Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért azonosítja mindenki a...

Miért azonosítja mindenki a mamahotelt a lúzerséggel?

Figyelt kérdés

32 vagyok, szüleimmel élek. Jól keresek, tudnék kivenni albérletet, de nem látom értelmét, hogy más zsebét tömjem csak azért, hogy ne legyek szüleimmel, akik már egyébként is idősek.

Ha lenne párom vagy szerelemem, természetesen vennénk ki lakást. Így azonban okosabbnak látom spórolni sajátra. Mégis mindig látom a lesajnálást a fejeken, ha szóba kerül, hogy én szüleimmel élek.


2020. jan. 25. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Én 31 vagyok, lassan 2 éve házas és a szüleimmel élek, ide hoztam a párom is. Kétgenerációs családi ház, eleve így lett építve. Külön háztartás van, ha nem akarunk nem is érintkezünk egymással egyáltalán. De hülyeség teljesen elzárkózni.
2020. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Mert manapság a menőzés divat, hogy mindem pénzt elszórnak, nem takarítanak meg semmit, és hitelből élnek. Aztán persze előbb-utóbb koppannak, és sajnos ez a segélyező politika megmenti őket, hogy ne kerüljenek utcára... Mert akkor inkább érdekből összecsinálnak pár gyereket és kapják a csokot, ingyen lakást, ingyen autót, meg ingyen mindent, és még reklamálhatnak is.


Aki meg spórol, beoszt, tudja meddig ér a takaró, az meg lúzernak van nézve. És tulajdonképp magam is belátom, tök lúzer vagyok, hogy nálam sokkal hülyebbek és jóval csóróbbak, mennyire megúsznak mindent és bár semmi megtakarításuk, mégis mindenük megvan, mindig megsegíti őket a "csodás rendszer".

Gáz.

2020. jan. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Mert általában társul azzal, hogy 30+-osan is a mama főz, mos az illetőre, és nem tud önellátó lenni az illető


Valahol volt erről egy találó cikk, de nem jut eszembe.


(A két generációs ház kicsit más téma, én jóban vagyok a szüleimmel, de akkor sem választanék ilyet)

2020. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"Miért azonosítja mindenki a mamahotelt a lúzerséggel?"


Mert a mamahotel lúzerség. Viszont a tény, hogy otthon laksz még önmagában nem "mamahotel" amennyiben képes vagy önállóan is létezni.

2020. jan. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy sajnos pont ismerkedés szempontjából hátrányos ennyi idősen, ha az ember a szüleivel vagy éppen lakótársakkal él.


Én magam elgondolkozom, hogy sokkal egyszerűbb lenne, ha lenne egy saját lakásom ahova bármikor azt mondhatom a kiszemeltemnek, hogy ugorjunk fel, aludjon ott, töltsük együtt a hétvégét. És nem az van, hogy egy lakótársat vagy szülőt kell kerülgetni, vagy csendben kufircolni mert anyám a szomszéd szobában nézi a TV-t.

2020. jan. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

A te esetedben nem lúzerség, de pl az ismerkedést akkor is megnehezíti. Mert oké, a későbbiekben ki tudsz venni/megvenni lakást, de akkor sem az első randin költöztök össze, márpedig egy felnőtt nő nem biztos, hogy örülni fog, ha az ismerkedés időszaka alatt a szüleidet is kerülgetnie kell. Persze ha van a nőnek lakása ahol lehettek, akkor már jobb egy fokkal a helyzet.

Lúzerségnek azt nevezném, amikor a felnőtt emberre főz, mos, takarít az anyja, ő maga meg semmit nem csinál, sok esetben nem is dolgozik. Na ez lúzerség.

2020. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6: és lakótársakkal élni az miért gáz? Amíg egyedül vagy, minek bérelni horror áron saját garzont 150/hó, mikor egy szoba feléből megvan és félre tudsz tenni így 60-al többet havonta?
2020. jan. 26. 08:31
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy szóval se mondtam, hogy gáz. De az is megnehezíti a dolgokat.
2020. jan. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Csak a csóróknak horror ár a 150/hó. Normális fizetés mellett nem kéne hogy ez horrort jelentsen. Valld be, te csak szereted a kényelmet, és jó hogy van ki mosson főzzön rád.
2020. jún. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem jelent gondot a kifizetése. A gondolat már annál inkább, hogy a hozzád hasonló pöffeszkedő senkik zsebét tömjem. Szerencsére azóta már egyedül a sajátomat tömöm, és örülök annak, hogy neked ismét le kellett vinned az áraidat a járvány után, és így is örülsz, ha valaki hajlandó ott élni a putridban.
2020. jún. 26. 01:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!