Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ostobaság volt elmondanom a...

Ostobaság volt elmondanom a szüleimnek, hogy mire költök pénzt?

Figyelt kérdés

A lényeg a következő:

25 éves vagyok, egyedül élek, semmilyen támogatást nem kapok otthonról, dolgozom és tanulok. Félévente veszek 60.000 ft-ért egy féléves kondibérletet, mert az irodai munka mellett szeretek sportolni. Ez 1 hónapra leosztva 10.000 ft, így sokkal jobban járok, mintha havonta megvenném a 14.000 ft-os bérletet.

Igen ám, de amikor elmondtam ezt az összeget a szülőknek, akkor mondogatták, hogy mennyire nem normális ekkora összeget kiadni, miért nem költöm inkább másra, stb.

Mindezt úgy, hogy apám 2 naponta 1 doboz cigit elszív, és kb. 20.000 ft-ot elkölt cigire.


Ezentúl ha akármire rákérdeznek és anyagiakkal kapcsolatos, jobb, ha inkább azt mondom, hogy "mindegy, nem érdekes"? Vagy hogyan válaszoljak az anyagiakkal kapcsolatos kérdésekre?


2019. dec. 29. 15:57
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Egyébként a keresetem ennek többszöröse, így egyáltalán nem vág földhöz ez az összeg, van félretett pénzem és megfelelő az életszínvonalam.
2019. dec. 29. 15:58
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük!

És legközelebb ne mondd el nekik ilyen anyagi természetű dolgaidat. Felnőtt, ivarérett ember vagy - semmi közük hozzá, hogy a keresetedet mire költöd.

2019. dec. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki nem látja értelmét annak amire költöd, annak minden pénzkidobás. Ha hobbira költöd az is, ha az otthonodra, kocsidra az is. A te szemszögedből a dohányzás is értelmetlen (amiben igazad is van), neki viszont ez fontos.

Szóval nem kell felvenni, ha ezen kiakad.

2019. dec. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt már megválaszoltad magadnak :D

Melyik a jobb megoldás?

Havi 10e sportra vagy havi 20e cigire? Na ugye..


Szüleid csak azért szóltak meg, mert soknak tűnik így egyben a féléves bérlet ára, míg egy doboz cigi megvan mondjuk 1200 - 1500 Ft-ból, de ha ők is fél évre előre bevásárolnának cigiből, ők lennének legjobban meglepődve, hogy mennyibe is kerül..

2019. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Mindig lesz olyan kiadásod, amit mások megszólnak, mert mindenkinek más prioritásai vannak, és amire te költesz, az másoknak lehet, hogy értelmetlen illetve fordítva.

Szerintem amiatt is meglepődtek, hogy egyszerre adod ki azt a pénzt, ami nyilván egyben soknak hangzik, míg sok részben kifizetni egy-egy doboz cigit annyira nem megterhelő anyagilag, hiába jön ki a végén többe, illetve bele sem gondol az ember, hogy az hónap végére mennyibe jön ki.

Ha úgy érzed, bíráskodnak feletted, akkor lehet, hogy jobb, ha nem kötöd az orrukra, mire költesz, egyébként meg a saját pénzed, azt csinálsz vele, amit akarsz.

2019. dec. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2%
Tényleg nem normális dolog 60k-t költeni féléves kondibérletre. Én 12000k-t költöttem a félévesre, ami így havonta 2000 ft. Ilyen számok mellett a szüleiddel tudok egyetérteni, így a kérdésedet tekintve szerintem igen, próbálj terelni, ha a pénzedről kérdeznek.
2019. dec. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
12000 ft-ot, bocsi :D
2019. dec. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

# 4: döbbenet, de sokan tényleg nem szokták kiszámolni, hogy mennyit költenek cigire. Valszeg az alkoholisták se :-D, hogy mennyi megy el piára...


Naponta megveszi (elszívja), és - lsd még kognitív disszonancia elnyomása - nem szorozza fel, hogy mennyi az havonta/évente.

Volt egy kolléganőm (erős bagós), aki folyton rinyált, hogy milyen jó nekünk, hogy minden évben megyünk tengerparti nyaralásra. Egyszer berágtam, és leültem mellé a zsebszámológéppel, hogy megmutassam neki: a bagó árából ő is el tudna menni a tengerpartra...

Mai áron számítva 365 x 1.000 - 1300 ft. Nem kevés!

2019. dec. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

# 6/ - lehet, hogy neked nem normális - ha pl. minimálbéres vagy.

Más meg többszázezret is elkölt, mert megengedheti magának.

Ne turkáljunk más zsebében!

2019. dec. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem inkább igyekszem valahogy kitérni a válaszadás alól.
2019. dec. 29. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!