Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tolnak az emberek...

Miért tolnak az emberek arcába 95%-ban szörnyű, negatív, baljós híreket?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy ha rátévedek egy hírportálra, vagy valaki tévét néz és csatlakozom hozzá, leszívja az életkedvem a sok szörnyűség. Elég nagy a világ ahhoz, hogy minden napra jusson több halálos baleset, gyilkosság, katasztrófa. Nem mondom, hogy semmi szükség nincs ezekre a híradásokra, mert nem érdemes homokba dugni a fejünket, de az, hogy kínában kisiklott egy vonat, meg amerikában egy részeg csávó lekéselte a haverját, mit ad hozzá az életünkhoz? Hallottam olyat, hogy az érzelmeinket akarják ezekkel fölkavarni ahhoz, hogy jobban megragadjanak a reklámok. Ti mit gondoltok erről?

Előre köszönöm válaszaitokat



2019. dec. 1. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Ilyenekre gondolsz?

[link]

2019. dec. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban főleg a marketing miatt. Mert így hatásosabbak a reklámok. Hogy mindenhol csak a halál és a nyomorúság, majd hirtelen jön valami ami boldoggá tehet vagy könnyebbé teheti az életed. Ugye ebbe pénz van és így több pénz van benne. Bár igyekeznek valami vidámságot is vinni bele, hogy mégse idézzenek elő bezárkózottságot, vagy depressziót.

Én jobban szeretem az online híreket. Jóval több minden eljut így hozzám, ugye a híradóban azért van cenzúra, sok dolog nem kerül bele, meg így tudom válogatni hogy mi az ami érdekel. Pl az engem hidegen hagy hogy valahol született egy panda, mosómedve, fóka stb... Bár amúgy az is fura hogy a cuki állatok születését mondják csak. Hány hiradóban volt, hogy új pókok, kígyók, cápák vagy valami megosztó (sokan félnek tőle) állat született vagy érkezett az állatkerbe vagy valahova??

2019. dec. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudatalatti manipuláció:


[link]

2019. dec. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pont azért, hogy ne tegyél semmit. Járj a munkába, fizesd az adót, és ne kérdőjelezd meg, hogy "Csak ennyi az élet?"


Aki híradót néz, az sokkal negatívabban látja a jövőt, mint az aki nem. Ez tudományos felmérésen alapszik.

2019. dec. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az embereket nem erdeklik a jo hirek


Ha abbol allna hogy pl valamelyik iskola elöadast tartott valamelyik alapitvanynak, vagy gyözött vki szavaloversenyen, vagy festmény kiallitas lesz, vagy a züzoltok leszedtek egy macskàt a fàrol, vagy ma mindenki megallt x keresztezödesben a pirosnal, vagy(pl ételosztas a szegenyeknek helyett:)a gazdagoknal milyen kocsik a menök, vagy hàny cuki egeszseges ujszülött van az osztalyokon, vagy mindenhol lenyirtàk a füvet, vagy felkészültünk hokotrokkal a télre, az ugy kb senkit nem erdekelne, nincs hírértéke az embereknek annak hogy ez az rendben van, x y megmenekült, stb

2019. dec. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Meg is forditom amiket irtam ahelyett aminek hirèrtéke van az embereknek:


Vmelyik iskolai elöadason lövöldözès történt 10 sebesült, a szavaloversenyen leszakadt a szinpad 8 sebesült, vizsgaljàk a felelösöket, leegett egy festmenykiallitas, 10 millios a kàr, plusz a felbecsülhetetlen Mona Lisa festmeny, több 10 emeletes haz vagy hektaros erdö kigyulladt, nincs elég tüzolto, a szegenyeknek etelt osztanak es tömeges a sor, keresztezödesnel halalos baleset, x milliot kell gyüjteni beteg gyereknek mert annyi a kezelés különben meghal, eltünt ez eltünt az a gyerek, emelkedni fognak a lakber közölköltseg mert dragul a környezetvedelem,nincsenek hokotroink megint fennakadasok lesznek telen,

2019. dec. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szoval az 5. kommentbeli hireket ket pillanat alatt elfelejti mindenki, a 6. kommentbeli hirek meg lehet hogy hetekig lesz tema orszagosan

Mint most a beiskolazasi törvenymodositas.

Meg tüntetesek.

Az emberek csak a rosszra reagalnak. Az hir csak.

2019. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elég ide is felnézni. Egyből legalább 5db depressziós kérdést tol az arcodba,hogy már a bejelentkezésnél elvegye az életkedved.
2019. dec. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elterelés, erre van igény. Ilyesmi miatt.
2019. dec. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!