Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért izgulok mindig, ha...

(,,) (♥.O) (,,) kérdése:

Miért izgulok mindig, ha telefonon kell beszélnem valakivel?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de mindig izgulok, ha telefonálnom kell! Mikor beírom a számot percekig nézem a képernyőn és próbálom össze szedni maga

. Utána pedig mindig össze-vissza beszélek.

Azt sem szeretem ha engem hívnak!

Élőben könnyen elbeszélgetek bárkivel.


Miért van ez? Mit lehet ellene tenni?

Hogyan lehetne ezt oldani?


2015. nov. 27. 03:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinél izgulsz? Pl. ha anyukáddal beszélsz akkor is?
2015. nov. 27. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor nem. Csak ha idegennel, vagy olyan ismerőssel akarok beszélni, akivel még nem sokszor találkoztam.


Napokig képes vagyok halogatni a hívást és hetekig, évekig, de akár örökre is.

2015. nov. 27. 04:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Régen nekem is volt ilyen.

De aztán elmúlt.

Gondold át előre, hogy mit akarsz mondani.

2015. nov. 27. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan vagyunk ilyenek. Nem látjuk a másikat, lehet hogy mond valamit miközben grimaszol, de mi ezt nem tudjuk, és komolyan vesszük.

Én is utálok telefonálni

2015. nov. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én még ha valami ismerős hív, azt se merem felvenni, inkább visszahívom én később, mikor már lélekben is felkészültem rá.
2015. nov. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a személytelen kommunikáció miatt van. Én is így voltam, egészen idáig, amíg el nem kezdtem egy olyan helyen dolgozni, ahol az ügyfelekkel javarészt telefonon tartjuk a kapcsolatot. Szóval muszáj voltam megszokni. Most már nem okoz gondot, ha idegennel kell beszélnem, egyszerűen tényleg megszoktam magát a szituációt. Próbálj ügyeket intézni, (hány éves vagy?) ha van valami dolgod, próbáld telefonon keresztül elintézni, hátha ez segít! :-)


21L

2015. nov. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam szorongásos zavar volt, szociális fóbia.


Nekem az segített, ha NEM mondtam el előre a mondókát. Nem tudom, hogy ez nálad mennyire igaz, én magamat ismerve tudom, hogy a minél jobban rákészülés megöli a cselekvést.


Leírtam, eljátszottam, volt olyan, hogy ittam előtte (alkoholt, pedig soha nem szoktam).


Azóta felveszem a telefont, és direkt nem gyakorlom előre, hogy mi lesz. Így is izgulok, de sokkal kevésbé, mint mondókázás mellett.

2015. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én sem szeretem előre megtervezni, az még félelmetesebb. :(

Ha megszabadulnék a telefonoktól? ;)

2015. nov. 28. 01:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!