Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen betűtípussal illik...

Milyen betűtípussal illik írni az önéletrajzot?

Figyelt kérdés
Nekem a Calibri a kedvencem, azzal lehet? Vagy csak Times New Romannal?

2018. szept. 2. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy. Olvasható legyen.
2018. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Times New Romannal szokás még mindig.
2018. szept. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én anno europassosan csináltam, egyszerű sima betűtípus, Európa egyik legnagyobb spedi vállalata elfogadta és behivtak interjúra is. Hm.
2018. szept. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amivel akarod, az én önéletrajzom pl. Arial Narrow, ábrák vannak benne és kék-narancs színvilágú
2018. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármivel írhatod, ami olvasható, és nem túl extrém. Mondjuk ne Comic Sanssel.
2018. szept. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Times New Roman, ez a szabvány.
2018. szept. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6, milyen szabvány? Mi a szabvány jelzete?
2018. szept. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy szabvány betűtípus. A lényeg hogy egyszerű, olvasható legyen.


A Calibri elég jó választás, sok helyen használják, kellemes betűtípus. Times New Roman meg eléggé ódivatú. De mocskosul nem ezen fog múlni semmi...

2018. szept. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Igen, én is ezen filóztam, hogy a TimesNR talán olyan régimódi, a Calibri meg olyan "modernebb", de mi van, ha mindenképp TimesNR-nal "illik" beküldeni?

Egyébként azért "szabvány", mert pl. szakdolgozatot is csak azzal lehet beadni, stb. Na de hogy az önéletrajzra mennyire vonatkozik, azt nem tudtam megállapítani...

Köszi mindenkinek :)

2018. szept. 7. 15:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Önéletrajz más.


Egyik srác akivel végeztem egy reklámügynökséghez (marketing irány asszem) adta be az önéletrajzát.

A következő történt: fogott egy tábla csokit, kibontotta, és asszem nyomdába speciális papírra nyomtatta az önéletrajzát, majd ezzel csomagolta vissza a csokit. Rohadt jól nézett ki, ügyesen megcsinálta egyébként :D


Így adta be. Mondanom se kell, felvették mert kreatív volt és nem a megszokott :)

2018. szept. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!