Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon ciki, hogy nem tudok...

Nagyon ciki, hogy nem tudok vezetni?

Figyelt kérdés
15. Órámnál járok. Ebből 8 órát rutinpályán voltam. 7 órát forgalomban. Katasztrófa, amit csinálok. Nem tudok normális íven kanyarodni, lefulladok a lámpánál, amikor sebességet váltok de közben kanyarodnék is letérek az útról, mert nem tudok annyi helyre figyelni. Meg ilyenek.. Tudom elméletben, hogy mit, hogy kéne és mit rontok el csak gyakorlatban ez nem úgy megy. Néha még a pedálokat is összekeverem. Nevetséges. Az oktatóm nagyon rendes, de komolyan már néha jobban esne, ha kiabálna, mert nem érdemlem meg, hogy ilyen normális legyen velem.
2020. febr. 10. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem ciki, senki sem úgy született, h profi sofőr. Gyakorolj sokat, de ne a legnagyobb forgalomban, és majd 1000 km vezetés után rutinos leszel.
2020. febr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Senki autóján nem tudod otthon gyakorolni legalább az elindulást és a váltást? Azért kell sok dologra figyelned mert még ezek sem mennek. Ha mennének máris nem izgulnál annyira hgy például pedált tévessz.
2020. febr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7 óra után ne várj csodát, ha rástresszelsz csak rosszabb lesz. Senki se várja el hogy profi szinten legyél ennyi idő alatt. A jogosítvány megléte is csak annyit feltételez hogy sikeresen átmentél az 1órás vizsgán nagyobb baj nélkül. Ahhoz hogy valaki jólvezessen rengeteg rutin kell, ami nem 7 óra. A rutinpálya meg nem értem miért volt ilyen sok óra, engem beültettek mentünk pár kört és irány a város első órán. A rutinpálya nem ad rutint, csak annyit hogy megtanuld hogy ha jobbratekered a kormányt akkor jobbra megy a kocsi
2020. febr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem rajtam múlik, hogy mennyit gyakorolok, mert csak az órákon tudok, nem olyan, hogy csak a szorgalomon múlik, hogy mennyit megyek ki vezetni:(

És hiába ilyen kedves az oktató azért látom rajta, hogy úgy gondolja, hogy már sokkal jobban kéne ennek menni.

2020. febr. 10. 13:09
 5/8 A kérdező kommentje:
Hivatalosan 9 óra a rutinpálya és azért vezettem 8 órát, mert azt mondta az oktató, hogy úgy akar forgalomba vinni, hogy az alapok rendben vannak. És a rutinpályán jól is megy minden. A forgalomban meg rastresszelek és nem tudom alkalmazni. Elindulást, megállást, sebességvaltast tudnék gyakorolni forgalommentes helyen, de ott jól megy. A forgalomban nem megy :(
2020. febr. 10. 13:12
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Miért lenne ciki? Szerintem az ciki, hogy sokan erőltetik, mintha mindenkinek kötelező lenne vezetnie, pedig jobb lenne, ha kevesebben ragaszkodnának hozzá...
2020. febr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

Hát én is vért szenvedtem a jogsival.

Az első 30 órát egy női oktató mellett töltöttem, mert féltem, hogy egy férfi oktató kekeckedni fog velem. Egyébként meg a női oktató mellett volt gyomorgörcsöm minden alkalommal.

Fél évre fel is fuggesztettem a vezetést mert nem láttam értelmét.


Aztán visszajott a kedvem és váltottam oktatót(ezúttal bementem az irodába, hogy ajánljanak valakit). Ő egy tök rendes férfi volt és mellette is levezettem még egy valag órát(összesen talán 80-90 óra után mentem vizsgázni, de azt is úgy, hogy le kellett fizetni a vizsgabiztost).


Ez volt 3 éve. Azóta se vezettem(illetve max ha 2x).


Egyáltalán ne érezd magad nevetségesnek. Senki nem úgy születik, hogy tud vezetni.

Én szerintem tőled sokkal inkább nevetségesebb vagyok.

2020. febr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán ne érezd magad rosszul, én 40 óra után a 3. vizsgán mentem át lefuzetéssel, és most 1 év után érzem azt, hogy bárhol bármikor tudnék vezetni, legyen az Pest belváros, külföld. A maximális rutin egyébként 100.000 levezetett óra után lesz meg, szóval ez normális.
2020. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!