Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom mihez kezdjek az...

Nem tudom mihez kezdjek az életemmel. (? )

Figyelt kérdés

Jövőre leszek végzős, és egyszerűen fogalmam sincs mit akarok az élettől. Mármint tényleg semmi célom nincs azon kívül, hogy szeretnék boldog lenni és nem éhenhalni. Meg persze világot látni, meg ilyenek, mint mindenki másnak is, de nem annyira, hogy valami ilyen állást keressek.


Nem vagyok a legjobb tanuló, nem lesz belőlem sose orvos, vagy valami ilyesmi. Hobbijaim olyanok, amikből nem lehet megélni, mert sportot túl későn kezdtem ahhoz, hogy sikeres legyek benne, többi meg inkább ilyen művészi dolog, aminél így is nagyon telített a piac, és azért annyira jó nem vagyok benne. Őszintén szólva azt se tudom, mi az, amiben jó vagyok. Mert egyenlőre még semmi olyat nem találtam, amiben olyan jó lennék, és élvezném is, és el tudnám képzelni, hogy életem végéig azt csinálom.


Úgy érzem, hogy eddig is csak sodródtam az árral, és most viszont hogy döntenem kéne, ötletem sincs mi legyen. Nem igazán szeretnék egyemetre menni, mert már finoman szólva is elegem van a tanulásból (nem a tanulásból, csak ebből az egész hetet elveszi, és semmire nincs idő-dologból), és inkább nem is tudom, olyat csinálnék, amivel tapasztalatot szerzek a világból, és amit szeretek is. Viszont nem szeretnék pl. gyárban dolgozni. Kávézóban, akár pincérnőként nagyon szívesen, szeretek új emberekkel találkozni is.


Összességében amit szeretek, abból nem lehet karrierem, viszont így nem tudom mihez kezdjek, vagy hogy egyáltalán milyen lehetőségeim vannak.

Ti hogy találtatok rá arra, amit most csináltok? Mi lesz gimnázium után? Lehet, hogy csak azért félek ennyire ettől, mert senki se mesél nekem olyat, hogy hogyan jött rá mit csináljon, és mindig csak azt hallom, hogy "menj egyetemre, az majd jó lesz, addig is van időd még". De épp ez az, hogy nincs, most annak a gondolata, hogy 4 évig kellene tanulni valamit, ami nem is igazán érdekel, nem tetszik.


Nagyon fáradt vagyok, így nem tudom mennyire érthető így ez az egész, de köszi, hogy elolvastad.

18L


2020. márc. 3. 22:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy gimi előtt se tudtam mi akarok lenni ha nagy leszek, sőt, nem is gondoltam volna, hogy eljutok idáig, mivel az egy elég sötét korszakom volt. És most kezdett bennem tudatosodni, hogy tényleg mindjárt vége a sulinak, másfél év, és mihez fogok kezdeni, ha soha semmi tervem se volt?
2020. márc. 3. 22:19
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj el nyaralni egy hónapra, ha végeztél, pihend ki magad, és mindent másképp látsz majd!
2020. márc. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért mondják hogy tanulj tovább mert egyrészt időt nyersz vele, közben még több területet megismersz és jobban tudsz dönteni. Másrészt lehetőséget is kapsz vele, mert ha később kitalálod mihez lenne kedved még egy bármilyen diplomával is több esélyed lesz megközelíteni azt a területet mint semmilyennel. Pont neked való a továbbtanulás, akiknek konkrét terveik vannak, lehetőségük egy vállalkozásra vagy valami, azok célirányosan aszerint lépnek, nekik az is belefér ha nem mennek egyetemre. Neked viszont nem fér bele, mert talán azért nem tudod mi szeretnél lenni mert nem is volt mi alapján döntened erről. Jelentkezz valami nagyon általános akármire és közben keress diákmunkát, minél többfélét.
2020. márc. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

18-évesen nem tudod mi szeretnél lenni? Furcsa.

Vedd sorra az egyes foglalkozásokat, amik eszedbe jutnak és válassz közülük.

Azt írod, hogy szeretnél világot látni. Tanulj nyelveket, menj idegenvezetőnek, tolmácsnak, fordítónak, utazási irodába alkalmazottnak, pincérnek hajóra stb., stb...

