Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A koronavírus időszakot te...

A koronavírus időszakot te hol vészelnéd át: Budapesten vagy vidéken?

Figyelt kérdés

Nem akarok túl sok infót kiadni, bocsi a vázlatos fogalmazásért.


Egyetemista vagyok, szval mindegy h hol ülök a latopom előtt. Azért mégsem mindegy: a mellékállásomat otthonról is végezhetem (IT, minimális interakció kollégákkal), de arra is lehetőségem van h bejárjak (bentről azért jobb; több/jobb infrastrukturális eszköz). Mondjuk ez megváltozhat, ha rosszabb lesz a helyzet. Ha maradok Budapesten, jelentősen kisebb életterem lenne, mintha hazamennék. A tömegközlekedés jelentős időt elvesz a napjaimból. Otthon (vidék) viszont a körülmények (lakásfenntartás, kajakészítés/szerzés, fűtés) ami jelentős időmet felemésztené, de sokkal nyugisabb lenne, már elfogadtam, h jó lesz kicsit leállni.



2020. márc. 13. 22:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Vidék.


Én ma tömegközlekedtem utoljára. (szintén egyetemista)


Budapest mellett lakom, ha fel megyek az már csak autóval lesz.


Amúgy ma 14:06kor szálltam fel kőbánya felsőn a vonatra, az aluljáró előtt 2 mentő autó, 3 teljesen beöltözött mentős volt (maszk + teljes testet fedő fehér papír ruha) plusz egy nyomozó. (Fehete autó, aminek a tetejére volt rakva egy villogó, mint a filmekben).


Amikor elmentem mellettük pont egy kalauzról beszéltek.


Szóval vonatozni már biztosan nem fogok. Plusz ha lesz valami nagyobb baj, akkor Budapest lesz a központ, szimplán az egy helyen élő sok ember miatt.

2020. márc. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én már úgy vagyok vele, hogy ahol vagyok, ott maradok. Agglomerációban élünk és itt is vészeljük át ezt a helyzetet. Nem tudni, hogy mi nem vagyunk e már hordozók, lemondtuk a hétvégi hazalátogatást a szüleinkhez. Nem kell, hogy hazavigyük nekik ezt a vackot. Szerintem ez a felelős hozzáállás, pár hetet mindenki kibír a hátsóján ott, ahol éppen van.
2020. márc. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!