Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek aki elmegy egy...

Szerintetek aki elmegy egy egyetemre, annak mikortól illik már nagyjából sejtenie legalább, hogy miről fogja írni a szakdolgozatát?

Figyelt kérdés
Mikor szoktak ezen elkezdeni gondolkodni, akik egyetemre mennek, hányadik félévben?
2020. jan. 17. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
2.
2020. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Ugye a címet le kell adnod előre. Na én a címbejelentés határideje előtt kb 1 hónappal kezdtem gondolkozni rajta.
2020. jan. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem "illik" kérdése. Van, akinek a határidő előtt egy órával ugrik be az, amit keres, van, aki már korábban tudja.
2020. jan. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem sem illem kérdése.

Nekünk 6. félévben volt olyan tantárgy, amelynek keretében a szakdogával foglalkoztunk, és tartottunk belőle egy kis prezentációt. Ettől függetlenül 7. félév végére kell, hogy teljesen készen legyen, hogy az államvizsgán már lehessen védeni. :D


Én nagyon sokat gondolkoztam rajta, gyakran álmodoztam róla, hogy milyen jó lesz, ha eljutok a szakdogáig.


Attól függetlenül az előző témámat le is váltottam - egyrészt más is abból írt, én meg nem akartam ugyanazt, másrészt volt, ami jobban elkezdett érdekelni.

2020. jan. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyjából a témaválasztás előtti második hétben kezdett körvonalazódni mit szeretnék mind a három diplomámnál. Vagyis utolsó félév elején.
2020. jan. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 thinktank válasza:
én még 5 évesre jártam. ha jól emlékszem már 7 v 8-ik félévtől benne voltam egy kutatásban. az ottani témavezetőm segitett témát találni a 9. félévben
2020. jan. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fokozatosan alakult ki.

Első 3 évben alapozó tárgyak voltak. Utána kellett szakirányt választani. 7. félévben két szakirányt kellett felvenni, amiből egyet folytattunk 8. félévben. Így fokozatosan szűkült le, hogy mi az, amivel foglalkoznék.

Aztán voltak szakdolgozat témák kiírva. Elmentem egy téma kiíróhoz beszélgetni, aki 2 témát írt ki. Az egyik különösen érdekelt. Ámde azt már lefoglalta egy évfolyamtársam. Viszont az illetővel olyan jól megtaláltam a közös hullámhosszat, hogy úgy döntöttem, a másik témáját választom. Tehát elsőre nem is volt annyira kedvencem a téma, viszont ahogy beleástam magam, megszerettem.

Szóval az alapozó 3 év végére alakult ki, hogy mi az a szakirány, amiből választom, de csak a konkrét témaválasztáskor (4. év végén) dőlt el, mi lesz a témája.

2020. jan. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolso elotti felevben kellett leadni, előtte 2-3 hettel talaltam ki. Egy unalmas kora reggeli 1,5 órás előadás kozben pattant ki a fejembol :D Ötösre értékelték :D
2020. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*hatarido elott 2-3 hettel
2020. jan. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!