Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar hogy ha...

Titeket nem zavar hogy ha kíírtok egy kérdést amiben tanácsokat kértek hogy hogyan oldjátok meg a problémátokat arra jön egy csomó irreleváns válasz?

Figyelt kérdés

Nagyon elegem van abból (es kíváncsi vagyok másokkal is van-e itt ilyen) hogy kiírok egy szimpla kérdést egy életszituációról, a helyzetemról, egy problémámról és a válaszok nagy része abból áll (vagy legalábbis nagyon sok az ilyen) hogy "hát azt nem tudom hogyan változtass de én is így vagyok", ez csak egy példa. De egy teljesen átlagos kérdésnél jönnek ilyen tök értelmetlen válaszok. Vagy esetleg privátok ismerkedési szándékkal, holott szerintem TELJESEN egyértelmű hogy NEM ezért írok ki kérdést.

Ha valaki nem tud érdemben hozzászólni, tanácsot adni csak olyanokat hogy nem tudja, neki is ez a baja vagy kiragad egy részletet (ami nem fontos) a dologból és azon csámcsog akkor minek válaszol?? Minek ha az illetőn úgysen tud segíteni?

Értelmes, segítő hozzászólások pesig nem is jönnek vagy csak alig. De az ismerkedő privátok nagyon...

Veletek is van ilyen, nem zavar?


2019. nov. 4. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Sose süllyednék olyan mélyre hogy itt tegyek fel kérdést és itt kérjek tanácsot szóval nem :D Tessék egy újabb irreleváns válasz, mehetsz a sarokba morogni.
2019. nov. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Nem zavar, ez nem az orvos válaszol rovat. Másoknak pedig majd segítenek a számodra haszontalan válaszok is. Elgondolkodnak rajtuk, ötletet adnak.
2019. nov. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ismerkedő privátok 90%-a fix felhasználóktól jön. Letiltottam őket, bár beletelt egy kis időbe, hónapok óta nem kapok ilyet - vagy ha mégis, nem ér célba.
2019. nov. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Már rájöttem, hogy 90%-ban milyen emberek "uralják" ezt az oldalt, úgyhogy nem, nem zavar, inkább sajnálom őket.
2019. nov. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A minap ezt a kérdésttettem fel ugyanezzel kapcsolatban. Hát jöttek értelmes válaszok... :/ Az emberek ostobák és ennyi leesett.

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2019. nov. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

A legfőbb indok az, hogy az emberek nem gépek.


Vannak érzéseik, gondolataik, véleményük, saját problémáik, tragédiáik. Nem válaszoló robotok, hogy beírod a kérdést, kiadják a választ.


Ráadásul az élethelyzetek kérdéseire sokszor nem is lehet egyszerűen választ adni, nem lesz kivezető út, leírás, hogy csináld ezt és majd jön a csoda, hanem sajnos magadnak kell átélni, túlélni, továbblépni.

2019. nov. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 nyilvan nem erre gondolok. Nem arra gondolok hogy mindig tud valaki valami megoldast és bumm ott van. De ha valaki semmilyen értelmes avsgy segítő dolgot nem tud hozzászólni, akkor minek? És nem arról van szó hogy valaki kifejti hosszadan a tapasztalatait hanem csak annyit ír hogy ő se tudja/vele is ez van stb.
2019. nov. 4. 22:25
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

De, zavarnak az ilyenek, már nem is tudom, miért próbálom meg egyáltalán.

Igyekszem már inkább maximum komolytalanabb témákban kérdezni, de ott is gyakran csak fogom a fejem utólag, és nem vagyok előrébb.

Ez az oldal abszolút komolytalan, apróbb tippeket kérni jó tudom is én, főzéshez, meg unalmas percekben jó elütni az időt, de semmi több. Pedig tök jól működhetne, kicsit azért szomorú.



Meg azért van még pár típus, kedvenceim:

- az értetlen: kiírok egy kérdést, leírom az infókat és félremagyarázza - pl. egyszer kiírtam egy kérdést, hogy egy szobában hogy lehetne elrendezni x dolgot, erre jöttek a válaszok, hogy rakd a konyhába ezt, a fürdőbe azt, mikor leírtam, és még ki is emeltem, hogy egy szobáról van szó

- a szidalmazó-kötekedő: teljesen mindegy, hogy mi a kérdés, a delikvens válasza annyi, hogy "ne sajnáltasd magad", meg hogy "kifogások vannak" és hasonlók

- az irreleváns: megkérdezem, hogy tudom is én, két kinézett autó közül melyiket gondolják jobbnak a válaszolók, erre odaír 5 másik fajta autót (opcionálisan le is fikázza azokat, amiket én írtam)

- aki nem olvas: megkérdezem, hol lehet piros almát venni, leírom hogy a Tescoban két hete keresem és nincs, erre emberünk beírja válasznak, hogy Tesco

- a sértődött: személyes támadásnak veszi a kérdést, egyszer kérdeztem a vasúti közlekedéssel kapcsolatban, mert tényleg nem értettem valamit, és az a típusú ember vagyok, aki egész egyszerűen kíváncsi, ezért kérdeztem (ugyanezt leírtam ott is), választ nem kaptam, csak pár beszólást, hogy mit kötekszem, nem értek hozzá, ne okoskodjak

- a nagyon bátrak: mindenre van azonnali, radikális megoldásuk, baltával hámoznák a tojást - példa: kicsit összekaptam anyámmal/párommal egy konkrét dolgon: "költözz el", "hagyd ott", "szakítsd meg a kapcsolatot"

- a szidalmazó: egészen egyszerűen, körítés nélkül ócsárolni kezd, hogy mennyire idióta/bunkó/buta/igénytelen/stb. vagy, csak mert a kérdés része az, hogy esetleg valamiben nem vagy tökéletes, és szeretnél javítani (gyors példa: egy kérdésben írtam a táplálkozási problémáimról, NULLA releváns választ kaptam, szemben vagy 10 olyannal, akik szerint fogyatékos, debil, és 12 éves vagyok)

- az értelmetlen: akikről nem lehet eldönteni, hogy viccelni akarnak-e, vagy komolyak... épp előbb láttam például, valaki kért tanácsokat arra, hogy lakásban hogy lehet elviselhetőbb a kutyaszőr, erre valaki írta, hogy gyengébb izzók a lámpába, lakk lepedő az ágyra és hasonlók...???? :D

- a tagadó: egyszerűség kedvéért az előbbi példánál maradva, megkérdezem hogy mit lehet tenni a kutyaszőr ellen, és odaírja, hogy nem is hullik a kutyák szőre

- a "guruló almát is": teljesen mindegy, hogy mi a kérdés, ha kiderül belőle, hogy nőnemű vagyok, akkor jönnek az "akarsz dugni?" üzenetek

- kicsit kakukktojás, de talán ide tartozhat a térítő - eddig bármilyen kérdést írtam ki, mindig perceken belül jött a privát, hogy szeretnék-e Jézusról beszélgetni... de komolyan, mindegy hogy paradicsomtermesztés, lelki probléma vagy nemiherpesz a kérdés lényege, kapom ugyanezt

2019. nov. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!