Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Visszamondhatom még az órát...

Visszamondhatom még az órát vagy már nem illik?

Figyelt kérdés
Már augusztus óta kerestem egy kínai nyelvtanárt aki vállalna magán órákat, sikertelenül. Január végén végre találtam egy kínai lányt, aki hirdette magát mint magántanár és ennek nagyon megörültem. Írtam is neki, beszéltünk, nagyon örült nekem, nagyon aranyos is volt stb. de két hétig a vírus miatt karanténban volt, mert csak akkor érkezett vissza Magyarországra. Emiatt mondta, hogy ebben a két hétben sajnos így nem megoldható, de ha megvárom, akkor beszélhetünk. Én mondtam is, hogy persze, megvárom stb. Viszont közben rájöttem, hogy ez a félévem elég sűrű lesz az egyetemen, emiatt nem nagyon tudnék időt szakítani rá kényelmes időpontban. Az egyetemen is sikerült felvennem a kínait szabválként. Valamint kiderült, hogy az egyik kínai szaktársam is tanít kínait, őt pedig már valamivel jobban ismerem és emiatt tőle szívesebben kérnék segítséget, neki szívesebben is fizetek és vele egyszerűbben megoldhatóak az időpontok is mivel egy szakon tanulunk. Szóval szeretném visszamondani, viszont annyira rosszul érzem magam miatta. Nagyon aranyos, kedves és segítőkész volt teljesen ismeretlenül is, megígértem neki, hogy megvárom és tényleg komolyan gondoltam, hogy szeretnék hozzá órákra járni, ezért érdeklődtem. Így most azt érzem, mintha átverném vagy hülyét csinálnék belőle, ha most visszamondom.
2020. febr. 20. 16:42
 1/1 anonim válasza:
Szerintem ha elmondod neki, amit itt is (kedves, segítőkész, de nehezen tudnád vele megoldani, és van egy ismerősöd aki könnyebben tud segíteni...) és bocsánatot kérsz, hogy most szólsz, aztán megköszönöd, hogy segíteni akart. Szerintem nem lehet baj. Van hogy máshogy alakul a helyzet, mint ahogyan gondolta az ember.
2020. febr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!