Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy számodra fontos személy...

Ha egy számodra fontos személy súlyos betegségbe kerül, hogyan viszonyulnál hozzá? Hogyan élnéd meg a betegségét? Mit tennél? Hogyan lennél a betegágya mellett? És ezek alapján milyen a szenvedésfelfogásod?

Figyelt kérdés
2020. jan. 29. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Ha fontos, akkor mellette lennék, és azt tenném, amit kérne, nem többet, és nem kevesebbet.
2020. jan. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én is beteg vagyok így nem lenne nehéz elfogadni...
2020. jan. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Édesanyámnak szinte egészen az elhalálozásáig mellette voltam. (Igyekeztem mindenben kiszolgálni, amiben csak tudtam...)


Folyamatosan persze nem tudtam lenni a betegágya mellett. Hivatásos Gondozók is kellettek néha. Több-kevesebb pihenőidő nekem is járt!


Szenvedésfelfogás? Fura érzés, de mintha valamiféle "dicsőséges megelégedettséget" éreztem volna. (Ezt inkább nagyon nehéz megfogalmazni - és kívülről nézve mások számára ÉRTHETETLENNEK TŰNIK az egész, miért éreztem azt, amit.)

2020. jan. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

3-as válaszoló vagyok.


Az elhalálozása 5 és fél hónappal ezelőtt bekövetkezett - ami várható volt. Most már fakul az emlék.


Tehát már eléggé nehezen nyilatkozom róla (így is csoda, hogy ennyit le tudtam írni az egyre inkább távolba vesző közelmúltbeli időszakról.)

2020. jan. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Nyugtasd meg, légyj vele.

Tedd azt ami neked esne jól az ő helyében légyj empatikus.

2020. jan. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
az 5os valaszoló helyesen válaszólt. Tedd azt ami neked esne jól 💖
2020. febr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!