Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Neked miért unalmas az élet?...

Neked miért unalmas az élet? Mitől lenne jó érzés ahogyan élsz?

Figyelt kérdés
Hogyan élnél szívesen vagy hétköznapokban amitől úgy éreznéd, szereted az életed,jó érzés,elégedett vagy azzal ahogyan élsz?
2020. jan. 20. 06:44
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Baràttal és màs, hozzàm hasonlo baràtokkal lenne jo. Mikor munka/suli utan nem az lenne a legnagyobb élmény, hogy boltba menjek meg vacsoràt csinàljak.es hètvège ne csak a tulélésröl szolna, hogy mikor lesz màr hétfö.
2020. jan. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha velem lenne a lány akibe beleszerettem. Akkor boldogan kelhetnék fel végre, mert tudom, hogy találkozhatok vele és ő is várja.
2020. jan. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
1, Azért unalmas, mert nem igazán lehet barátnőm, e mellett totál egysíkú életet élek; 2, Jó érzés egy barátnőtől, és nyüzsisebb élettől lenne jobb; 3, Egy vállalkozásban lennék szívesen, ahol kevés emberrel kellene találkoznom, beszélnem, de menni is kellene ide-oda, amiben azért lenne valamennyi szadságom is.
2020. jan. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Több társas programot nem szeretnék. 2018 elején volt már egy kicsi időszak, amikor nem tanultam, csak dolgoztam - akkor ténylegesen bebizonyosodott, hogy az emberekből ennyi nekem untig elegendő.


Unalmasnak se nevezném, mert számomra még túl pörgős is: általában be kell osztanom az időmet, sokszor kevés a szabadidőm és az összes hobbim mellőzött.


Viszont érzek egyfajta ürességet, hogy másra is vágyom, hogy hiányzik valami - tehát ha nem is unalom, de egyhangúság van.

Hiányzik a család (már nem az, hogy sajátom legyen, hanem rokonok), lévén, hogy csak az egyik szülőmmel találkozom.

Se a szabadidő hiánya miatt, se lelkileg, idegileg nem vagyok felkészülve párkapcsolatra, de azért olykor hiányzik egy társ. Hiányzik a beszélgetés, a romantika, a kettesben csinált programok.


Jó lenne, ha végre elhelyezkedhetnék a tanulmányaimnak megfelelően. Jó lenne megnyugodni afelől, hogy nem feleslegesen küzdök. Másfelől pedig ha végre gyarapodna a pénzem, akkor 2-3 évig csak visszapótlásról, az elromlott/ócska dolgok cseréjéről lehetne szó.

2020. jan. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest vélem unalmasnak az életet, hogy tisztességgel végig dolgoztam az eddigi életemet és akármit is tettem le - rendszerességgel - az asztalra, mindig az volt a "jutalmam", hogy a sors tovább nehezített a sorsomon. Minél több körülményre próbálsz odafigyelni és minél többet szeretnél a saját megelégedésedre megnyugtatóan megoldani, annál több és több gondot generálsz saját magadnak, - amely problémagörgetegnek gyakorlatilag nem lehet elérni a végére. Ha a másik utat választanám, akkor meg a fene enne meg, - a kosz, az igénytelenség, a különböző betegségek, amelyekért nem kell senkinek sorban állnia. Szeretnék már végre gondtalanul ÉLNI és mindig adódik valami körülmény, ami ezt lehetetlenné teszi. Például amikor beleéled magad abba, hogy látható a távolságba kerül a jól megérdemelt nyugdíjas élet, addigra tovább tolnak a korhatáron az éppen hatalmon lévők. Ha kezded úgy érezni, hogy élhetővé válik az élet talán számomra is, elvesznek, ellopnak, letagadnak valamit, visszamenőlegesen diszkriminálnak valami alól, ami addig kedvezően érintett. Ehhez társul az, hogy gyakran kezelnek úgy, mint egy "negyedosztályú állatpolgárt" - csak azért, mert felelősséggel szaporodtam. Az emberek élete abban a mederben csordogál el a semmibe, hogy állandóan a bizonytalan jövőjén agyal, azt próbálja egyengetni, menedzselni, számlákkal küzd és az egyre drágább, ám egyre kevésbé táplálóbb élelmiszerek kigazdálkodásán, építgeti a saját maga, ill. közeli hozzátartozói karrierjét, miközben megpróbál minél többet harácsolni, de itt ki is merül az "élet", mert nem marad ideje és lehetősége gondtalanul élveznie élete munkájának gyümölcsét, - ha meg is éli a kort, vegetálhat, míg érte nem jön a halál. Vitatom ennek az értelmét! Elegem van ebből az egészből - amit sokan csak "életként" emleget egy átlagos ember - és tényleg nem venném zokon, ha már holnap nem ébrednék fel.
2020. jan. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően kényelmes életünk van. Mindent megteremtettünk, amit megszerettünk volna, már nincs a küzdés a mindennapjainkban. Eddig lefoglalt minket anyagilag és energia szempontjából is a lakás keresés, a felújítás, a költözés, a bútorozás, stb. Közben mellette a kapcsolatunk ápolása, a közös programok becsempészése, az esküvőnk szervezése, a saját továbbképzéseink. Most hogy minden ilyesmin túl vagyunk, csak a kapcsolatunk ápolgatása a feladatunk a napi munka mellett. Mindketten úgy érezzük, hogy eljött a családalapítás ideje és mindennél jobban vágyunk arra, hogy mihamarabb összejöjjön. Megérettünk rá lélekben és azt érezzük, hogy ez most a mi "újabb feladatunk", amire szükségünk van.

Egyébként elégedett vagyok azzal, ahogy élek/élünk. Mindenünk megvan.

2020. jan. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Írjatok még
2020. jan. 20. 13:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Szabadon lenne jó érzés.
2020. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nos, jobb lenne az életem, ha nem hasonlítanám másokéhoz. A legjobb barátnőmnek jól fizető állása van, sőt később még jobban fog keresni ennél. Tehetős családból jött ő is, a párja is, így mindkettejüknek van saját lakásuk, ha eladják, tudnak belőle közös házat venni egy családnak. Anyagi gondja sosem lesz az életben.


Én pszichológus leszek, de sajnos egy pszichológus kezdőként alig keres valamit, és ez legalább 30 éves koromig így lesz. 23 évesen még éretlen vagyok egy párkapcsolathoz, és ez zavar.


Plusz most nagyon unalmas lesz ez a félév, mert végzős vagyok és csak a tanulásról fog szólni. :( barcsak már június vége lenne, akkor leszek kész.

2020. febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!