Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kis segítség kéne. Azt a...

Kis segítség kéne. Azt a feladatot kaptuk irodalom órán hogy írjunk 10 érvet miért érdemes elolvasni Ember Mária: Hajtűkanyar című könyvét? Ha bárki ebben tudna segíteni azt nagyon megköszönném

Figyelt kérdés

2018. jan. 5. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem olvastam, így nem ismerem a művet, de elolvastam a tartalmát, érdeklődést keltő a történet.


1. Részletes bepillantást nyerhetsz az adott korba.

2. Megismerheted a zsidóság mindennapjait, és az átélt borzalmaikat.

3. Az előző pontra utalva talán megértheted a magyar történelem ezen szörnyű időszakát.

4. Mint minden könyv, ez is tágítja a látóköröd, főleg, hogy történelmi regényről van szó, így a tananyag megértését is segítheti.

5. A regény főhőse egy kisfiú, ez még szívszorítóvá teszi a történetet, másként tekintünk a cselekményre, mintha egy felnőtt mesélné el.

6. Dokumentumok is vannak a regényben, így még inkább érezhető az, hogy valóságos eseményeken alapul a történet.

7. Hatalmas érzelemvilággal rendelkezik a könyv,(gondolva itt a kegyetlenségekre), lélektani regényként is olvasható, ami hatással van ránk is.

8. Az benne a borzalmas, hogy nem mutatja be a borzalmakat, csak a kisfiú emlékezéseiből ismerjük meg a történéseket. Úgy meséli el a történetet, hogy a jelenben van, mégis a múlt van a középpontban, ezáltal érdekes olvasói élményt nyújt.

9. Olvasói vélemények alapján remekmű, amit kötelező olvasmánnyá kellene tenni.

10. Erre már nem tudtam mit kitalálni. Teljesen mindegy, hogy milyen könyvről van szó: olvasni mindig érdemes, mindegy, hogy mit! Nyugodtan leírhatod ezt is, persze, csak ha te is így gondolod.


Remélem, azért van benne valami használható, ezt tudtam rögtönözni.

2018. jan. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. jan. 7. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!