Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mensa IQteszt milyen intellige...

Mensa IQteszt milyen intelligenciát mér?

Figyelt kérdés

124 lett, ami átlagon felüli. A környezetem is intelligensnek tart, de van, hogy nem értem miért...A logikus gondolkodás nem a legnagyobb erősségem, matematikai, kémiai problémákat is csak átlagos szinten és elég lassan tudok megoldani. (Középiskolai emelt szintű számolások).

Viszont általában jól átlátom a történések összefüggéseit, felismerem az emberek viselkedésének okait, könnyen feltalálom magam bizonyos élethelyzetekben...

Emiatt lennék “intelligens”?



2020. febr. 27. 21:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Számomra a közönséges értelemben intelligencia mindig valamiféle “zsenit” jutatott eszembe, aki átlagon felüli logikával rendelkezik, “vág az esze”, kapásból kiszámol dolgokat
2020. febr. 27. 21:56
 2/6 A kérdező kommentje:
*Értelemben vett
2020. febr. 27. 21:56
 3/6 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy azt azonosítják az intelligenciámmal, hogy nem a felszínes dolgok érdekelnek, mindent mélyen elemzek, gondolkodom rajta stb...?
2020. febr. 27. 21:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem :D Az IQ a problémamegoldóképességet méri, és viszonítja a korosztályod többi tagjához. Nem az érdeklődési kört, az baromi más téma...
2020. febr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az intelligencia fogalma nem egyetemesen elfogadott és nem is könnyű röviden és pontosan megfogalmazni. Sokféleképpen lehet intelligens az ember. Nekem pl. nincs erősségem, mindent nagyon lassan értek meg, egyszerű problémákat is gyakran bonyolultan próbálok megoldani de egy ilyen mensás IQ teszten nekem is hasonlót írt ki a végén, hogy top 5-8% vagy hasonló, én nem tulajdonítanék neki nagy jelentőséget, csak mintázatok szabályosságát kellett felismerni.
2020. febr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 chess01 válasza:
36%
Fluid intelligenciat mer.
2020. márc. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!