2020. márc. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolom vannak ismerősök nekik pedig ismerőseik nézd meg ők mivel foglalkoznak?

Amelyik kicsit is érdekel ott tölts el pár napot ha nagyon tetszik akkor akár hetet is, próbálj ki mindent, lehet butaságnak tűnik de legalább 1 napra menj el gyárba dolgozni nézd meg hogy miért érdemes tovább képezni magadat ha nem akarsz oda jutni.

Miután végeztél a suliban tényleg menj el lazítani legalább 2 de inkább 4 hétre ahogy előttem is mondják,jótékony hatása van, esetleg utazd be Magyarországot diákkal és fedezd fel szépségeit majd ne félj ismerkedni emberekkel aztán találhatsz olyan embert is aki épp olyan munkát végez ami neked is tetszik és így tud neked segíteni,mikor nyaralsz soha se stresszelj, nagy levegő és nyugtasd meg a testedet, ne gondolkodj azon mi lesz?

Ha már van diákod használd ki,egyszer élünk csak, sajnos én elég későn jöttem rá de azért ki használtam egy kicsit.

Majd ha vissza jössz akkor szépen lassan el tudsz kezdeni gondolkodni mit is szeretnél, mélregelj,próbáld ki,tekins be azokba a munkakörökbe amik számodra vonzóak lehetnek, ha nincs elég pénzed ne félj kölcsön kérni a szüleidtől majd vissza adod nekik én is így tettem.

Vannak okj képzések is amit a munkanélküli indít nézz szét ott is hát ha valamelyik megtetszik, kapsz keresetpótló juttatást és ez már munakidőnek számít.

Én úgy mond végig jártam ezeket a dolgokat,nem sajnálom azt az időt magamtól,voltak jó és rossz pillanatok is,de rá jöttem talán mit is akarok? Igaz ez nem nagyon tetszik egyes embereknek de nem érdekel,majd ha meg unom fogom magamat és váltok,nyilván kell egy kis tőke hogy ezt véghez tudjam vinni mivel sajnos sokan azért nem tudnak munkahelyet,szakmát,hivatást váltani mert nincs semmi tartalékjuk így el sem tudják azt kezdeni sajnos.

Szeretek utazni,új helyeket felfedezni,vezetni,új embereket megismerni és beszélgetni velük,szeretnék kihívásokat, bírom a magányt ezért jelen esetben sima B kategóriás jogosítványal furgonos leszek, akik leginkább európát de azon kívül is szoktak menni, nyilván meg kell találni azt a céget ahol ezeket a dolgokat meg tudod valósítani,mert vannak olyan helyek is ahol nagyon ki hajtják az embert és csak menni kell, nincs az a pénz hogy én ilyen helyen dolgozzak inkább keresek kevesebbet de legyen időd élni is,1-2 évig szeretném ezt csinálni maximum abban már most biztos vagyok hogy elég sok mindennel fogok találkozni jó és rossz értelemben is,jelen állás szerint nem tudok tovább minden egyes nap otthon ülni és minden egyes nap ugyan oda be járni,számomra ez már unalmas,nyilván ha lenne valakim akkor lehetséges hogy máshogy gondolkoznák.

Most vagyunk fiatalok ezért most nagyon sok lehetőségünk van, most kell megváltani a világot és ki próbálni sok dolgot mert ahogy öregszik az ember egyre nehezebb lesz,sok energiánk van szóval nyomás :-)

Ha be jön ez a sofőrösdi akkor lehetséges hogy le teszem a kamionos jogsit aztán kis ideig meg próbálkozom vele,elég hamar meg térül a jogsi ára,tudok félre rakni megalapozni az anyagi biztonságomat,közben ugyan úgy kirándulgatni csak okosan kell csinálni, tervezni stb..


Légy nyitott,pozitív,élvezd az élet minden egyes percét,kezdj el végre élni,fedezd fel ezt a csodálatos olykor furcsa világot,mosolyogj, sok sikert :-)


22F

2020. márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Keress valami srácot és supportold őt a céljai eléréséhez. :D
2020. márc. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!