Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek erről az esetről? (koronavirus)

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm, aki nem mellesleg nagyon unszimpatikus nekem, egy egyetem tanul. Ahol is van egy lány csoporttársa. Ez a lány kiment egy hétre Olaszországba nyaralni, majd most mikor vissza jött lázas lett. Az ismerősöm pedig elkezdte győzködni, hogy ne menjen az egyetemre, maradjon otthon mig jobban nem lesz, mert aggódott a koronavirus miatt. A lány meg felháborodott, hogy miért szól bele az életébe. Ezután az ismerősöm ezt elmondta az anyjának és a lányra hivták a mentőket, hogy ne engedjék be az egyetemre és vigyék el a korházba. Ez meg is történt. Kiment a kolihoz a mentő és elvitték a lányt. Ezután pedig kiderült, hogy csak simán influenzás volt, tehát szó nem volt koronavirusról. Most pedig jelenleg mindenki az ismerősöm szidja a koliból.

2020. márc. 1. 14:09
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
57%
Jól tette az ismerősöd. Jobb félni mint megijedni, jobb a bajt megelőzni. Szerencséje van a lánynak hogy semmi komoly, de lehetett volna rosszabb is, és akkor mindenki elkapja körülötte.
2020. márc. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 2*Sü ***** válasza:
74%

1. Attól hogy valaki Olaszországban járt, attól még önmagában igen kicsi az esélye, hogy elkapta volna a koronavírust. Kicsi, de nem kizárható, főleg, hogy a lány lázas volt. Ha a gyanú nem igazolódik be, akkor a lány maximum feleslegesen töltött el néhány órát az életéből egy vizsgálatra. Ha viszont a gyanú beigazolódott volna, az a legrosszabb fogatókönyv alapján akár több ember életébe is kerülhetett volna. Ezzel kell súlyozni annak a valószínűségét, hogy elkaphatta-e a vírust.


2. Az nem érv, hogy ne szóljon bele az életébe. A lány nem tudja garantálni, hogy ha esetleg mégis fertőzött – de nem csak a koronavírussal, de akár az influenzával, vagy bármi mással –, akkor nem adja tovább senkinek. Így már nyilván nem az ő életéről van csak szó. Nem csak a koronavírusra, de minden fertőző betegségre igaz, hogy ha az ember beteg, akkor lehetőleg minél kevesebb emberrel érintkezzen. Nem az ő, hanem mások érdekében.


3. Az, hogy influenzás, az egy vizsgálat UTÁN derült ki. Nyilván az ismerősöd ezzel az információval MÉG nem rendelkezett, az ott és akkor rendelkezésére álló információból meghozott döntése szerintem helyes volt.

2020. márc. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem az alap lenne, hogy betegen kerülöm az embereket hogy esetleg ne adjam át akármilyen betegségről van szó.

Az ismerősöd is elég hülye hogy mentőt küld valakire mert kitalált valamit + fölöslegesen terhelte vele a mentőket.


Röviden mind a ketten barmok.

2020. márc. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Van igazság abba amit irtok, viszont szerintem azt se szabad figyelmen kivül hagyni, hogy a lánynak milyen kellemetlen lehetett, hogy az egész koli előtt elviszik a mentősök..

2020. márc. 1. 14:29
 5/38 2*Sü ***** válasza:
58%

Más megközelítésből… Most ugye mindenki az ismerősödet szidja. Ha viszont kiderült volna, hogy a lány tényleg elkapta a koronavírust, akkor meg mindeni őt dicsérné az óvatosságáért, előrelátásáért. Tehát tulajdonképpen az ismerősödtől azt várták volna el, hogy a döntésénél egy olyan információ alapján mérlegeljen, ami nem csak nem állt, de nem is állhatott a rendelkezésére, sőt a döntése pont ezen információ tisztázását hivatott előmozdítani. De ahogy mondani szokták, utólag könnyű okosnak lenni.


> azt se szabad figyelmen kivül hagyni, hogy a lánynak milyen kellemetlen lehetett


Valószínű. De az ember nem csak ember, hanem a társadalom része is. Kap is dolgokat a társadalomtól, ad is dolgokat a társadalomnak. A társadalom jogokat biztosít neki, ami másoknak okozhat kellemetlenséget, de kötelességeket is ró rá, hogy alkalmasint kellemetlenségeket vállaljon magára mások érdekében. Hatalmas veszteség nem érte azt a lányt. Pár óra, esetleg pár nap az életéből az semmi, annál valószínű sokkal többet tékozol el önmagától is. Az meg hogy valakiről kiderül, hogy beteg, az meg nem tudom miért lenne kellemetlen. Mindenki szokott beteg lenni, elég banális dologról van szó. Hogy történetesen az egybeesések összjátéka ilyen helyzetet teremtett? Ez van…

2020. márc. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
71%
Jol tette.. csajszi meg felelotlen nem kicsit
2020. márc. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
8%

F*zt tette jól...

Semmi joga felülbírálni senkinek az embertársa sorsát. Ráadásul írtad, hogy egyetemista így gondolom már betöltötte a 18. Életévét.. Onnantól saját kezébe a sorsa. Döntésével vállalja a következményeket.

Egyébként ezért nem megyek manapság házi orvoshoz se egy megfázással mert még a végén az is kitalálja, hogy a mentőt hív. Engem senki nem fog elvinni sehova erőszakkal, aki megpróbálja ahhoz lesz egy két "baráti" szavam...


Rohadtul nagy kellemetlenségbe hozta őt, szégyellje magát...

2020. márc. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
14%

Aki szerint rendben van hogy mentőt hívott annál komoly gondok vannak. Ennyi erővel bárkire rá lehetne hívni a mentőket. Például előző hét szombaton lázas voltam, fájt a torkom és köhögök. Akkor lehet hozzám is küldeni a mentőket ez miatt. Mert ugye azt nem tudhatjátok hogy voltam-e dokinál vele.

Az ismerősöddel szépen kifizettetném a kiszállás vele aztán megtanulja, hogy mire való a mentők.


Nyilván a lány sincs agyilag topon, hogy betegen mászkál, de aki ilyenre mentőt hív az még lejjebb van az értelmi szintje.

2020. márc. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Nagyjából azt gondolom, mint az utolsó.

Nyilván van logika abban is, hogy ráhivja a mentőket, ugyanakkor ilyen mértékű információ hiányában hatalmas tulzásnak tartom főleg, hogy ebbe a döntésbe bőven benne van az is, hogy feleslegesen teszi ki a társát ilyen hatalmas szégyennek.

2020. márc. 1. 15:16
 10/38 anonim ***** válasza:
40%
Jol tette, 2 hét karantén.. sima ügy
2020. márc. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!