Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem gyanús a fogyasztói...

Nem gyanús a fogyasztói társadalomnak, hogy a "nagy" Black Friday akciózáskor az eredeti árat hazugságként jóval magasabbnak tüntetik fel, vagy hogy néhány héttel előtte megemelik a termék árát, majd az akció keretén belül lecsökkentik?

Figyelt kérdés
2019. nov. 22. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon egyszerűen ki lehet védeni,felirom előtte a termék árát majd megnézem milyen leárazva és mindjárt kiderül hogy át akarnak-e vágni.

Volt hogy ezen a napon jelentős kedvezménnyel sikerült hozzájutnom egy termékhez,nem minden egyes darab átverős.

2019. nov. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Amíg krumplival lehet szavazatot venni, lehet a klímaváltozást tagadni, sorosozni, nincs pénzügyi alapismerete sem a lakosságnak, addig nem kell csodát várni.
2019. nov. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Ez Magyarország. Itt minden gagyi, szar és korrupt.
2019. nov. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalat. Ilyenkor a jó árura ráraktuk az akció táblát. A régi áruról ami már akciós áron sem kellett senkinek, leszedtük a táblát. Az árakat nem változtatták. Aki hitt az akcióban megvásárolta az akciós árut, mert azt hitte,hogy most jól járt. Aki meg nem hisz az akcióban az a régi kollekcióbol vásárolt, és azt hitte hogy jól járt mert őtet semmiképp nem verik át.
2019. nov. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg mondjuk tudom minek mennyi az ára?

Esetleg össze tudom hasonlítani más boltokkal, külföldi oldalakkal stb.?

2019. nov. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez így van, de magát a kérdést nem értem, mi lenne "gyanús" ebben?
2019. nov. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
Dehogynem de ha olyan dolgot veszel aminek tisztában vagy az átlagos árával, akkor ki lehet ezt szűrni. Ez épp olyan mint a Glamour napok, ha én ugyanazt a terméket használom x ideje akkor tudom hogy a kuponos ára az tényleg olcsóbb-e vagy nem. Vagy ha egy dolgot régóta akarok venni de mindenhol 40-50 ezer, aztán blekfrájdéjen meg 25 akkor az is feltűnik.
2019. nov. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, a többségnek eszébe sem jut körülnézni vásárlás előtt. Pénzügyi analfabéták, bármilyen vackot megvesznek, ha elég nagy "AKCIÓ" felirat virít rajta. Egyébként ez a vásárlók megtévesztése, ami ugyan a fogyasztóvédelmi törvénybe ütközik, de a kereskedők röhögve kifizetik minden évben a kirótt büntetést, aztán elölről kezdik az egészet. És megtehetik, mert a hülye vásárló újra és újra bedől a trükknek.
2019. nov. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mit aggódtok már azon átverése e vagy sem? Mert eleve ez a nagy shopping társadalom ÖNMAGÁBAN nem kamu? Ne röhögtess már.

Továbbá ahogy felettem is írták, hogy ha ennek alapján van annyi eszed, hogy tudatosan vásárolsz, azt amit kell, akkor észre veszed ha tényleg van egy ilyen napon kedvezmény vagy sem.

2019. nov. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!