Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám aktívan használn...

Hogyan tudnám aktívan használni az idegen nyelveket, amiket tanulok a mindennapok során?

Figyelt kérdés
Angolul (és anglisztikás is vagyok) és kínaiul tanulok. Soha nem használtam még egyiket sem valóban aktívan és természetes szituációban (tehát nem nyelvórán, nem filmet nézve, nem olvasva, nem írva stb.) konkrétan teljesen öncélú az egész és ezt már meguntam. A külföldiek az egyetemen kb. kikerülnek minket, ránk sem néznek, teljesen elkülönülnek tőlünk és hozzájuk sem lehet szólni. Máshol pedig egyáltalán nem találkozom külföldiekkel. Munkát sem találtam semmit, ahol használhatnám a nyelvet és beleférne az egyetem mellé. Bármi ötlet?
2019. dec. 14. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Ismerkedj külföldiekkel az interneten? Ott van az interpals, ami pont ilyen célra van, vagy mondjuk omegle-n is lehet külföldiekkel beszélgetni, bár azt kevésbé ajánlom, mert tele van kanos férfiakkal meg idiótákkal.
2019. dec. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 gublug ***** válasza:
Van egy app: Bottled. Töltsd le, nézd meg. Találhatsz levelezési barátot, azaz csetelhettek. A többi rajtad múlik.
2019. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 gublug ***** válasza:
Vegyél részt a városodban Couchsurfing meetingeken.
2019. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hat en ahogy hallottam siman magyarokkal is van aki angolul beszel mondjuk. Ha talalsz valakit aki szinten ilyen problemaval kuzd akkor vele siman beszelhetsz.
2019. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Inkább személyes, élő kapcsolatokat szeretnék kialakítani olyan emberekkel, akikkel tudok találkozni. Ismerem ezeket az oldalakat, próbáltam is és nekem személy szerint annyira nem jött be az, hogy írogatunk egymásnak egy darabig a neten, aztán egy idő után abbamarad, megunjuk és ennyi. A couchsurfing viszont totál új számomra, ennek utána is nézek!


Magyarokkal pedig szintén nem olyan nagyon jó. Próbáltuk, de inkább mű és nevetséges, pedig azért jól tudunk angolul és tényleg nem csak makogunk egymással vagy ilyesmi. Még a tanárok is inkább magyarul beszélnek hozzánk az órákon kívül és ők is mindig azt mondják, hogy inkább bohóckodásnak érzik és valahogyan én is így vagyok vele.

2019. dec. 14. 22:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Melyik városban élsz? És milyen anglisztika szak az, ahol a tanárok javarészt magyarul beszélnek veletek? Nekem talán két olyan szemináriumom volt a 3 év BA alatt, ahol magyarul beszéltünk, minden más angolul ment. Ha tudsz menj gyakornokoskodni valami multihoz.
2019. dec. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Menj fel discordra, beszélgess a hobbijaidról amerikaiakkal szóban
2019. dec. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Látom, van más baj is. "A külföldiek az egyetemen kb. kikerülnek minket, ránk sem néznek, teljesen elkülönülnek tőlünk és hozzájuk sem lehet szólni." Fejleszd az ún. társas énedet, a nyelvgyakorlási problémáid megoldódnak maguktól. Aki arra nem képes, hogy egy kínai üzletbe belépve Nyíhá, loban!-nal köszönjön, annak súlyos helyzetfelismerési gondjai is vannak, nem úgy találod?
2019. dec. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nem utazgatsz vagy élsz olyan helyen, akkor a net marad.

Pl én mmorpg-n kapcsolódtam ki anno.

Kezdetben írásban majd TS és Discordon beszélgettünk többiekkel.


Később elönyöm is lett ebből:

2 alkalmazottam, kik kollégáim + nyaralós ismim, görögbe hozzájuk megyünk. Cserébe pedig horvátba tudok nekik nyaralót.


Játékfejlesző s tervező ismim is az angolt a munkáján keresztül tartja s fejleszti.

2019. dec. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az összes tárgyam angol, egyetlen egy magyar nyelvű órám sem volt még és nem is lesz (max. szabvál). Szóval az órák nyilván angol nyelven zajlanak, viszont órákon kívül a tanárok is inkább magyarul beszélnek hozzánk.

Nem találtam még olyan munkát, ami passzolt volna az órarendemhez (minden nap órám van) és a nyelvet is használhatnám.

Arról pedig szerintem nem én tehetek, hogy így viselkednek velük a külföldiek... Nem csak velem, hanem mindenkivel teljesen elutasítóak, sőt bunkók. A nagy részük arra nem képes, hogy visszaköszönjön, teljesen elkülönülnek tőlünk, levegőnek néznek, inkább megbuknak a zh-n is minthogy jegyzetet kérjenek tőlünk vagy megkérdezzék, hogy mikor írjuk (volt már rá példa...). Szóval szerintem ez nem igazán rajtam múlott.

2019. dec. 15. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!