Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a legjobb tanulási technika...

Mi a legjobb tanulási technika arra az esetre, ha egy napra kell két vizsgára készülni?

Figyelt kérdés

Vagy rövid idő van a kettő vizsga között?


Nem volt még ilyen nálam, de most úgy alakult sajnos.

Eddig úgy tanultam, hogy kiszámoltam naponta mennyit kell tanulnom, hogy vizsgaig végezzek az anyaggal. Utolsó nap ismétlés, ha nagyon sok az anyag akkor közben is valamikor ismétlek.

Több száz oldalról van szó, másik tárgy nem olyan vészes, a jegyzet olyan 70 oldal.

+ ezek előtt egy ismétlő vizsgám is lesz, azt elvileg csak át kell ismételni. Ezekre 10 napom van,es sajnos olyan hülyén vannak az időpontok megadva, hogy ez a legjobb forgatókönyv.


2020. jan. 17. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

10 nap rengeteg idő, volt, hogy 4 vizsgára kellett felkészülnöm ennyi idő alatt, és egyik sem csak 70 oldal volt. Jó helyzetben vagy, ne aggódj.


Készítsd elő a megfelelő koffeinmennyiséget, sűrűn szellőztess, mondj le 1-2 programot a haverokkal, és a napból néhány órát tölts el tanulással, így sima dolgod van.

2020. jan. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy egy napon van-e vagy csak közel van a kettő, és ha egy napon van, mennyi idő van a kettő között.

Nekem volt, hogy 1 napon volt, de volt 3-4 óra a kettő között, és a második elég könnyű volt ahhoz, hogy át lehetett nézni előtte az anyagot. Olyan is volt, hogy 1 szabadnap volt a kettő között, vagy 1 délután.

Régebben ilyenkor megpróbáltam mindkét nap mindkettővel foglalkozni, de nem nagyon jött be, mert a másodikra kevesebb energiám maradt, mint kellett volna.

Mostanában úgy szoktam, hogy egyik nap csak egyikkel, másik nap csak a másikkal foglalkozom. Pl. volt 10 napom két vizsgára úgy, hogy volt 1 nap köztük. Első 5 nap a távolabbira készültem, másik 5 nap a közelebbire, és miután a közelebbiből levizsgáztam, a maradék 1 nap átismételtem a másikat is.

2020. jan. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%
Ha egész félévben folyamatosan tanultál, akkor csak át kell ismételni az anyagot.
2020. jan. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy készülj, mintha egymás utáni napokon lennének, vagy közel egymáshoz.

Csak most mindkettőnél ugyanaz a határidő.

Ugyanúgy a meglévő tanulási napokra oszd el az anyagot. Csak most a két tantárgy adja ki a teljes anyagot, nem egy.

Én a röviddel kezdeném. Az mehet 1-2 nap alatt is. A többi időben a másikat tanulnám. A végén 1-1 napot hagynék ismétlésre.

2020. jan. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Az a helyzet hogy van egy 13 hónaposom is, aki mellett csak éjjel tudok tanulni, ezt elfelejtettem írni.

Valószínű úgy csinálom majd, hogy felosztom ahogy eddig szoktam, közben az ismetlore készülök egy napot, a végén pedig a 2 anyagból ismetlek.

2020. jan. 17. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!