Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van még itt, aki nagyon...

Van még itt, aki nagyon retteg a koronavírus gazdasági következményeitől IS?

Figyelt kérdés

Tudom, nem az az elsődleges, viszont második helyen már ott áll és irtó fontos.

Én pályakezdő vagyok, 2-3 hónapra elegendő pénzzel.

Az egy dolog, hogy valószínűleg hiába tanultam, de szerintem simán eljuthatok oda is, hogy kilakoltatnak.


Ti is nagyon féltek?

Van konkrét tervetek?


2020. márc. 13. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Konkrét tervem nincsen, van tartalékunk, ami elég pár hónapra.


A "hiába tanultam" meg a kilakoltatás dolgot nem igazán értem, kifejtenéd?

2020. márc. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az eddigi szakmáimban esélytelen lesz elhelyezkedni, árufeltöltésnek, szalagnak örülni fogok arecesszió alatt. Mint sokan mások.


2-3 hónapra elegendő tartalékom van. Utána miből veszek kaját?


Más is fél?


Mármint minden bizonnyal, de értitek....

2020. márc. 13. 21:07
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Katasztrófális következményei lesznek ennek, hülye az, aki nem látja, milyen fejetlenség és pánik lesz itt rövid időn belül. MINIMUM 1 hónapra elegendő élelmiszerben érdemes gondolkodni.
2020. márc. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Lesz itt akkora gebasz...

Most ugye nem lesz suli. Gondolom, ovi és bölcső se. Ez lenne a logikus, ha nem csak a diákok lebutítása a cél.

Ahol egy szülő van, ott xopás. Ahol kettő, ott sorsot húznak, kinek a fizetése esik ki. Mondjuk végleg, mert a munkáltató azt se szereti, ha évente 1-2 napot kiesel a gyerek miatt.

Közben 20-30%-os drágulásról ír az újság. De ez az átlag, van ami a duplája lett, pl. rengeteg tejtermék, zöldség, gyümölcs.

Sok családban NINCS net, pc, mobil a gyerekeknek, vagy épp villany. Ók azok, akik eddig ingyen kaptak enni a suliban. Eddig...

Tehát adott lesz rengeteg család, ahol a bevétel feleződik, kétszer annyi etelt kell venni, magasabb áron.

Maradjunk annyiban, hogy a Providentesek térdig fogják koptatni a lábukat, aztán 1-2 év, és családok százai csődölnek be az adósság spirál miatt. Jó esetben 1-2 év! Lesz, akinek beteszi a kaput, ha otthon kell maradnia a gyerekkel, és viszi a bank a kecót meg a kocsit. Hajrá CSOK!

Sok családban a nagyi lesz a gyerekkel. Mennek ide, mennek oda, elvégre szünet van. Aztán lesz csodálkozás, hogy a nyugdíjasok között tarol a vírus.

A tipikus nyári szünetes problémákat is szorozd be hárommal. Arra mindenki előre készül, felosztják egymás közt, tábort szerveznek, stb. Hétfőre lófas2 nem lesz. Egymás után jönnek majd hírek, hogy itt esett ki gyerek az ablakon, azt ott ütötték el biciklivel, egymást rabolják ki, stb.

A csodás gyakorit ellepik a trollok és a lehetek terhes kérdések.

Fantasztikus lesz, előre látom!


Kérdés: szerintetek miért van gazdaság újra indító bizottság? Viccből? Nem gondolja senki, hogy ők már tudják, hogy mekkora baj lesz?

2020. márc. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Amugy is csoro vagyok, szval nem igazan erdekel.
2020. márc. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem legvélső esetben is az lesz, hogy csak élelmiszerboltba és patikába lehet menni, más nem lesz nyitva. Meg munkahelyre. Szóval nem kell nagyon betárazni, csak annyira, hogy minél kevesebbszer kelljen boltba menni.

Egy év múlva kapnék diplomát. Aggódom, hogy lesz ez az egész oktatás, gyakorlat, vizsga... Mennyi csúszás lesz. Szeretnék végezni😃

2020. márc. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!