Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is járt így középiskoláské...

Más is járt így középiskolásként? Nektek erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Anno mikor még középiskolás voltam, én voltam az osztályban az egyik fő célpont. 9.-ben kezdődött az egész, azzal, hogy meghallották a nevemet. Igen, valakinek nyomós ok volt a szemétkedésre az, hogy albán vezetéknevem van.


Külsőre senkitől nem különböztem, ráadásul elég izmos, erős felépítésű voltam, egyáltalán nem gyenge. Ellenben a személyiségem olyan volt, hogy bárki bármit mondhatott rám, soha sem érdekelt. De ezt komolyan mondom, engem a mai napig szidhatnak, egyszerűen hidegen hagy természetemnél fogva, bármilyen ocsmányan is teszik azt - ha nem hosszútávon teszik mindezt. Úgy mint középsuliban. Mindig úgy álltam hozzá, hogy az emberek véleménye nem időtálló, folyton változik.


Szóval a nevem miatt eleinte kifiguráztak, hogy migráns vagyok, arab, terrorista, minden. Mikor valaki csak úgy random elsütött valami ilyet, egyszerűen nem is tudtam mit reagálni rá, mert hát most mit lehet ilyenekre mondani? Ha valaki nem érti meg, hogy albán a nevem, akkor minek erőlködjek? A csillagokat is lehozhatná az ember az égről, ha utálni akarja valaki a másikat, akkor utálni fogja.


Aztán emiatt el is kezdett durvulni a helyzet. Mindennapossá váltak a cigányozások, meg a kifigurázások. Amikor észbe kaptam, hogy ezt azért már nem szabad szó nélkül hagynom, akkor már késő volt. A visszaszólásaimat dupla annyian torolták meg, esélyem sem volt. Egyszerűen csak a nevem miatt. Volt baráti társaságom az osztályban, el is voltam velük, de az osztály nagy része a "nagyobb fiúk" részén állva azon röhögött, hogy "flashbackjeim vannak arról, amikor a kerítésen ugráltam át és lemészárolták a migráns testvéreimet - és ezért vagyok most szomorú" stb... És még ezeregy ilyen.


Ilyeneken még én is nevettem, mert hát most na... komolyan venni nem tudtam, de mégis fájt, hogy én vagyok az osztály csicskája. Mert a végén már mindennapossá vált az, hogy meg kellett magamat védenem. De már nem csak szóban. És mire feleszméltem, már bármit mondhattam, egyszerűen szokásukká vált minden válaszomra azt mondani, hogy "ugorj vissza a kerítésen".


Mikor volt a migránsválság, akkor kifejezetten beindultak rám, próbáltak fizikailag is csesztetni. Minden nap úgy mentem be, hogy mikor már hozzámszólt az egyik osztálytársam azt vártam, hogy na vajon mikor próbál valami sértőt benyomni. Agresszív kezdtem lenni, de sosem mutattam ki, otthon jött ki rajtam. Eléggé depressziós voltam, mert amikor már minden nap ilyenen gondolkodik az ember, kialakul benne egy feszültség. A 4 éves viselkedésüknek köszönhetően létrejött bennem egy általános gyűlölet az emberek iránt, ami a mai napig fennáll - de ezt már semmi nem változtathatja meg.


Az érettségi előtt, amikor még erősebb lettem és agresszívabb, akkor megfenyegettem pár embert, és békén hagytak. Ugyanakkor még jobban kirekesztettek, és bevallom őszintén... így négy év után visszaemlékezve... hát azért rohadtul tud fájni.


Azon gondolkodtam, hogy vajon a mai napig ilyenek lehetnek-e a volt osztálytársaim?


Nem merek elmenni osztálytálakózóra, mert félek, hogy ha felelevenítik bennem a történteket, akkor megzuhanok.


2020. jan. 20. 04:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú, hogy ilyeneket kellett megtapasztalnod. Engem fogyatékosság miatt bántottak, ezért rekesztettek ki. A 15 éves találkozóra se mentem el. Szerintem sokan közülük ahogy felnőttek lettek, megbánták esetemben e viselkedést és valószínűleg nálad is ez történt. Illetve sajnos nem biztos, egyesekben az idegenellenesség elég mélyen lakozhat. :-( :-( A felsőoktatásban - ha továbbtanulsz - ott már komolyabbakkal fogsz találkozni. Remélem, hogy ott nem fog semmilyen inzultus érni. Én nem értem, miért nem képesek az emberek belegondolni abba, a másiknak mennyire fájhat, amit tesznek. Emlékszem, amikor középiskolába kerültem, a gólyatábori névsorolvasásra. Egyik gyereknek olyan neve volt, amely eleve alapot adott mindenféle gúnyolódásra. A név hallatán azt kívántam: "bárcsak ne kezdjék el majd piszkálni őt", végül nem tudom: ez megvalósult -e, mert nem osztálytársam volt az illető, azonos évfolyamba, de másik osztályba járt.
2020. jan. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kötelező osztaltalalkozora járni és tartani a kapcsolatot velük.

Éld az életed és szard le ezeket az embereket. Nálunk 3 külföldi származású osztalytars volt és senki nem cikizte őket, sőt, érdekes volt a történetük.

Nem lenne törvényszerű, hogy bantsanak.

Engedd el és légy büszke a nevedre.

2020. jan. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rohadna meg az összes ilyen birka. Csak közösségben, falkába verődve nagy a pofájuk. Talán van, amelyik megjavult és biztos van, amelyik nem. Ne sajnáld azt az osztálytalálkozot, örülj, hogy megszabadultál tőlük! Ha találkoznál velük, csak felevenednének benned a rossz élmények is. Én már vagy 30 éve kijártam az iskoláim, de egy psztálytalálkozón sem voltam, nem is hívtak de nem is érdekel. Teljesen feleslegesnek tartom. Szerintem képmutatás, parádé az egész. Akivel akarom úgyis tartom a kapcsolatot.
2020. jan. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!