Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire mondható szerencsétle...

Mennyire mondható szerencsétlennek az, aki élete során maximum 4-5 idegen országban tudott csak nyaralni? Manapság eléggé jellemző azért, hogy a magyarok is külföldön nyaralnak.

Figyelt kérdés
2019. márc. 14. 22:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Még a Balatonon se voltam.
2019. márc. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
76%
Semennyire sem. Miért lenne valaki emiatt szerencsétlen??
2019. márc. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyszer él az ember. Hogy a fenébe szerezhet maradandó emlékeket és élheti igazán ki magát, főleg a fiatalkorát, ha nem külföldön nyaralgat, bulizgat, szórakozgat, amikor csak lehetősége van rá?
2019. márc. 14. 22:39
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Soha nem voltam nyaralni. Nem is lenne kivel. Kisgyerekent voltam viszont taborban egyszer.
2019. márc. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Van, akik csak a rongyrázás miatt mennek...
2019. márc. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Én "csak" 6 országban voltam + belföldi utazások, de nem érzem szerencsétlennek magam, böven van idöm.


Söt, inkább hálát adok azért, mert ezekbe az országokba eljutottam, van hol laknom, van mit ennem.

18F

2019. márc. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nagyon (értsd kimagaslóan) szerencsés egy olyan ember, aki 4-5 országban tudott már nyaralni. Amúgy én Mo-n kívül Romániában/Erdélyben voltam (nagyszülőkhöz mikor mentünk), meg még egy bécsi karácsonyi vásáron. De mondjuk így belegondolok, nekem ez lehet, hogy pl elegendő is volt:) De amúgy azé igen, még szeretnék 1-2 helyet megnézni, de nekem pl nincs ilyen életcélom, hogy minél több külföldi országot bejárjak, én elégedett vagyok ezzel így
2019. márc. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Metionin ***** válasza:
100%
Szerencsétlennek semmiképp nem mondható. Nem mindenki teheti meg hogy külföldre utazzon vagy anyagi okokból vagy nincs rá lehetősége vagy egyszerűen nem akar. Ez nem fokmérő. Amikor egyetemre kerültem, a legtöbb csoporttársam már járt 2-3 országban szülőkkel vagy olyan iskolából jöttek ahol voltak ilyen szervezett utak. Ne ezt pl. baromira nem választhatja meg az ember, vagy adódik lehetőség a környezetedben vagy nem. Én egyetemen jutottam ki először normális időtartamra külföldre, ott is csak egy országba, előtte színitársulattal voltunk több helyen de azt nem számítom bele mert a városokból kb. semmit sem láttunk, nem volt idő mászkálni. Az aki 4-5 idegen országban nyaralt már, extra szerencsés (vagy gazdag) szerintem.
2019. márc. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szingapurban nyaraltam, és ott engem mint turistát besoroztak katonának. Na jó, ez nem igaz - félig! Nem jártam ott, csak szeretném érzékeltetni, hogy az éremnek két oldala van!


Minden rosszban van valami jó, és megfordítva.


Régi keleti tanmese:

egy faluban gazdag családba született egy leány csecsemő.


- Milyen szerencsés! Gazdagok fogják felnevelni! -mondták a falusiak.


Amikor nagyobbacska lett, a megkeseredett szülei rajta verték le sérelmeiket...


- Milyen peches! -mondták a falusiak.


Szép leánnyá cseperedett, 20 évesen megkérte a kezét egy dalia, aki figyelmesen, szeretettel bánt vele.


- Milyen szerencsés! -mondták a falusiak.


Ahogy megülték a lagzit, a férjének eltört a karja.


- Milyen szerencsétlen ez a lány! Jaj,jaj, mi lett a párjával! -mondták a falusiak.


Hamarosan lovasok érkeztek, csatába vinni az összes legényt, férfit. A törött karút nem sorozták be, sőt, hamarosan meggyógyult a karja ,de már nem jöttek érte a katonák, a többi férfi többsége meg odaveszett a csatában...


- Milyen szerencsés ez a lány! A férje túlélte és egészséges is! -mondták a falusiak.


Szépen éltek, gyarapodtak, gyerekeik születtek. De a tigris elragadta az újszülött csecsemőjüket...


- Milyen peches ez a leány! -mondták a falusiak.


FOLYTASSAM...??

Emberek, ébredjetek fel a zombi életből!

2019. márc. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Miért lennél szerencsétlen? Két ember nem utazik: aki nem akar (őt nyilván nem zavarja) és aki nem tud (de ez se szerencsétlenség, pláne, ha tesz ellene).

Én jártam már legalább 5 országban, mert a szüleim megadták nekem ezt a lehetőséget. Nem tettem érte semmit, nem az én érdemem.

Imádok utazni, ezzel szeretnék foglalkozni valamilyen szinten a jövőben is, mert, ahogy írtad, egyszer élünk.

De nem, nem szerencsétlen az, aki nem utazik.

18/L

2019. márc. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!