Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek buszos úton...

Szerintetek buszos úton (szervezett kirándulás) van jogom megkérni a mögöttem ülőket, hogy csendesebben beszélgessenek az idegenvezető magyarázata közben, vagy el kell viselni, mert úgymond ez a társasút velejárója?

Figyelt kérdés
Én megkértem őket, kb. leszrták. Mindenki, az egész busz csendben figyelt, mögöttünk ülők meg hangosan beszélgettek.

#társas út #proliék
2020. febr. 17. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Jogod van és meg is tetted.

Írod, hogy semmi nem változott...többet nem tehetsz.

Még az idegenvezető sem szólhat rájuk, mert nem a főnökük, a szülőjük, vagy a tanáruk. Nem kötelező érdekelnie őket a magyarázata.

Bunkók és nincs mit tenni!

2020. febr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Jogod van, igen. Az idegenvezetésért is fizettél. Más kérdés, hogy a jogodnak sajnos nem biztos, hogy érvényt tudsz szerezni, mint ahogy történt ez veled is.
2020. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, de sokszor nem működik. Ilyenkor kell az arcukba tenni az öklödet (nem ám).
2020. febr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ige, jogod van, de talán hatásosabb, ha az idegenvezetőt megkéred, hogy ezt is mondja el, hogy az elején mondja el, hogy legyenek szívesek rá figyelni, és fölöslegesen nem pofázni.
2020. febr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Első ilyen utam volt, mondjuk, minemellett tetszett, máskor is megyek ilyen útra, csak tényleg, kifogtuk ezt a két mákvirágot. Egész úton veszekedtek, negatívoskodtak, a csaj nyomta a depis dumát, mi meg elvileg azért mentünk, hogy lezárjuk az év kemény részét (decemberben volt még), azaz, mikor szabadságra mentünk, na meg hogy jól érezzük magunkat.

2020. febr. 17. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!