Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért baj az ha szemetelünk?

Miért baj az ha szemetelünk?

Figyelt kérdés
Mi a gond azzal, ha valaki eldob egy zacskót az erdőben például?

2019. nov. 24. 12:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan
2019. nov. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én nem szoktam ilyet csinálni, mert tudom, hogy a társadalom ezt elítéli, de nem értem a logikáját.
2019. nov. 24. 12:56
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem bomlik le, ott marad. Állat megeszi pl, meg szemetes lesz minden. Am ezt komolyan nem tudtad?
2019. nov. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem erted?
2019. nov. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezzel szennyezed a környezetet aminek később egészségügyi kockázatai lehetnek az állatokra de akár a többi emberre nézve is. A szemnek is zavaró ha egy hely szemetes, te se szívesen ülsz le, töltesz el időt egy olyan tisztáson ahol bokáig gázolsz más szemetében.


Ha jól belátható érdekek mentén amellett döntünk, hogy fizetünk valakinek, hogy eltakarítsa akkor az az államnak(állampolgároknak) a pénzén megy, aminek biztos lenne jobb elköltési módja is.

2019. nov. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk mert pluszmunkát adunk másoknak. Elvsúfítjuk a környezetet. Szennyezzük is a saját környezetünket, hisz ki tudja, adott esetben az eldobott szemét mennyi idő alatt bomlik le, és a lebomlott anyag milyen mérgező vegyületeket jelenthet a talajban. Ami onnan aztán bekerül a növényekbe, onnan az állatokba, és könnyen lehet hogy idővel valakinek a vacsoraasztalán végzi.

Vagy lebomlás nélkül is károsíthatja az élővilágot, teszem azt egy állat megeszi, de belepusztul, mert nem tudja megemészteni.

2019. nov. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a műanyag nem bomlik le, de a papír, celofán is nagyon lassan (több évtized).
2019. nov. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Még a papirzacsko is sokkal lassabban bomlik le mint pl. a falevelek. A müanyag meg föleg (több 10 év) KÁROS ANYAG!!
2019. nov. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Wtf mit tanítanak manapság az általános iskolában? Mert amit kéne, azt láthatólag nem.
2019. nov. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Majd jusson eszedbe ez a kérdés amikor nem lesz ivóvíz, ökológiai katasztrófák jönnek és belefulladunk a mocsokba
2019. nov. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!