Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mit lehetne...

Szerintetek mit lehetne tenni? Hogy tudnám visszakapni a pénzt?

Figyelt kérdés

Leírom a meglehetősen komplex helyzetet a lehető legleegyszerűsítettebb módja szerint.Nyolcosztályos gimnáziumba járok 2012 óta,akkor voltam 5.-s.Most szeptemberben kezdtem a 12.-k osztályt,idén érettségizek+szalagavató. Ez a szituáció.


Legyen két osztály X és Y például. Y osztályba jártam 5. osztály elejétől 11. osztály első félévéig rendes nappali tagozatosként.11. osztály második félévétől 11. végéig magántanuló voltam, még akkor is az y osztály tagja. Nyáron felbontottam a magántanulói szerződést + átmentem X osztályba. Nappali tagozatos lettem ott. Én ugye Y osztályban fizettem évente 5.000HUF-ot osztálypénz gyanánt ami így 7x5=35.000HUF-ot jelent. 12.évfolyamon az összes osztály a szalagavatóra szánt (kb. 100.000 HUF kiadásra kell gondolni)pénz jelentős részét az osztálypénzből fedezik. Én mivel most jöttem át X osztályba nekem nincs itt bent osztálypénzem, semennyi kb. 1500HUF-ot kaptam vissza az Y -s SZMK vezetőanyukától,mondván,hogy csak februárig adja vissza nekem a pénzt,mert attól kezdve vagyok magántanuló.A jelenlegi osztálytársaim abból a pénzből gazdálkodnak amit az elmúlt jó pár évben befizettek osztálypénz címszó alatt.Én nem akarok újra 30.000HUF-ot fizetni(azért,hogy ott tartsak ahol ők),főleg,hogy erre még pluszba rájön egy 100.000-es ballagási ,illetve szalagavatói kiadás.Ez nem igazságos.Mivel nem az Y osztályba járok már ezért vissza akarom követelni minden otthagyott pénzemet.Jó nyilván a 35.000HUF osztálypénzben benne van az osztálykirándulás meg ilyen kisebb dolgok.Leszögezem,hogy a volt osztályommal az évek folyamán csak egyszer mentem kirándulni.Azt is külön fizettük,mert nem akarták osztálypénzből.Szóval kirándulásból én nem részesedtem semennyit,voltak osztálybulik azokra se nagyon mentem,szóval nem fogyasztottam szinte semennyit.Vagyis a 35.000HUFból egy 30.000 még mindig bent van a régi osztályomban,és mivel nem velük ballagok 12.-k végén így úgy néz ki nem fogom tőlük visszakapni. Mert az SZMK-s 12.-k végén elosztja a bent lévő pénzt a tagok között amiből 30E az enyém,én viszont semmit nem fogok látni belőle.Szerintetek mit lehet tenni?Hogyan szerezzem vissza az osztálypénzt?18/F



2019. szept. 28. 18:05
 1/10 A kérdező kommentje:
Előre is köszi,annak aki végig olvassa és segít nekem xD.
2019. szept. 28. 18:07
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A befizetett évi 5000 forintból biztosan voltak kifizetett költségek (az iskolai alapítvány támogatása=papírpénz és fénymásolás, apróbb ajándékok). Először is a költségelszámolást kéne megnézni.
2019. szept. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké,ez igaz.El kéne számolni pontosan,de így kirándulások nélkül,fénymásolópénzzel, tanároknak vett virágcsokrokkal együtt is max. 5000Ft amit felhasználtak az én részemből.
2019. szept. 28. 18:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos olyan ez, mint mondjuk társasházban a közös költség. Ha nem laksz ott, nem használsz semmit, akkor is fizetni kell. Szerintem semmi esélyed visszaszerezni a befizetett pénzt, mert azt arra az időszakra fizeted amíg az osztály tagja voltál. Tehát “jogilag” nem megalapozott az igényed, morálisan talán. Tehát a régi osztályod jóindulatára vagy utalva, ha maguktól visszaadnak neked valamennyit akkor korrektek, ha nem akkor így jártál, mert meg egyszer mondom, olyan hónapokra befizetett pénzről beszélünk amikor legalábbis papíron az osztályba jártál. Hogy a gyakorlatban nem az a kérdés megítélésében szerintem teljesen irreleváns.
2019. szept. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Számolgattam elég sokat,az SZMK anyuka viszont amikor visszaadta borítékkal az 1500HUF ot abban nem volt semmi elszámolásra utaló papír/ levél,hogy miért annyi.
2019. szept. 28. 18:16
 6/10 anonim válasza:
85%
Én azt nem értem, hogy hogy lehet egyáltalán ÉVI 5000 Ft? Több, mint 5 éve végeztem és mi havi szinten fizettünk ilyesmi összeget. Most őszintén, a tanárok ajándéka (legalább karácsonyra és ped napra kb 20 tanár) meg az évi 1-2 osztálykirándulás kijön abból a pénzből? es akkor arról még tényleg nem is volt szó, hogy fénymásolás meg mittomén...
2019. szept. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Évi 5e osztálypénz elment ajándékokra, fénymásolásra, rendezvényre és hasonlókra. Ha te nem mentél el a bulira, attól még pl. a terembérlet ugyanannyiba került.
2019. szept. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A évi öt ezer forintból nem mentek el osztálykirándulásra. Ez havi 500 forintot jelent. Ez simán fedezi a fénymásolási költséget. Sajnos nagyon felmentek az árak.


A kilencedikes lányomnak havi 2000 forint az osztálypénz, azaz évi 20 ezer ft. Ezen felül az iskolai alapítványnak fizetünk fénymásolára, teremfestésre, sportszervásárlásra meg ki tudja mire évi 9700 forintot. Én egész évre előre kifizettem így 29700 forintot utaltam át egész évre.

2019. szept. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ahogy én látom a helyzetet:1.Papírok/fénymásolás,ezek a dolgozatlapok,akármelyik osztályba jártam volna ugyanúgy ezeknek az árát fedezni kellett volna.Ezt a pénzt az iskolának adtam ki az SZMK-n keresztül.


Sportszerköltségek :Évi 1000Ft-t fizetünk ki minden szeptember első hetében.Nem osztálypénzből fedezzük.


Ajándékok lekorlátozódnak a női tanárok virágcsokraiban.


Osztálykirándulásra nem mentem.Oké,utána nézek mennyit fizettem be eddig összesen,szüleim intézték és én úgy tudom évi 5000,de lehet több akkor viszont még több pénzem van bent.

2019. szept. 28. 18:43
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem vigasz, de éppen ezért nem kellene osztálypénz, mint olyan, főként gimiben, és főként évekig gyűjtve. Mindig az adott célra kellene szedni az egy főre kikalkulált összeget. Ha mégis osztálypénz, akkor éves elszámolással, hogy év végére mindenki null.szaldós legyen. És igen, arra egyénileg kell számítani, hogy az utolsó évben húzósak a költségek, mindenki spóroljon rá egyénileg.
2019. szept. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!