Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy nap után otthagytam a...

Egy nap után otthagytam a munkahelyen, a kollégák miatt. Velem van a baj? Mindig ez lesz? 19

Figyelt kérdés

A munka nem volt nehéz, nem azzal volt a baj.

Hanem az emberekkel körülöttem. Levegőnek nézték. Bunkók voltak. Ők egy ossteszokott csapat voltak, volt egy két ember aki befogadott rendes volt, de volt aki olyan bunkó volt hogy én még olyat nem láttam.

Szunetbe, ők mentek együtt enni, ki a levegőre, én meg egyedül mentem az ebédlőbe. Kegyetlen egy első nap volt.

Viszont, a munka előtt, volt egy pár napos tovabbkepes, ott más volt a csapat, ott szerettem lenni velük mindenki jofej volt, jól elvoltunk, oda be tudtam illeszkedni nem volt semmi baj.

De itt nagyon rossz volt.

Első nap után otthagytam azt a helyet.

Szerintetek velem van a baj?

Probaltam beszélgetni, besegiteni, dolgozni, kedves voltam de tényleg! Mégis olyan rossz volt ott lenni azokkal az emberekkel hogy alig vártam hogy leteljen a 8 óra.

Pont olyan emberekhez tettek akiket nem bírok, vagy mindenhol ez lesz velem?

Miben változtassak?


2019. nov. 23. 09:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

Anyuka pici fiacskaja/lanyocskaja elso nap a felnottek kozott, es mar bogve megy haza?


Hat, keserves eleted lesz, ha ennyire keptelen vagy elviselni a kudarcot vagy a legkisebb fennakadast az idealishoz kepest.

2019. nov. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%

Például egy napnál várj többet,hogy befogadjanak

Lehet tényleg olyanok,hogy gyanakodva méregetik,ha új jön,és ez lehet elmúlt volna,ha jobban megismernek.


Sajnos tényleg van olyan közösség,ahol sok rosszindulatú ember gyűlik össze,de azért egy napnál több időt adj,hogy ez kiderüljön.

2019. nov. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Pedig ez mindenhol így lesz. Maximum olyan állást keress ahol csak 1 ember mellett kell majd dolgoznod, de az sem 100% hogy jó lesz ott neked.

Az élet ilyen, fogadd el. Pár nap után mindenhol jobb lesz, tapasztalatból mondom.

2019. nov. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Munkahelyen nem kell barátkozni.Ha könnyű a meló,annak örülj,megcsinálod,és kész.Dolgoztam én is úgy 8 órákat olyanok mellett,hogy meg se szólaltam,nem érdekelt hogy ők beszélgetnek.Az se érdekel ha egyedül kell kimennem szünetben.
2019. nov. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
14%
helyes, hogy otthagytad. azért legyen meg egy bizonyos szint. csak az ragaszkodna ilyen munkahelyekhez, aki fél a váltástól és hogy nem veszik fel máshova. #1-eshez hasonló emberekből lesznek a középkorú,borostás,büdös alkeszok akik megelégedtek 120 ezer forinttal, és már unják az életüket.
2019. nov. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

Ahogy írtad, összeszokott csapat volt. Ne várd azt, hogy 1 nap alatt befogadnak, hisz nem ismernek. Amíg a munka nem követeli meg azt, hogy veled legyenek, addig nem fognak feleslegesen nyitni feléd. Fiatal vagy, sokan ezt is negatívumnak tekintik, hisz mit tudnál, most jöttél ki a pad mögül...


Én is annyi idős voltam az első munkahelyemnél, én voltam a legfiatalabb. A többiek összetartóak voltak, vagyis csoportosultak. 1-2 ember jött csak oda, hogy segítsen/tanácsot adjon, de ez miatt még nem fogadtak be. Sőt az elején volt egy személy, aki egyenesen gyűlölt, amíg együtt nem kellett dolgozzunk, akkor rájött, hogy nem olyan személy vagyok, akinek elképzelt. Ja és a szemembe is mondta, a nyilvánvalót, hogy utált :) egyébként vele a későbbiekben nagyon jóba lettem.


Tehát a kulcs az idő. A legtöbb ember nincs oda a változásokért, és nehezen tud alkalmazkodni, ha még ezt nem is kötik az orrodra.


Neked is komolyodnod kell, és elfogadnod azt, hogy attól még, hogy normálisan viselkedsz, nem fognak szeretni az emberek. Ezzel a hozzáállással is csak baj lesz később, nem fognak komolyan venni. Azért 1 nap, az röhelyes úgy, hogy a munkával maga nem volt gond, és nem ért semmilyen terror, csak szimpla, hétköznapi emberi viselkedés.


