Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék embereken a...

Hogyan tudnék embereken a lehető legtöbbet segíteni?

Figyelt kérdés
Állatokon már segítettem többen is, két madarat, egy sündisznót, egy kutyát, és két macskát mentettem már, a sündisznó kivételével mindet sikerült megmenteni, a macskák az enyéim lettek. Illetve utaltam már madármentő alapítványnak is, nem kötöttem ki, hogy csak állatokon akarok segíteni, csak mindig ők találnak meg, pedig az embereken való segítést legalább annyira fontosnak tartom, mivel mégiscsak az ember a fontosabb élőlény. Tanácstalan vagyok, hogy hogyan tudnék úgy segíteni valakin, hogy az a lehető leghasznosabb legyen számára. Nem tudom, melyik alapítványnál lenne jó helye a pénzemnek, ki az, aki nem nyúlja le, és tényleg a rászorulókhoz jut a pénz. Illetve mi az a tevékenység, amivel még sokat tudnék segíteni? Önkéntes munka egy-egy nap erejéig, vagy csak egy jóleső beszélgetés valakivel, vagy valami más. Az ötleiteket köszönöm! :)
2019. okt. 18. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Az ember a fontosabb élőlény? Ez a mocskos kártevő?

Én maradok az állatok segítésénél.

2019. okt. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazából én szervezeteknek nem segítek.

Rászoruló család rengeteg van, akikhez személyesen is el lehet menni (akár alapítványok is ajánlanak) és én oda szoktam vinni ruhákat vagy tartós élelmiszert is akár.


Akkor látom, hogy valóban jó helyre megy és oda, ahova szánom.


Állatokon is csak így vagyok hajlandó segíteni, mert sok mindent láttam már pl.menhelyen is a tápadományoknál.

2019. okt. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Hagyd a fenébe a sok fér.g embert,maradj az állatoknál.
2019. okt. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szomorú ez az emberek iránt érzett cinizmus...
2019. okt. 18. 21:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Az is egy megoldás, ha nem konkrétan pénzt adományozol, hanem az adománynak szánt összegből élelmiszert veszel, ruhákat, egyéb dolgokat amiket és ahova épp adományozni szeretnél és azt adod oda. Így nem kell attól tartanod, hogy a pénzednek akárcsak egy részét is "lenyúlják". Bár, a jótékonysági szervezetnek is fent kell valahogy tartania magát.

Egyébként az vannak anyagiaktól mentes segítség nyújtási lehetőségek is...

Most hirtelen az önkéntesség jut eszembe mondjuk egy ételosztáson. Vagy mondjuk csatlakozni egy szemétszedéshez, környék megtisztításához, ami egyébként mostanában egyre népszerűbb.

2019. okt. 20. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!