Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az exem mindig, , visszajár''...

Az exem mindig, , visszajár'' mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet van már egy ideje hogy az exem akivel már 2 éve szakítottam meg mindig figyel. Úgy kell ezt elképzelni, hogy a faluba ahova költöztem éjjelente meg jelenik és vagy többször elmegy az utcában az autóval vagy megall és petárdát dobál a kapum elé. Szereltettem fel kamerát és rajta is van ő ahogy a kapunk elé petárdát dob de a rendőrségen azt mondták hogy a felvétel nem felhasználható mivel a kamera csak saját birtora nézhet és nem utcára. Igazából avval van a gond hogy a kutyám mióta ő erre mászkál azóta a kutyám nagyon fel. Nem jön a helyéről elő sem nappal se éjjel. Ha hall valamilyen hangosabb zajt rögtön befut a helyére és ki sem jön egy jó ideig. Pedig én nem bántom és soha nem is bántottam. Nagyon féltem őt és éjjelente be is hívom a lakásba. Velünk alszik. Viszont látni rajta hogy nem szeret bent lenni. Folyamatosan járkál, nincs olyan hely ahova le feküdne vagy ott maradna pár percnél tovább pedig még külön ágya is van.

Egy héttel ezelőtt éjjel be is jött az exem a kapun belül de nem sikerült elkapni mert elmenekult viszont a kamera felvette.Fel jelentettem de azóta semmi nem történt a rendőrségi ügyből annyit mondtak hogy várjak. Vártam is viszont szombat éjjel arra keltem fel hogy megint kint hangosan robban valami. Kimentem és láttam őt el hajtani autóval. Utána mentem a sajátom a de eltűnt. Igazából nagyon félek! (barátommal élek együtt) a kutyámat is nagyon féltem mert nem szeretném hogy vele történjen valami. Van egy másik házunk a barátommal oda addig át vittük a kutyám de később láttuk onnan is csak el akart jönni mert nem lakunk meg a házban és nincs ott senki. Onnan vettem észre hogy elkezdett ásni a beton kerítés mellett éjszaka.

Nagyon tanácstalan vagyok hogy mi lehetne a korrekt megoldás. Sajnos a barátom szülei már egy éve azt hajtsak hogy hagyjam a fiura mert még fogja unni mert nem lakunk közel egymáshoz és majd költséges lesz neki az ejjelenkent ide jarkalas! De nem hiszek ebben mert már egy éve folyamatosan ezt csinálja és biztos vagyok benne hogy ő az! Már volt hogy írtam neki szépen is szinte könyörögve hogy hagyja abba de tagadott mindent. Gondoltam már arra is hogy el kapjuk a barátommal valahol és csendben megkapja a magáét viszont félek hogy később rá jönnek és a rendőrségen mi jövünk ki rosszul a helyzetből. Tanácsolták higy szerezzek be szívósabb kutyát de én nem szeretném ne higy az is szenvedjen, vagy bennünk lássa meg a kárt. Van hogy ejjelenkent nem is alszok annyira félek. Beszereztem hivatalos úton egy gázpisztolyt is legalább hogy valamit segítsek a helyzetünkön.

Barátom már kíván idegileg úgyszintén mint én de sajnos még van kötve a kezünk. Történt valakivel esetleg hasonló? Vagy tanácsot tudnátok adni?


2020. jan. 20. 07:06
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Tudtommal a petárdázás is tilos. Törvényesen csak annyit tudsz tenni, hogy újból és újból teszel feljelentést hol tiltott petárdázás, hol zaklatás miatt. De ez nagyon gáz, hogy a rendőrség nem csinál semmit, sőt,meg csak rád szól, hogy a kamera nem nézhet az utcára. Sztem a kamera mindenképp maradjon, és tegyél feljelentést minden alkalommal. Ha van rá keret, keressetek egy őrző-védő céget éjszakákra. De ez már tényleg lehet veszélyes. Ki tudja, mire készül az ex, vagy mikor kattan be és fordul fizikailag is ellened.
2020. jan. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha a kapun belül vette fel a kamera, akkor a rendőrségnek lépnie kell. Kérdezz rájuk, a fentiekre tekintettel esetleg kérj távol tartást.
2020. jan. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Hát milyen nyámnyila barátod van teneked? Ha nálam dobálna petárdát valaki, biztos egy baseball ütővel bírnám jobb belátásra nagyon gyorsan.
2020. jan. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem nyámnyila de gondolom te sem szeretnél egy rendőrségi ügyet! A rendőrség intézkedik bár nem nagyon veszem észre és addig sajnos semmit nem tehetek! Hidd el ha lehetne én magam verném agyon de nem tehetem.
2020. jan. 20. 08:53
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
fel kell a nyomozoügyészségen jelenteni a rendőrt bűnpártopásért ha nem csinál semmit, akkor majd hátha összekapja magát ha kicsit utána is vizsgálódnak. egyébként fognám és egyszer én mennék el hozzá, mikor alszik és kiszúrnám mind a 4 kerekét....aztán utána én tagadnám le a dolgot
2020. jan. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem szólj az anyjának, ha az normálisabb, mint a fia.
2020. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
persze a felvételeket is mutasd meg neki, nehogy tagadja, hogy az ő kicsi fia ilyet tenne..
2020. jan. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az anyja sem normális. Régebben mindig piszkálódott mert szerinte én nem lehet teljesen a fia,, része '' mert a fiának szarul esik hogy nincs anyós megy apos (én felőlem, mivel a szüleim meg meghaltak 2010ben :( )

Kerekeket nem szeretnék szurkalni mert a panelházban ahol laknak végig van kamerázva minden.

Aotolagosan de ezt csak hallottam egy másik kerületben van rendőr rokona azért mer ilyent csinálni.

2020. jan. 21. 06:18
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Akkor járj a rendőrség nyakára, ameddig nem cselekszenek.... Hihetetlen, hogy ennyire lesz*rják, ez azért nem kis dolog, plusz ahogy már valaki írta, mi van, ha egyszer neked esik?...
2020. jan. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ki kell menni amikor csinálja éjjel és a barátodnak oda kell ordítania az exnek hogy "most jelentettelek fel a ku*vaany*dat"


Vagy valami hasonló, meg kell ijeszteni.

2020. jan. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!