, hogy nem a legjobb eszközökkel próbálkozik az apa és nem kell mindenáron orvos vagy vállalkozó legyen a gyereke. Ez arról szól, hogy nem akarja, hogy a lánya is elkövesse azt a hibát, amit annak idején ő. Mert tudja, hogy elrontotta és megbánta, a gyerekének pedig más életet akar. Ez nem képmutatás.

Az én szüleimnek is szakmunkájuk van, igaz engem nem köteleztek semmire, de mindig mondták, hogy addig tanuljak amíg van rá lehetőségem. És nem azért mert szar alakok, vagy képmutatóak lennének, hanem mert azt akarták, hogy többre vigyem.

És célba ért amit mondtak, mert a 2.diplomámat csinálom.

2019. okt. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem képmutató, és éppen azért mondja, mert ő nem tanult, de a lányának jobb életet szeretne.
2019. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Ordítani nyilván nem helyes, de teljesen rendben van hogy azt akarja hogy a gyereke többre vigye mint ő. Mit kéne mondania, le kéne szrnia és arra bíztatni hogy ne tanuljon? Hogy elég a 8 általános?
2019. okt. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Miért ne akarhatna többet a gyerekének, mint saját magának?!

Ettől miért lenne képmutató valaki?

Unokatestvérem egyik szülőjének sincs felsőfokú végzettsége mégis orvos lett...

Apám szakmunkást végzett, majd később estin érettségizett, anyámnak egy tanítói diplomája van, mégis van két diplomám (mérnök + közgazdász), az öcsémnek is van egy...

Teljesen normális, hogy az ember tanul a saját hibáiból és a gyerekét ezektől meg akarja kímélni, jobb életet akar neki, mint a sajátja

2019. okt. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!