Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Képes-e az ember ennyi könyvet...

Képes-e az ember ennyi könyvet elolvasni 50 éves korára?

Figyelt kérdés
Egyszer voltam egy ismerősömnél, aki egy két emeletes házban él, kb 50 m^2 alapterületű és a falakat egészében könyvespolcok borítják, telepakolva könyvekkel. Még a belmagasság is viszonylag magas volt. Az ismerősöm azt állított, hogy az édesapja az ott lévő könyvek 80%át már elolvasta.
2020. febr. 9. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
igen , régebben olvastak ma faszbúkoznak ezért nincs idő a könyvekre
2020. febr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Igen, mert vannak embereket, akiket még mindig az olvasás köt le.


Te hány könyvet olvastál el tavaly, kérdező? Miért olyan hihetetlen számodra, hogy valaki szeret olvasni? Miért nem jársz könyvtárba?

2020. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tűnik olyan soknak, 50 éves koromra szerintem ennél jóval több könyvet el fogok olvasni.

Tavaly 31 könyvet olvastam (csak, sajna), ez több tízezer oldal volt.

18/L

2020. febr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem azt nem tudom elképzelni, hogy valaki ennyire szeret olvasni, én is olvasok, járok könyvtárba. Csak egy négygyermekes, dolgozó családapáról nem tudom elképzelni, hogy hogyan tudta azt az ezres nagyságrendű könyvállományt elolvasni. Én még ha egész nap otthon lennék és olvasnék, akkor is csak a töredékét teljesíteném. Jelzem, ezek nem csak könnyen emészthető kalandregények, hanem tudományos szakkönyvek is.
2020. febr. 9. 15:13
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
en konymoly vagyok...jo ezt le irni.
2020. febr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vannak akik alapból gyorsan olvasnak. Ha könnyű egy olvasmány akkor akár 1 nap alatt is ki lehet olvasni egy 300oldalas könyvet simán. De ha csak minden héten liolvas egy könyvet, az évi 52. Szerintem simán lehet.
2020. febr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű olvasmány (300 oldal) nálam 5-6 óra.

Nagyon gyorsan olvasok.

Egy évben 100 könyvet biztosan kiolvasok, ha nem többet.

2020. febr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha egy ekkora lakás minden falát könyvek borítják, az nem csak ezres, hanem több ezres nagyságrend lehet. Nálunk van durva becsléssel ezer könyv a polcokon, én ezeknek mondjuk 70%-át olvastam. Így leírva soknak hathat (még messze vagyok az ötventől), de régen konkrétan mindenhol olvastam, utazás közben, várakozás közben, volt, hogy az uctán is úgy mentem… szerintem az említett 70%-ékból kb. 60-at megboldogult „szinglikoromban” olvastam. Sajnos, mióta családom van, és a munkám is az, hogy olvassak, már nagyon kevés energiám marad arra, hogy saját szórakozásomra olvassak.

Szerintem nem extrém, ha valaki ennyit olvas, de valószínű, hogy család/munka mellett akkor van erre ideje, ha „anyuka” kiszolgálja. :)

2020. febr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól függ hány éves az ismerősöd, mennyire szeret olvasni, hány könyvet olvasott már el belőle, mennyire érdeklik, azok a könyvek, akik az ő polcain vannak.

Továbbá mennyi belőle a tényleges olvasmány: regény, krimi, novella, dráma, vers, elbeszélés, kisregény, kalandregény stb.

És mennyi az ún. szakolvasmány, amelyet az ember, akkor olvas, amikor elakad az élet valamely szakterületén és megoldást keres ezek lehetnek: kézikönyvek, szakkönyvek, lexikonok, szótárak, tankönyvek stb.

2020. febr. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!