Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan mondják egy szóval ezt?

Hogyan mondják egy szóval ezt?

Figyelt kérdés

Ha valakiből ki akarok szedni valamit; pl. hogy hol van, de nem akarok konkrétan rákérdezni, hanem felteszek neki egy másik kérdést,(mint például összefutunk-e valahol) amire biztos vagyok benne, hogy azt fogja válaszolni,hogy hol van (alap esetben nem ez kellene legyen a válasz,de tudom, hogy a legtöbb emberből ilyen kérdésekkel ki lehet húzni "extra" információkat).



Remélem érthető a megfogalmazás, ha mégsem akkor megpróbálom másképp írni.



#beszélgetés #információ #ember #emberismeret #társalgás #puhatolózás #kérdés feltétele #kérdés kikerülése
2019. okt. 26. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Célozgatás? Manipulálás? Befolyádolás? Pszichés ráhatás?
2019. okt. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A manipulálásra gondoltam én is, de aztán elvetettem.

Azt nem csak valaki döntésének , érzelmeinek és cselekedeteinek fondorlatos megváltoztatására használjuk?

2019. okt. 26. 13:53
 3/7 anonim ***** válasza:
De igen. Igazad van. :-)
2019. okt. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor a pszichés ráhatás lenne a jó válasz, de biztos van erre vmi szakszó. :-)
2019. okt. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Irànyitott kerdezésnek hivjàk.


Itt is gyakori a kérdezök részéröl amikor önigazolàsokat keresnek tulajdonkeppen es nem is kerdesre a valaszt

2019. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Hátulról mellbe
2019. okt. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5


Jól mondod, utána jártam és tényleg ez az, köszönöm a segítségedet, tudtam, éreztem, hogy van rá külön kifejezés :)


#4


Nem kötekedni akarok :-D

De szerintem a pszichés ráhatás sem a megfelelő kifejezés, ugyanis nem akarok hatást gyakorolni az illetőre, szimplán csak tudom, hogy általánosságban az emberek hogyan válaszolnának az adott kérdésre.


De javítsatok ki, ha tévedek. :-D


#6



SZERINTEM , ha valaki hátulról támad mellbe, az rosszindulatból teszi.

A szituációt(/ a hasonló szituációkat) viszont, amit felvázoltam szerintem egyáltalán nem jellemzi rosszindulat, nem a másik kárára teszem fel a kérdést, így neki abból rossz nem származik.



Bocsi a szőrszálhasogatásért, szeretem az ilyen kis eszmefuttatásokat :D

Senki ne vegye magára :D

2019. okt. 26. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!