Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A főnök miért mindig a régi...

A főnök miért mindig a régi dolgozoknak ad igazat miközben nekem van igazam?

Figyelt kérdés

Bunkók velem, ordibalnak, nem akarnak nekem segíteni, hulyenek neznek es olyan dolgokat megcsinaltatnak velem amit nekik kellene.

Beszologatnak, es ha vissza szolnék repülnék.

Mondtam ezt a fonoknek, es persze hogy en vagyok a hibás.....


2019. dec. 22. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

Mert alja munkakör ahol nem a szàmok tények szamitanak.


Nalunk statisztika penzügy szamvitel- a legkisebb hiba is visszakövethetö, mindenröl irasos bizonyitek van, a telefon helyett is elektr.levelezest kell hasznalni, csak vészesetre van a telefon, de az én telom hangfelvételt is készit de mindegy. Egy pillanat alatt leszürhetü kikereshetö ki mikor hol hibàzik. És èrvek ellenérveket meghallgatnak. Nem a masik minösitese megy egyàltalan hanem a hiba okainak elemzese megoldasi javaslatok hogy ki legyenek a jövöben küszöbölve.


Pl ha vki nem kap meg vmit idöben ezert hibazik nem tart htaridöt, annak mi az oka hogyan lehetne ugy szervezni a folyamatokat hogy idöben leadasra kerüljenek a doksik. Stb


Csak primo helyeken tema az hogy ki kit néz hülyének es szoval eleve az emberi eröforras konfliktusai. Nalunk csak asszertiv szakmai a kommunikacio. Kérem -oke küldöm- ennyi a befizetendö-ok utalom-hianyzik egy szerzödes-alairatas alatt van - maga a munkahelyi "nyelv" sen tesz emberi konfliktusokat lehetövé.

2019. dec. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Ez leginkább a nem túl jó fizetés miatt van. A régi dolgozók megegyeztek egymás közt, hogy ne dolgoznak olyan szorgalmasan, s ha te pedig igen, azt nézik, hogy a főnök téged fog szeretni, stb. Én sem szeretem ezt, de ilyenkor mindig arra gondolok, hogy milyen fontos dolgokba fektetem be majd a pénzemet :). 34N.
2019. dec. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Ez nem téged jellemez...
2019. dec. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert őket nehezebb lenne pótolni a rutinjuk, stb. miatt, plusz ha a főnök velük rúgná össze a port akkor ki tudja hogy azok hány másik dolgozót is vinnének (szemben egy új emberkével aki még alig ismer ott valakit).

Tedd magad valahogy nélkülözhetetlenné (vagy egy esetleges majdani lecserélésedet nagyon körülményessé) és senki nem fog szívatni, ahhoz túl sokat fogsz érni nekik. Gondolj magadra, mert ha te nem teszed senki nem fog.

2019. dec. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
4-es vagyok. Persze erről a helyről minél előbb menj el, itt csak a fejedet nyomják a sárba.
2019. dec. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tapasztaltabbak, a napi problémákat mélyebben átlátják azok az emberek, akik régebb óta dolgoznak veled. Más, elvi kérdés, hogy ez nem jogosítvány mások alázására, szívatására. A főnököd előfordulhat, hogy a szakmában király, de hogy az emberekhez nem ért, az távolból is biztos! Ilyen konfliktushelyzetet csak úgy lehet megnyugtatóan rendezni, ha az összes érintett jelenlétében megbeszélitek a (vélt) sérelmeiteket és ott, helyben, egyértelműen, mindenki füle hallatára leosztja a lapokat egy normális főnök, - nem engedi, hogy személyes konfliktusok veszélyeztessék az végcélt, az együttes munka eredményeit. Rendszeresen elkövetik Magyarországon a hibát vezető személyek kiválasztásakor, ami abból áll(na), hogy vizsgálnák az adott munkaegység vezetésére kiszemelt személy mentális rátermettségét is, - nem csak a szakmait. Aki irányít, emberekkel foglalkozik. Aki emberekkel foglalkozik, annak értenie kell az emberekhez is, - feltéve azt a szándékot, hogy mindenki azt szeretné, ha sikeresen vezetné a rábízott munkaegységet. Utóbbit magasról és vastagon lepottyantják azok, akiknek van beleszólása ezekbe a részletekbe, - mert saját embert, rokont, cimborát, ismerőst keresnek elsődlegesen a kiszemelt pozicióra, még csak véletlenül sem egy olyat, aki minden tekintetben rátermett az adott feladat végrehajtására. Így kerülhet sor arra, hogy megtehet olyan dolgokat egy főnök Magyarországon, mint hogy beviszi a munkahelyre a személyes problémáit, gyerekes bosszúkat forral és hajt végre beosztottakon, nem törődik a beosztottjainak mentális egészségével, - holott a csapatmunka alapja az, hogy az irányított emberek képesek legyenek hosszútávon együttműködni egyetlen célért, a cég adott részének sikeres mivoltáért. Sok főnök azt hiszi, hogy a távkapcsoló nyomkodásával és a bér kifizetésével kimerül minden tevékenysége, pedig ez nem így van.
2019. dec. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha mindenki szekál és hülyének néz, akkor nem a mindenkivel van a baj...
2019. dec. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!