Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az adócsalás a szemetekben...

Az adócsalás a szemetekben MORÁLISAN bűncselekmény?

Figyelt kérdés

Most olvastam hogy sok a felnyomás, bejelentgetés a navnál. Így elgondolkoztatott. Persze illegális a dolog. De most csak a morális oldalt kérdezem.

Én személy szerint morálisan nem tartom annak. Sose szorítja össze képletesen az öklömet mikor erről hallok, mint pl a gyilkosság tolvajlás, rablás stb. Sajnos nem azt látom hogy az állam értelmesen használná fel. Véleményem szerint jobb hogyha piacon marad az az összeg. Én attól nem leszek több vagy keveseb hogy az éppen hatalmon lévő politikus írja ki magának a pénzt, vagy a vállalkozó akinél a pénzt hagytam veszi meg a második sportautóját vagy megy el nyaralni.


Viszont csak tapasztalatlan futó gondolataim ezek. Kiváncsi vagyok minden véleményre.


2020. jan. 10. 11:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%
Mindenki ott csal ahol tud. De ez kormányszinten meg a hatalmasok köreiben megy a legjobban. Ha valaki vállalkozóként csal egy kicsit, az egyébként rengeteg adóból, csak hogy megérje egyáltalán dolgoznia, azt nem itélem el sőt támogatom. Szabjanak ki kevesebb adót hogy életben maradjanak a kicsik de büntessék keményebben a csalást. Mondjuk már így is nevetséges hogy sok gyerekgyilkos nem kap annyit mint a piti adócsalók
2020. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%
Én nem tartom annak, hiszen túl magasak az adók, képtelenség kitermelni, egyszerűen muszáj trükközni, ha nem akarsz éhen dögleni. Ha csökkentenék annyira, hogy ne érje meg trükközni, többen befizetnék és ezáltal ugyan annyi, vagy még több is lenne az államkasszában.
2020. jan. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Magic ***** válasza:
22%
Nem, én támogatom őket.
2020. jan. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Mindenki próbálkozik, hogy jól járjon.
2020. jan. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
42%
Nem jelentenék fel senkit. De bűncselekménynek tartom. Ezt a közösből, vagyis mindenkitől lopják el. Akár emiatt kell neked magasabb adókat fizetni.
2020. jan. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%
Az én szememben bűncselekmény.
2020. jan. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%
Nem akarok politizálni de emiatt lenne magas az adó? Amìg gond nélkül eltűnnek a milliárdok addig senki ne panaszkodjon hogy nem adózunk eleget. A gagyi magyar fizetésekhez képest a sok adó miatt drágább a kaja mint nyugaton
2020. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
34%
Vállalkozóktól párezres-párszázezres tételig nem szoktam számlát kérni. Bűncselekménynek tartom. Azért hozunk közösen szabályokat, hogy azt mindannyian betartsuk. Amikor egy szabály nem működik nem megkerülni kell, hanem módosítani. Vagyis úgy gondolom én is bűnrészes vagyok, és dehogynem, mi is hozzájárulunk ahhoz, hogy itt tart ez az ország. Azt mondjuk, ha a gazdagok úgy is sokat lopnak a közösből, akkor mi kilophatjuk a keveset. Semmi sem fog így változni. Nyilván nem ezeken a párezres csúsztatásokon múlik a gazdaságunk, de sok rosszat hoz magával. Pl. aki tisztességesen próbálná, annak nem fog menni, ha minőségi terméket ad és szétdolgozza magát akkor sem. Marad a Buhera mátrix (jó film), kapjuk ami marad, amit érdemlünk.
2020. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
40%
Attól függ ki csinálja. Ha valaki aki lent van eléggé, akkor ok, mert kicsit többet vesz el a közösből. Aki fent van annál ugyanezért nem ok.
2020. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Kései Sirató ***** válasza:
57%

Ha az adókbóél befolyt hatalmas összeget az országra költenék, akkor az embereknek más lenne a moralitás vonatkozásában a megítélésük. Így, hogy a közpénzek nagyobb része a politikusok zsebében landol, így én sem tudom annyira elítélni ezt a jelenséget.


Ilyen magas adók és ennyi büntetlenül korrupt politikus sehol sincs Európában.

Mindenféle statisztikában hátul vagyunk az EU-ban, de ebben az adók nagyságában, na ebben vezetünk - sajnos.

2020. jan. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!