Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te is sajnálod a pénzt?

Te is sajnálod a pénzt?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy most juttatam kicsit több pénzhez, és meg engedhetném magamnak, hogy megvegyem a dolgokat amiket kinézek (pl. Drágább parfüm) de egyszerűen sajnálom erre a pénzt. Legyőzhetném ezt valahogy?
2020. jan. 6. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Én is sóher vagyok. Gyűjtök.
2020. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Én nem sajnálom, hanem csak spórolok. Minek vegyek egy újabb fölöslges kacatot, aminek nem tudok örülni, ha közben rettegek a jövőmtől és a nyomortól?
2020. jan. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít pénz sajnálatnak?


Régen sajnáltam, mert tudtam, hogy amit elköltök az máshonnan fog hiányozni.


Most megveszek dolgokat ami kell, nem spórolok kaján, szórakozáson, félre is teszek. De cserébe szobát bérelek. Pont most gondolkoztam el saját albérleten, ami egyrészt minőségi előrelépés lenne, másrészt közel minden pénzemet elvinné ezért máshol kellene megszorítani a nadrág szíjat.


Vagy céges autóm van, fizetik a benzint. Ettől függetlenül nem nagyon megyek el csak úgy autózni, van, hogy egész héten áll a kocsi.


De amúgy megértem a kérdést. Amikor első fizetéseim kaptam, én is gyomorgörccsel vettem mindent. Aztán úgy voltam, hogy dönteni kell, akarom? Ha igen, akkor megveszem és kész, utána gyorsan tovább lépek és nem azt nézem mennyi volt, hanem hogy jó hogy van.

2020. jan. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ha nagyobb összeghez jutnék csak azt venném meg amire elkezdtem gyűjteni mert tudom hogy szükségem van rá. de drágább parfümöt nem vennék csak ezért főleg ha ugyan azzal az illattal van olcsóbb is. Drága ékszerekért sem vagyok oda, drágább ruhákból is csak azt veszem meg ami tényleg jól néz ki, jól is áll rajtam, kényelmes is, és tudom hogy sokat fogom hordani. Ha nagyobb összeg kerülne hozzám de nincs semmi olyan fontos akkor félretenném mert lehet később rohadt jól jön, és ha csak emiatt kezdeném költeni mert van akkor később bánnám hogy miért nem tettem el.
2020. jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amíg nincs elég biztos egzisztenciád, legalább 6 havi fizunak megfelelő nagyon likvid, meg 2-3 évi illikvid megtakarításod, addig drágább parfümre költeni jó nagy hülyeség. Még gyenge fizuval is kell családtagonként 3-4 millió forint megtakarítás egy esetleg beütő krach ellen.
2020. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!