Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem merek telefonon...

Miért nem merek telefonon beszélni valakivel?

Figyelt kérdés

Sosem beszéltem idegennel telefonon, csak családtagokkal... Nem tudom, hogy miért, de félek visszahívni egy ismeretlen számot, ha hívtak..


Vagy ha nekem kell felhívni egy ismerőst, valamiért nem tudom megtenni. Nem merem!! Pedig akarom!!!!


Annyi sérelmem volt már az életben.. Talán egyszer beszéltem egy osztálytársammal 5.ben, az anyukája vette fül és telefonban nem ismertem fel a hangját, és csak 2 perc múlva mondta, hogy én a krisztián anyukája vagyok.. (Mert ameddig beszéltünk nem vette észre, hogy aztr a krisznek mondtam és úgy értete, hogy tőle kérem el a leckét..) És szerintem ez az.. Félek, hogy nem fogom felismerni, ott magyarázkodni kell... Nem vagyok beszédes gyerek, én inkább válaszolgatni tudok kérdésekre, mint magamtól mondani, hogy xy keresem.. Nem si tudom h,ogy hogyan lenne illendő mondani...


2020. febr. 28. 14:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg ha pl egy gyerek keres pl a suliból és azt mondom ,hogy jónapo kívánok egy nemfogadott hívásom volt öntől (nem tudom hogyan kell mondani) akkor meg biztos kiröhögnek, mert egy gyereknek mondtam...
2020. febr. 28. 14:58
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért az az anyukás eset nem nevezhető sérelemnek. Nem szólt be az anyuka, nem szidott le, csak mondta, hogy ő nem a gyerek, hanem az anyuka. Nem is emlékszik már szerintem az egészre, a felnőttek nem foglalkoznak ilyen apróságokkal.

Az ismeretlen számot pedig igen, így kell visszahívni, mivel nem tudhatod, hogy a haverodnak van-e csak új száma vagy épp a leendő főnököd, iskolaigazgató stb keresett. Aki emiatt kinevet, az neveletlen és/vagy gyerekes. Ha mégis megtörténik, akkor mondd meg neki, hogy legyen szíves szólni valamilyen módon, hogy ez az ő (új) száma.

Egyébként én nem is szoktam ismeretleneket visszavívni. Ha tényleg engem keres és fontos, akkor úgyis hagyni fog üzenetet, hogy ő az XY és visszahívást kér.

2020. febr. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az az anyukás dolog nem sérelem volt, inkább csak ciki.. Mivel engem folyton csicskáztattak, cikiztek, kritizáltak mindig attól rettegek, hogy bármit csinálok azt véleményezni fogják...
2020. febr. 28. 15:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Pedig ez semmi... Az én gyerekkoromban még csak vezetékes telefon volt. Csörgött, de nem írta ki, hogy ki hív. Felvetted és a hangjából ismerted fel azt, hogy ki hívott. Telefonkönyv funkció se volt, minden alkalommal kézzel kellett beírni a számot, könnyen félre lehet ütni. Egyszer például a nagymamámat akartam felhívni, de elütöttem a számot. Pont egy idős nő vette fel. Én meg nekiállok, hogy "Szia nagyi!", meg mondom a magamét, erre ilyet szól vissza, hogy "mi van?" :D Hát az tényleg ciki volt.
2020. febr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem zavar, hogy nem látod a másikat, nem face to face a kommunikáció.
2020. febr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös. szerintem az lehet a gond...
2020. febr. 28. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!