Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosnak tartanátok azt, ha...

Jogosnak tartanátok azt, ha valaki lelövi az illető kutyáját, ennek hatására pedig a kutya gazdája lelövi a kutya bántalmazóját?

Figyelt kérdés
2019. nov. 7. 09:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%

A törvény ezt bünteti.


De személy szerint etikailag egyetértek vele. Ha valaki lelőné a kutyámat, én nem lőném le, lévén nincs semmilyen lőfegyverem, de tuti hogy símaszkban törném rá az ajtót egy két hasonló felfogású ismerősömmel, és az embert keményen megdolgoznánk különböző fadarabokkal.

2019. nov. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%
Jogilag természetesen nem megalapozott, de ha az én kutyámat lőnek le minden ok nélkül, akkor nem fognám vissza magamat.
2019. nov. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%

12# szintén.

Törvény egy szar.

Pedig jó is lenne, ha valami hatalmas büntit szabnánk rá.

2019. nov. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%

De attól függ mi is...

ha önvédelem, akkor nem jogos.

Ha szándékos, pszichopata, akkor igen...

2019. nov. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%
Mivel az állatvédelmi törvényünk harmatos lóf'szt sem ér, szerintem van helye az önbíráskodásnak. Nem jó dolog, de szükséges. Híresen pacifista vagyok, de ez csak addig érvényes, amíg valaki védteleneket nem kezd bántani. Aki nagy bátran, biztonságos távolságból lelő egy kutyát, az megérdemli, hogy megkóstoltassák vele a saját fegyverét.
2019. nov. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
77%
Én jogosnak tartom teljes mértékben. A törvény sajnos nem.
2019. nov. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
26%
Nem jogos.
2019. nov. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 robi1980 ***** válasza:

Sajnos nem derül ki a kérdésből, a kutya lelövésének az oka/indítéka. Ha a feltételezett kutyagyilkos simán kutyagyűlölő, akkor etikailag egyet tudok érteni a kutya gazdájával, persze ettől még bármilyen tettlegesség az elkövető felé önbíráskodásnak számít. (Volt olyan megtörtént eset ugye, hogy egy kutyát erdőben sétáltató elengedte a pórázról az ebet, s valaki, ha jól emlékszem vadász lelőtte a kutyát, pedig egyértelműen nem kóbor állat volt.)


Van azonban egy másik alapvető eset is: Amennyiben a kutya gazdája felelőtlenül tartja az állatot és az veszélyezteti az arra járókat, avagy folyamatosan félelemben tartja, s a kutya gazdája a felszólítások ellenére sem tesz semmit, akkor simán lelőném magam is a kutyát az utcán, ha rám támad. Utána meg ha hőbörög a gazdi, az is kapna egyet-kettőt a lábába, hogy lenyugodjon...

2019. nov. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!