Elhiszem, hogy nagyon szhar lehetett az első napod, de az sem megoldás, hogy megpróbálod magadat ráerőltetni az emberekre. Legközelebb hagyjad kiforrni a dolgokat, legyél türelmesebb. Először mutasd meg nekik, hogy rendesen végzed a munkádat, tisztelettudóan bánsz a feletteseiddel. Jó marketinggel könnyebb eladnod magad az embereknek.


Az sem biztos, hogy az a másik csapat bírt téged, csak szimplán jópofiztak, mert azt követelte meg a szituáció.



Hidd el, ez még a szerencsésebb felállás, hogy a kollégáid nem bírnak. Az rosszabb, hogy már az első napodtól fogva utál a felettesed, mert másik nemzetiségű vagy, és fiatal...:)

2019. nov. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Veled van a baj, túlzott elvárásaid vannak! Nem fogad be egy közösség egy nap alatt. Ez mindenhol így van, és lesz is, márpedig ezt tapasztalhattad korábban iskolában is.

Nem jelenti azt, hogy ők rossz emberek, nem kedvelnek; és azt sem, hogy te nem tettél meg mindent. Abban kell változtatnod, hogy természetesnek veszed a távolság tartást, ami az is; és nem adod fel attól, hogy 2 perc alatt nem leszel puszi pajtás mindenkivel.

2019. nov. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Munkahelyen egyvalaki szava számít, a felettesedé. A többivel nem kell foglalkozni. Én mindig rosszabbnak tartottam azt, amikor az új kollégák elkezdenek helyi pletykákkal elhalmozni, miközben én próbálék beletanulni a munkakörömbe és megszokni a feladataimat, főleg ha a főnök is láthatja.

Neked is a feladatokra kell koncentrálnod, nem a falkát követned lihegve, hogy befogadjanak.

2019. nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem az, hogy rosszul érezted magad, teljesen jogos. Az első benyomásod persze, hogy rányomta a kedved az egész munkára. Nekem is volt, ahol már első nap tudtam, hogy gáz lesz, és csak addig maradtam, míg jobbat nem találtam, 3 hét se volt, felmondtam. 3 hét alatt nem lett jobb, és első nap láttam, nem biztos h az idő mindent megold, nem-nem. Szerintem a megérzéseidre hallgattál, és nem lesz mindig így, hidd el. Nekem is volt, mikor egymás után többször váltottam, mert hol a társaság volt jó, és a munkakörülmények rosszak, hol a munka és a társaság volt kiváló, de a szerződés nem volt korrekt, hol pedig minden klappolt, ott 7. éve dolgozok. :) Érezni fogod, ahol otthon érzed magad, ott dolgozz, ahol jól érzed magad, szívesen jársz be. Az, hogy majd a munka elég lesz önmagában, meg a fizetés, az hülyeség. Volt, ahol csúnyán jól lehetett keresni, vezetőség is abszolút korrekt volt, de a sznob társaság, hogy senki senkivel nem volt jóban, nem hogy az újjal, hát rémes volt a hangulat sajnos. Mintha egy kriptába léptem volna be, és nem beszélhettél senkivel, 0 vidámság.. Az milyen... Most lehet, hogy nem keresek annyit, de 7 éve ugyanolyan boldogan megyek be a munkahelyemre. Ahol befogadó a társaság, ott már első nap lesz aki melletted van. Nálunk folyamatosan jönnek az újak, és folyamatosan karolják fel őket. Mindenhol van összeszokott társaság, de annak fel kéne készülnie arra, hogy hogy kell bánni az újakkal. És ebben a vezetőnek is támogatást kéne nyújtania. Nálunk körbevezetjük az újakat, és van akihez folyamatosan fordulhat, nincs egyedül. Tökéletes hely nem lesz, kell azért alkalmazkodni, de az első benyomás sokat tud rontani a lelkesedésen az biztos. Mindenhonnan nem kell azonnal felállni. Abból nem lesz semmi jó.
2019. nov. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%

A továbbképzésen valószínűleg mindenki új volt, az más helyzet, mint egy összeszokott csapatba beilleszkedni.

Igen, a leírás alapján most veled volt a baj. A beilleszkedéshez mindenhol idő kell. Felnőtt korban, munkahelyen senki nem fog a napi teendők mellett még plusz energiát abba feccölni, hogy egy vadidegennel ismerkedjen, de ilyenkor is kiépül a kapcsolat, csak lassabban.

Tanulj az esetből, készülj fel, hogy ez mindem munkahelyen így fog kezdődni, és ne futamodj meg egy nap után. Dolgozó ember vagy már, nem gyerek.

2019. nov. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!