Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mihez kezdenétek a helyemben?

Ti mihez kezdenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A szüleimmel élek de már kezdünk egymás agyára menni kb. minden hülyeségen összeveszünk ennek ellenére mégis szeretnék ha nem költöznék el. 34 éves vagyok.

Nincs állásom de hogy ne unatkozzak a családi gazdaságba segítek be.(van 6 félévem agrármérnökin, valamilyen szinten kötődöm is a földműveléshez) Ez óraszámba éves szinten megvan a napi 8 óra, nyáron simán heti 6 nap és napi 13-14 óra, télen meg van hogy hetekig otthon ülök. Ebből 1-1,5 misi jön ki éves szinten és szinte nulla költés zöldségekre, gyümölcsökre.

Ugyanakkor szinte semmi életem nincs, nincsenek barátaim, nincs barátnőm. Kényelmes lenne mások nyakába varrni a dolgot de én is vastagon benne vagyok, mindenki továbblépett már csak én vagyok még mindig helyben.


Már nagyon idegesít a dolog, jó lenne továbblépni de nem tudom mihez kéne kezdjek.

Kb. ezeket a lehetőségeket látom magam előtt:


Kereshetnék egy állást és kb. 100-120 ezerért dolgozhatnék de ha elköltöznék albérletbe akkor kb. örülhetnék ha meg tudnék élni. (Kérhetnék pénzt saját lakásra, adnának is de akkor a jelenleginél is többel tartoznék nekik)


Visszamehetnék Nyugat-Magyarországra dolgozni, ott kb. havonta annyit raktam félre mint amennyi otthon lenne a fizetésem. De valamilyen szinten nem esne jól magára hagyni a szüleim, a tesóm is elköltözött és már elég öregek is. Lenne pénzük arra ha meg kéne valakit fizetni, hogy gondoskodjon róluk de az az érzésem, hogy ők elvárnák, hogy én vagy a tesóm tegyük ezt majd meg ha szükség lesz rá.(tesóm a családja és a nagy távolság miatt nem valós opció)


Saját mezőgazdasággal foglalkozó vállalkozás. Ez jó lenne mert itthon lennék, pénz is több jönne belőle ha komolyan csinálnám mint 100-120 ezer forint de ehhez meg nincs elég merszem meg mivel a szüleim telkén menne így továbbra is meglenne a napi kapcsolat ami jó is meg nem is.


2020. jan. 2. 15:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a hosszúságért.
2020. jan. 2. 15:44
 2/6 anonim ***** válasza:
34 évesen már jó vóna dolgozni valamit önállóan. Amúgy meg nem kell irdatlan messzire költözni, kezdetnek jó a falu másik vége. Így tudnád látogatni a szüleidet, de saját életed is lenne. Barátokat, barátnőt csak úgy lehet találni, ha kimozdulsz. Át szabad menni a városba könyvtárba, koncertekre, szabadtéri rendezvényekre, stb.
2020. jan. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jelentkezz die ----> "Bauer sucht Frau"

[link]

2020. jan. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2 Városban lakunk és a telek van "falun" (város széle)

Dolgoztam már önállóan is az ország másik végén, egyetem alatt is önellátó voltam de amikor meg nem voltam otthon akkor mindig kaptam az ívet, hogy le se szarom őket, közben meg meló mellett is kb. minden szabadnapom meg havonta 2 hétvégém ment el arra, hogy hazamenjek és nekik segítsek.

2020. jan. 2. 17:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Első blikkre úgy tűnik, hogy nem tudod, hogy mit akarsz, hogy mit kezdj az életeddel. Ez meglepő lesz, de az emberek többsége is így van ezzel, de ők követik a társadalom által megszabott forgatókönyvet: tanulnak, dolgoznak, házasodnak, gyerekük lesz, dolgoznak a családért, felnevelik a gyereket, egyengetik az útját, nyugdijba mennek, unokáznak (ha a gyerekük is követte a scriptet).

Valamiért te ezt sem követed.

De mégis, mintha az utolsó mondatban elárultad volna, hogy valamihez lenne kedved: a saját mezőgazdasági vállalkozást.

Csináld ezt. Vágj bele. Később bánni fogod, hogy legalább nem próbáltad meg. Ne nézd a hátrányait, mert az csak hátráltat. Minden kezdet nehéz.

2020. jan. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű, mert úgy hangzik hogy neked lelkiismeretfurdalás okoz otthagyni őket. Pedig a szüleidnek nem lenne szabad ezt kihasz álni és magukhoz láncolni téged. Ha városban laksz valamilyen programot csinálj magadnak, muszály valakivel megismerkedned mert így elszaladnak az évek. Magadra is gondolod kell.

Ha elköltöznél mondjuk egy időre félrerakhatnál hogy vehess házat magadnak ha visszaköltözöl, és tovább segítenél nekik, csak külön laknál. Ha külön háztartásban laknál javulnak a kapcsolatotok, és nem ők irányítanák az életedet. Arról nem is beszélve hogy ha megismerkedsz valakivel hova viszed? Nem valószínű hogy egy felnőtt nő odaköltözik az anyóshoz.

A saját vállalkozás amúgy a legjobb, vágj bele. Ha lesz elég pénzed el se kell menned az ország másik felébe, mégis lenne saját házra pénzed. Plusz nem kellene másnak dolgoznod.

2020. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!