Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok (főleg) 16-25 év körüli...

Sok (főleg) 16-25 év körüli fiatalt látok valami eszeveszett sebességgel írni a telefonján, szinte másodpercek alatt egy regényt róva a kijelzőre, miért van ez?

Figyelt kérdés

2020. febr. 23. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Mert a sok használat során megtanulták az egész billentyűzetet fejből, egyszerre csak két ujjukat használhatják és ha még ékezetet is használnak (amihez hosszabban kell lenyomni a "gombot"), bőven akad idejük végiggondolni a soron következő szavakat.


A motorikus képességek pedig gyakorlással javíthatók, nem véletlen, hogy rendes billentyűzeten még annál is gyorsabban lehet gépelni.

2020. febr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Ebben nőttünk fel. Mellesleg a billentyűzetkiosztás telefonon is ugyanolyan, mint gépen. Aki a qwertz kiosztást ismeri és gyakorlott benne, hihetetlenül gyorsan tud írni bárhol ahol az van.


Nekem 11 éves korom óta van gépem. A mobilomon ezen csevegek, a gépemen ezt használom, egyetemen ezt használom, ezen dolgozom... Nem nehéz kitalálni, hogy úgy tudom használni, mint akármelyik tollal írni: rutin.

2020. febr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Mert nyitva van a szemed, és ezt figyeled :D Vagy melyi krésze vna miért? azért írnak goyrsna, emr tsokat gyakorolták, azért írnak sokat, mert sokat beszélgetnek....
2020. febr. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokat gépelnek telefonon.

Én kevesebbet használom és le is vagyok maradva sebességben :D

24 f

2020. febr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
No meg nem érdeklik őket a félreütések, nem fárasztják magukat az ékezetes betűkkel, helyesírással. Itt is sok olyant látni, hogy "bocsi, telefonról vagyok" és alig lehet kihámozni, hogy mit is akartak mondani.
2020. febr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Mert tudják használni a mobiltelefon készüléküket.
2020. febr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hármas válaszoló valószínűleg poénból irta a a szöveg egy részét úgy ahogy, de sajnos már én is kaptam olyan üzenetet, amiből alig bírtam kihámozni-összerakni, mit is akart a küldője...
2020. febr. 24. 23:21
 8/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul valóban "nyitott szemmel" járok, sok dolgot, apróságot észreveszek, meglátok, ami mellett más simán elsétál... :)
2020. febr. 24. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!