Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket mi ösztönzött a...

Titeket mi ösztönzött a nyelvtanulásra?

Figyelt kérdés

Most néztem meg a legelső e-mailem és a facebooknak írtam, angolul, fordítóval 6 éve, azóta is nélkülözhetetlen számomra a fordító mert egyszerűen nem jegyezek meg semmit, néha még magyarul sem tudom mit jelent, hogy " korán " vagy, hogy " későn" anyanyelvem a magyar. Vagy az ügye és az ugye szót sem használom rendesen, a -ban -ba izékat sem.


Jó, persze ez egy eléggé kívülálló eset az enyém. Érdekel ,hogy titeket mi ösztönzött, ha ösztönzött.


2020. márc. 2. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Dalszövegek értése,kommunikálás egyáltalán egy külföldivel,külföld(nekem Ausztrália)
2020. márc. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem akartam angolból érettségizni, ki lehetett váltani a nyelvi érettségit középfokú nyelvvizsgával.
2020. márc. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
A munkáltatóm támasztotta a foglalkoztatásom követelményeként visszamenőlegesen. Azóta sem használom a tanult nyelvet semmire, de van papírom róla. Kidobtam az életemből éveket a semmire. A nyelvvizsga központ jól járt. A nyelvtanár jól járt. A munkáltató pedig elégedett, hogy van papírom egy olyan nyelvről, amit már el is felejtettem. Ingem-gatyám elköltöttem arra, hogy pontosan ugyanazt a munkát végezhessem, mint a nyelvvizsga letétele előtt, de ez senkit nem hat meg magamon kívül. "A törvény, az törvény!", - a "rátermettség" fogalmát pedig törölték 2000 körül a szótárakból.
2020. márc. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg akarom értetni magam külföldön, illetve érteni akarom, amit mondanak. 🤔
2020. márc. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Shaiya egy online MMORPG volt. (Az OP botrány én kezdtem ott, ha valami tudja hogy az mi nyugodtan írjon priviben)


Ott egy svéd lánnyal kezdtem el kommunikálni Etty-vel, aki akkoriban "nagy" játékos volt.


Odáig jutottunk, hogy szinte napi szinten beszélgettünk skypeon. Én egy 12-13 éves kisfiú voltam ő egy 17-18 éves szinte már nő. Szóval nem tudom hogy találtuk meg a közös hangot, de nagyon jó barátok lettünk.


A folyamatos napi kommunikálás mind verbális és írott formában nagyon felhozta az angolom.


Ezzel együtt elkezdtem minden sorozatot, filmet angolul nézni. Meg egy kéttanyelvű gimnáziumba nyertem felvételt.


Innentől kezdve, attól függetlenűl hogy én voltam általános iskolában a legrosszabb az osztályból angolból, a gimiben én lett az egyik legjobb rögtön, úgy hogy semmit sem tanultam soha sem. Csak rám ragadt.


Majd 15 éves koromra maximálisan minden magyar médiumot kivontam az életemből. Minden platformon minden lehetséges dolgot angolra fordítottam. Sehol, semmilyen magyar dolgot nem követtem.


Mert akkoriban rájöttem, hogy minden tudás ami magyarul van fent a neten, az angol tudás egy szűkített része, mert nyílván kicsi ország, kevés magyarul beszélő.


Így kicsi idítatás és mégkisebb kapacitás minden dolog lefordítására. Szóval a mai napig van rengeteg olyan információ, ami egyszerűen nem lehet magyarul megtalálni.


Meg fordítás során rengeteg dolog elveszik.


Pl.: Könyveket, sorozatokat, bármilyen kreativitásból angol nyelven megszületett dologot a fordítás, csak elront. Nem tudjuk úgy befogadni az információt, ahogy annak a kigondolója szánta.


Amikor ezt felfogod többé nem akarsz magyarul semmit sem olvasni vagy hallgatni. Még a híradót sem.


Meg persze ha ilyen szinten ráfókuszálsz egy másik nyelvre akaratlanul is megtanulod.


Éppen ezért 0 tanulással (bejártam órákra és csináltam a feladatokat, de otthon nulla készüléssel) leraktam C1-et 16 évesen.


Majd ezek után külföldi tanulás.

2020. márc. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Én az angolt az iskolában szerettem meg, mert jól tanított a tanár, ami ígyis csak arra volt elég hogy hajlandó legyek szabadidőmben tanulni. De alegtöbb ismeretet játékból, filmekből, sorozatokból szereztem. Rájöttem hogy jó a nyelvérzékem, fejleszteni meg alapból szeretem magam. Azóta spanyolul és oroszul is megtanultam. Vagyis még tanulom de már meg tudommagam értetni simán. Youtubeon néztem oktatóvideókat ahol angol nyelven magyarázták az oroszt, így mind a kettőt egyszerre gyakoroltam
2020. márc. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ki pontozta le a válaszokat? Pedig tök hasznosak.


Köszönöm a válaszokat. Zöld pacsi.

2020. márc. 2. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!