Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehéz vezetni egy Trabant...

Nehéz vezetni egy Trabant 601-et? Mennyi ciki a fiatalok körében?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszenek a Trabantok, eddig még csak újabb autókat vezettem...

2013. júl. 15. 11:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

"Nehéz vezetni egy Trabant 601-et?"

Semmit sem nehéz vezetni, meg kell szokni.


"Mennyi ciki a fiatalok körében?"

Ez szerintem eléggé relatív. Egy lepukkant, hatodszorra induló kétütemű, ami húsz perc alatt teszi a 402 métert (miközben vontatják), az mindenképpen ciki. Ellenben egy jó állapotú, esetleg újrafényezett, kissé átalakított gépet nemhogy elfogadnak, még meg is néznek.

2013. júl. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Ne sértegesd! A Trabant az Trabant, és nem autó! :)))


Persze, ha megtanulod rajta a sebváltó használatát, akkor más egyéb gond nincs vele. Másrészt bárhova elvisz, soha, sehol nem fog cserbenhagyni, nem fogsz az út szélén állni, és azt várni, hogy majd valaki jön és segít. Persze a rendszeres karbantartást, az odafigyelést ő is igényli, vég nélkül hajtani és nem gondozni azért egy Trabantot sem lehet, (nem szabad) "megtorlás" nélkül.

Én szerettem.

2013. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Teljesen gyárit szeretnék, egy két ilyen " extrával " CD-s rádió stb..
2013. júl. 15. 11:43
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.. ment a +. És még annyit hogy mi az hogy szabadonfutó van a 2-es és a 4-es sebességben? Nincs motorfék vagy mi?
2013. júl. 15. 11:44
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Nulla műszerezettség (nem tévedsz el benne). A kormányváltót kell megszokni.

50 -60 -ig ment mint a golyó. (Kicsi a súlya).

"Sportos" futómű. (Nem dől a kaszni, döcög, kemény, kanyart két keréken be lehet venni vele :) )

Földutat bírja (laprugók).

Havon jó volt vezetni. (Szinte elment a tetején.)


Sokszor visszasírom !

2013. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

4 -ben nincs motorfék. Amúgy sem ért valami sokat + kétüteműnél motorféknél nincs kenés.

Drága CD -t ne vegyél mert a Trabanthoz hozzátartozik a motorzajos feeling.

2013. júl. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2013. júl. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Nekem volt Trabim, imádtam. Most BMW-m van, de simán elfogadnék egyet második autónak, de csak kétüteműben. Szerintem nagyon könnyű vezetni, tökéletesen átlátható kasztni, gyors kormányáttétel, kézre eső, pontos váltó... Akárkinek átadtam egy próbakörre, mindenki mosolyogva szállt ki belőle. Mára biztos nehéz belőle jót találni, de talán nem lehetetlen. Szerintem egyáltalán nem ciki, sőt, mivel már elég ritka egy szép állapotú, akár még vagány is lehet vele járni.
2013. júl. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

Ugyanolyan vezetni, ha megyen, mint egy normális autót, csak nekem az volt a gondom hogy 190 centi vagyok igy a hellyel akadtak problémák :)

Nameg mivel a Trabantok többsége nemigazán van rendben műszakilag, az sem volt rendben, amit én vezettem: alapjáratot alig birta tartani, igy művészet volt vele az elindulás, hogy ne fullasszam le, mikor meg ment, akkor nagyon kellett vigyázzak, hogy egyenesen menjen, mert amit én vezettem, annak már a futóműve sem voltt jó :D

És azért minden Trabinak vannak ilyen gondjai, szóval nem olyan könnyű vezetni, de hatalmas élmény :) De ha nincs egy kis műszaki érzéked, és nem tudsz minimális szinten szerelni, akkor jobb, ha nem indulsz egy ilyennel sehová.

2013. júl. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Itt a városban van egy Trabant Tramp élénk sárgára fújva, gyönyörű állapotban. Jobban megnézik mint egy Porschét :)
2013. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!