Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez bűncselekménynek számít?...

Ez bűncselekménynek számít? (NAV tartozás)

Figyelt kérdés
Ha a NAV (TB tartozás miatt) végrehajtást indít ellenem, és én ekkor az ingóságaimat átiratom édesapám nevére, akkor én bűncselekményt követek el? Ezt hívják fedezetelvonásnak? Vagy tévedek?

2018. nov. 7. 02:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha már követelik hogy fizess és megteszed, akkor igen. Ha átíratod valakire a vagyonod és utána követelnek tőled, akkor nyilván nem.

Egyébként mekkora ez az összeg, hogy nem akarod kifizetni? Egyszer így is úgy is behajtják rajtad. Vagy innentől fogva egész életedben nem lesz semmi a neveden és dolgozni sem fogsz?

2018. nov. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Aki nem akar fizetni, az előre rendezi az ilyen dolgokat.

Elinditotta ellened akkor már igen. Pont a hasonlók elkerülése végett van pár ismerősöm, akik papir forma szerint, szegényebbek, mint a templom egere.

2018. nov. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 árokpart ***** válasza:
Nem is tudod már elkövetni ha már megindult a végrehajtási eljárás, mert egyszerűen már nem tudod átiratni. Ugye ahhoz közjegyző is kell és ő bizony látja, hogy NAV inkasszó áll fel veled szemben és nem fogja a kérésedet végrehajtani, mert nem is teheti. Előbb kellett volna a házat eladni és belőle kifizetni az adósságot és venni egy kisebb házat vagy autót vagy amiről szó van. Ha a végrehajtó bejelentkezik onnan már nem tehetsz semmit sajnos csak fizetni tudsz, illetve egyezkedhetsz vele részletfizetésről.
2018. nov. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem nagy az összeg, és hamarosan rendezem, és nem lesz gond. És még nem indult végrehajtás, sőt felszólítást sem kaptam. Gondolom nem volt NAV ellenőrzés, és nem is tudják, hogy nem fizettem még. (egy évnyi kb) Csak édesapám elég forrófejű, és attól félek legjobban, hogy ha véletlen jönne felszólítás, ő maga fogná a laptopomat meg ilyeneket, és valahogy átiratná az ő nevére - mondván: "a fiam cuccait nem viszik el"..., majd én kerülnék börtönbe...
2018. nov. 7. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!