Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az a jelenség, hogy...

Miért van az a jelenség, hogy feltesznek egy kérdést és a válaszolók nem a kérdezőnek mondanak megoldást, hanem elkezdik ecsetelni a maguk baját?

Figyelt kérdés
Én mindig igyekszem a kérdésre szorítkozni, de nagyon sokan elkezdik hogy " én is így vagyok vele..." és mondják a magukét, pedig a kérdező ha nem jelzi külön, nem arra kíváncsi, hanem a megoldásra.
2019. okt. 18. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Mindenki mondja a magáét, mert egoista.
2019. okt. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Velem is ez van. Ki írok egy kérdést és ecsetelik a maguk baját. Hihetetlen. Pedig nekem 100x rosszabb.
2019. okt. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Én is így vagyok vele.
2019. okt. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Kérdéstől függ, mondjuk egy család kategóriában nem rossz egy saját példa, feltéve, hogy a válaszoló a saját megoldását is leírja az esetre. Amolyan ötletelés, amiből mazsolázhatja az esetlegesen hasznos tippeket a kérdező.
2019. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Ez semmi

Ha tudnád hogy nekem mennyi bajom van

2019. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Látom megtaláltátok a humort is a dologban :))
2019. okt. 18. 11:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgetésnek hívják. A kérdések nagy részénél nincs is kérdés, csak simán leírja a kérdező a gondját-baját, vagy azzal zárja, hogy "Ti mit gondoltok?" "Szerintetek?" "Volt már veletek ilyen?" Ilyenkor persze, hogy az ember a saját esetéből indul ki és elmeséli. Élő beszédben is kifejti mindenki a kérdést meg a választ, nem csak félszavakat dünnyögnek oda egymásnak.

Plusz alapvetően ahhoz érdemes hozzászólni, amivel van tapasztalatod, akkor pedig magától értetődő, hogy megosztod a kérdezővel.

Meg amúgy is szívesebben olvasnak el egy magyarázattal, sztorival, eredményekkel, mindennel kiegészített választ, mintha csak annyit írna oda valaki, hogy "Nem". :D Pl. egy családi konfliktusnál elég nehéz leírni úgy a megoldást, ha nem írja le mellé a válaszoló a problémát is. :)

Egyébként honnan tudod, hogy nem kíváncsiak rá? Mindenkitől megkérdezed privátban? Majd akit zavar, az nem olvassa el az ilyen válaszokat. Ezen kár mérgelődnöd. :)

2019. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem mérgelődtem, csak feltűnt, és gondoltam megkérdezem, miért van ez :)

Pl. a gyerekvállalás kategória. "Áronka egész nap üvölt, nem tudom mit csináljak vele. Megoldás?" válasz: "Az enyém is üvölt egész nap, kiszakad a dobhártyám is. biztos front van".

2019. okt. 18. 12:32
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy elmondjam, nagyon fáj a fejem. Az eredeti kérdés nem érdekel, erre tudtok valamit? Ja, meg a kocsim se indul, mi lehet a baja?
2019. okt. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!