Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan lehetne...

Szerintetek hogyan lehetne ezt jól megoldani?

Figyelt kérdés
Az egyik régi barátomnak lesz az esküvője ahova meghívott engem is és több régi barátot is. Gondoltuk jó buli lesz viszont vannak apróbb problémák. A lakodalmon az étel Vegán, glutén- és mogyorómentes lesz. Továbbá nem lesz semmilyen alkohol és megkértek minket, hogy ne is dohányozzunk. Nagyon "büszkék" magukra, hogy nekik "tiszta" lakodalmuk lesz. Azt is kérték, hogy beszéljünk és menjünk teli autókkal. Így is kevesebb köenyezeti kárt okozva. Ezen indokok miatt beszéltük a többiekkel, hogy amig kell ott maradunk viszont utána elmegyünk valahova meginni egy-két italt és beszélgetni. Viszont nem akarjuk, hogy ebből sértődés legyen.

2020. jan. 10. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

:D bocs, de ezen felröhögtem. Én "csak" egy sz@ros vega vagyok és igyekszem környezettudatosan élni, de ez már nekem is sok.


Eleve elvárni a vendégektől, hogy ugyanazt egyék amit én...ráadásul rendelkeznek mások kocsijával is, hogy megszabja, hogy ketten nem mehettek, csak teli autókkal.


Ez az a kategória, amikor mondanám, hogy menjen a fąszom az esküvőre, bulizzanak ketten. És nem érdekelne a sértődés sem. Esküvőre a meghívottaknak is jól kell ám érezniük magukat és nem azért elhívni mindenkit, hogy a fotókon jól mutasson majd, hogy mennyi barátjuk van és visszajöjjön az esküvő ára.


Gondolom a pénz kell nekik, pedig az is baromi környezetszennyező módon készül.

2020. jan. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Ez egy fogós kérdés. Szerintem túlzás ennyire ráerőltetni a vendégekre a saját akaratuk. Nincs dohányzás? Persze ki lehet bírni, de egy jó vacsora után csak jól esik az embernek.

Szerintem, ha többen vagytok nyugodtan vázoljátok fel, hogy nektek ez ilyen-olyan szempontból nem kellemes.

Az utazás még oké, de azért szerintem illene valamennyire a vendégek igényeit is figyelembe venni....

2020. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nemrég volt egy kérdés egy vegán esküvőről. A kérdező volt a menyasszony, aki felháborodott, hogy egyesek visszamondták a részvételt, amikor megtudták, csak vegán menü lesz. Úgyhogy szerintem hasonló szintű sertodesre kell szamitanod (és valószínűleg a gyakori népe is hamarosan ugrani fog rád, hogy "mocskos húsevő" és "csak egy estét kell kibírni, miért nem vagy rá képes?"), de amúgy egyetértek, a vendégekre is illene gondolni.
2020. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem ezzel mi a gond. Nekem esküvőm lenne én is örömmel venném ha nem arról szólna minden este hat után hogy ki hova hány atomrészegen meg ki fullad meg a cigifüstben, hanem kulturáltan ünnepelnénk és szép emlékek maradnának... Ha nem tetszik hogy lesz egy ünnep ahol nem lehet berúgni akkor ne menj el, ennyi az egész. Sokat elárul az értékrendedről és az életmódodról ha egy esküvőre csak azért mész el mert lehet inni...
2020. jan. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Arra mi is megkértük a násznépet, hogy kulturáltan bulizzanak a korlátlan piafogyasztás ellenére is, de ezt már kicsit sokallom. Mi a kaját, sütiket, piákat sem magunknak választottuk. Persze szempont volt, hogy mi is bele tudjunk enni-inni, de inkább arra mentünk, hogy mindenki jól lakjon, jól érezze magát. Nem csak magunknak akartunk kedvezni, mondván, hogy ez a nap RÓLUNK szól.

Én elég laza embernek tartom magam, de ennyi elvárástól már én is sokkot kapnék. Lehet vissza is kérdeztem volna, hogy nem az lenne a leginkább környezettudatos buli, ha nincs buli? Nekem ezek csak ilyen feltűnési viszketegség érzetét keltik. Mutassuk meg mennyire zöldek vagyunk, mennyire hulladék nélkül élünk, bezzeg mi, bezzeg mi. Nektek is így kellene!!!

Azért arra vigyázzatok, hogy a nászajándékot újrahasznosított papírborítékban vigyétek...

2020. jan. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!