Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha az ember...

Mit lehet tenni ha az ember családja felül a kormány pánik vonatára koronavírus ügyben? Szeretek az országon belül utazni. Erre most az olyan amilyen családom pattog hogy ne menjek.

Figyelt kérdés
Persze ameddig a híradó nem nyomta a hülyeséget az elmúlt 3 hónapban senkit sem zavart.
2020. márc. 11. 23:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Mert az elmult 3 hónapban kezdte el fertőzni az embert, előtte nem foglalkozott vele senki :D Szóval jó meglátás.
2020. márc. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Azért van egy kis túltolás itten. Az influenza szedi itt a népet. De legalább megtanul mindenki kezet mosni, és remélem még több kézfertőtlenítőt szerelgetnek fel mindenfelé.
2020. márc. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Várj pár hetet, míg lenyugszik a helyzet, pláne, ha vannak idős/beteg rokonaid, akik jogosan félnek. Ez a te életedből szinte semennyit idő, ők viszont megnyugodnának. Mást sajnos nem tudsz tenni, akkor sem, ha tényleg túl van tolva a félelem.


Ha viszont felnőtt vagy, aki egyedül él, és max telefonon beszél néha a családjával, akkor tégy ahogy jónak látod.

2020. márc. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Lehet ez lesz.

Felnott vagyok amugy itthon felig meddig allas keresesben.

Mondjuk az elmult harom honapban voltam haromszor Budapesten es 5-6szor videki varosokban. Igaz hogy becsi vonattal utaztam de meg elek. :D

Igazabol az bosszant hogy eddig senkit sem hatott meg a tema csak tegnaptol amikor Gulyas Geri bejentette a panik hangulatot.

Mondjuk allasinterjura 15-e utan mennem kell szoval az utazast nehez lesz hanyagolni.

2020. márc. 12. 00:50
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Lehet, hogy egészséges, de lehet hogy már te is elkaptad, és terjeszted is.

Ha mondjuk kiderülne, hogy te fertőzted meg az idős szüleidet, örülnél neki?

2020. márc. 12. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
90%

Épp azt akartam írni, hogy nincs is pánik, erre egyesek itt olyanokat írnak... Nincs kijárási tilalom, csak azokat az eseményeket "tiltották be", ahol egyszerre száznál többen lehetnek, bár a szórakozóhelyek elvileg most is nyitva lehetnek.


Nyugodtan utazhatsz, bár elővigyázatosságból lehet hogy jobb ezt a minimálisra csökkenteni. A vírus mndenképpen elterjed, csak az nem mindegy, milyen gyorsan, ezért igyekeznek, hogy ne gyűljön össze tömeg.

2020. márc. 12. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk személyszerint engem már a legeslegeleje óta zavar, amikor a legtöbb emberek a létezéséről sem tudtak és aki igen, az soha sem hitte volna, hogy valaha eljut Európába.


Azt, hogy potenciálisan óriási gazdaságiválságot okozzon meg főleg nem ... "hiszen kevesebben halnak bele mint az influenzába."


Akkor és most is a gazdasági remifikációktól félek, nem hogy bele halok 20 évesen.

2020. márc. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

"amugy itthon felig meddig allas keresesben"


Aha. Szerintem inkább az zavarja őket, hogy az ő pénzükből utazgatsz miközben ilyen "szépen" írsz róluk magas lóról...Istenem, de tipikus, az ilyen kitartottaknak mindig akkora az arca.

2020. márc. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy metrókocsiban hány ember szokott lenni? Elérik a 100 főt? Simán.
2020. márc. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem a kormány még pianóban tolja most, az lesz a pánik, ha bezárják a sulikat is. Az okmányirodák, az állatkert stb. bezárása még nem éri el sokak ingerküszübét.

Érdemes elolvasni az alábbi cikket, elemzések az edddigi tények alapján, és felhívja a figyelmet, miért érdemes hamar lépni (többek közt azért, mert nem annyi a fertőzött, amennyiről tudunk):

[link]

Egy kis kedvcsináló arról, ami utólag már látszik, hogy miként viszonyul egymáshoz az ismert és a valós fertőzések száma:

„On January 21st, the number of new diagnosed cases (orange) is exploding: there are around 100 new cases. In reality, there were 1,500 new cases that day, growing exponentially. But the authorities didn’t know that. What they knew was that suddenly there were 100 new cases of this new illness.


Two days later, authorities shut down Wuhan. At that point, the number of diagnosed daily new cases was ~400. Note that number: they made a decision to close the city with just 400 new cases in a day. In reality, there were 2,500 new cases that day, but they didn’t know that.”

2020. márc. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!