Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Informatikusok, akik magas...

Informatikusok, akik magas lóról beszélnek! Nektek hogy esne, ha kizárólag egy olyan szakmával lehetne egyről a kettőre jutni, amihez semmi affinitásotok/kedvetek/lehetőségetek nincs?

Figyelt kérdés

blablabla...akinek nem inge...blabla...


Szóval: Nézzünk már végig a mai szakmákon és a hozzájuk tartozó fizetéseken.

Van igazából bárkinek aki nem rendelkezik kezdőtőkével egy vállalkozáshoz lehetősége az informatikán kívül?


(költői kérdés, nem).


De mi van ha én a száz, vagy ezer féle emberi készség, affinitás, tehetség közül PONTTTT nem az informatikához szükséges skillekkel rendelkezek?


Ennek azért van esélye, nem?


Az olyan mellékes dolgokról már nem is beszélek, hogy mi van ha valakit fiatalon totál más irányba tolnak, mert anyu-apu nem vették észre 1998-ban hogy "Hoppá, itt 20 év múlva már csak az informatikus lesz piacképes, muszáj arra nyomni a gyereket".

Én kérek elnézést hogy 12 évesen nem voltam tisztában a világ munkaerőpiaci dinamikájával, és nem infóval foglalkoztam minden szabad percemben.


Meg azért is ég a pofám, hogy kifejezetten lélekölő, monoton, érdektelen lenne számomra egy ilyen munka.


Szóval mi lenne (csak játszunk el a gondolattal), ha valami teljesen más szakmát/szaktudást értékelne felül irreálisan a piac? Mi lenne, ha pl az agysebész, vagy az idősgondozó lenne kizárólag hülyére fizetve?


Sok informatikus kifejezetten ügyetlen lenne ezekhez a szakmákhoz (hallottam már nem egyszer, hogy azért jó neki az infó, mert nincs kézügyessége, vagy mert utál emberekkel foglalkozni).

Az ilyen mit kezdene magával ha csak és kizárólag olyasmivel tudna egy emberöltőn belül saját ingatlanhoz jutni, amit rühell, és nem lenne belőle sohasem jó szakember, mert egyszerűen más a mentalitása?


(a kérdést azok a hozzászólások ihlették, ahol a "kÉpeZd MaGAd éS jUtsz vALaMire" szokásos mondatot lökte be a hozzászóló, aki természetesen valamilyen programozó)



2020. jan. 26. 16:23
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
17%
Komplexus much?
2020. jan. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
83%

Informatikában dolgozok bő 10 éve. Előtte 7 (hét) gyökeresen más szakmát próbáltam végig, több-kevesebb sikerrel. Engem nem zavarna, ha egy kilencediket vagy tizediket is ki kéne tanulni, vagy a korábbiakhoz visszanyúlni.

Gondolom nem ezt a választ vártad, sajnálom

2020. jan. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
0%
Mi vagy te? Árufeltöltő a Tescoban?
2020. jan. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
28%

Az informatikában is van alja, és teteje is. Ahol jól fizetnek, ott megvan az ára, hogy miért...

Többnyire, azért mert nagy a nyomás a csapaton, tartani kell a határidőket, és nem egyszerű problémákat oldanak meg. Plusz a rendszeres továbbképzés kikerülhetetlen!

Egyébként vagyonőr vagyok nagyker telephelyen külső konténerbódéban 950 ft os nettó órabérrel, de havi 360 óra munkaidővel, (minden másnap kell jönni) éjszakai alvás lehetőséggel.

Szerencsém van, ennyi...

2020. jan. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Have you achieved comedy?


Amúgy, ja, kerek perec kimondom hogy komplexus much^3.


Mert baromi unalmas az, hogy van eszem, nem a négyezerhatszáztizenkettes számú gyártósori biorobot vagyok aki csak raklap pakoláshoz értene, DE mivel nem érdekel, és ebből kifolyólag nem tudok java-ban, meg c++ban, meg pythonban programozni, lövésem nincs mi a tosz az a script, és még sorolhatnám, EZÉRT nincs is lehetőségem értelmes idő alatt akár csak saját ingatlanhoz jutni.


Közben én is el##sztam már 4 évet egyetemen (nem, nem bőőőcsész szak), és gyakran még jobbak is a social skilljeim mint egy-egy esőember féle informatikusnak.


Igen, felvállalom: Komplexus.


De a komplexus az nem valami olyan dolog mint a járdáról felnyalni a turhát (csak hogy egy látványosan undorító, közízlést megbotránkoztató példát mondjak).


A komplexus teljesen természetes dolog, ha valaki/valakik éveken át igazságtalanul, aránytalanul alá vannak becsülve, mellőzve vannak.


Szóval ja, komplexus.


Egyéb hozzágfűzni való?


Much konstruktív komment?

Much okos észrevétel?

2020. jan. 26. 16:34
 6/45 anonim ***** válasza:
50%

Semmit nem szartál el kérdező, csak nem jó helyen próbálkozol... Hagyd az informatikát, én is nézegettem vagyonőr létemre, de rájöttem, ha meg is tanulom, ez egy időzabáló életforma, pont ugyanolyan mint a könyvelés, vagy a jogász. Ha nem rakod bele a melót nem is profitálsz, és egyre inkább kiesel a pixisből.


Ami most nagyon megy és a jövőben is nagyon nagyon menni fog az az autószerelés!

2020. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

"Mi vagy te? Árufeltöltő a Tescoban?"


Belegondolva hogy közel annyit keresnék a jelenlegi BSc diplomámmal laborasszisztensként, mint Tesco dolgozóként, akár az is lehetnék.


De nem. Egyelőre nem vagyok az.

2020. jan. 26. 16:38
 8/45 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező az informatikusok keményen megdolgoztak azért a pénzért, és előtte keményen tanultak. Miért lennének nagy képűek?
2020. jan. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
Legyél viz alatti hegesztő, elég jól keresnek!
2020. jan. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:

A probléma, hogy te közalkalmazotti státuszba vagy. És szégyen hogy nem fizetik meg rendesen az ezen szakma dolgozóit, előző voltam aki nem érti az informatikusok miért nagy képűek?


A programozók, szoftver fejlesztők nagyon is oda figyelnek, mert a te kis gépedet is egyszer valaki beprogramozta, vagy aki képalkotói vizsgálatokat csinál, ahhoz is kellett programozó egyszer.

2020. jan. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!