Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti is szorongtok a jelenlegi...

Ti is szorongtok a jelenlegi helyzet miatt?

Figyelt kérdés
Nem tudok aludni se, valahogy olyan furcsa és ijesztő, ami most történik a világban. Szerintetek mikor jön rendbe minden?

2020. márc. 19. 23:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
79%
Egyelőre elvagyok, de aggaszt hogy mikor és hogyan tudunk majd újraindulni. Szolgáltató vállalkozó vagyok, az üzletet bezártuk a héten. Van tartalékom, három hónapig ki tudom fizetni az albérletet, és kajára is futja majd, de utána már húzósabb lesz. Meg nehéz lesz újrakezdeni a munkát, valószínűleg a vendégeimnek se lesz pénze.
2020. márc. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Igen, szorongok egyre jobban én is.

Kis cégnél dolgozok, én vagyok csak irodai alkalmazott. Már érezhető, hogy kevesebb a megrendelés. Hiába vagyok home office-ban, alig van munka. Gondolom ezt a hónapot kifizetik aztán nem tudom mi lesz. Max kiveszem a szabikat, de az sem megoldás hónapokig. Bennem is a napokban tudatosult, hogy mi lesz ha elküldenek. Aztán iszonyú nehéz lesz munkát találni, ha rengeteg cég tönkremegy.

Az egészség miatt is szorongok. Nem szeretném elveszíteni emiatt a szeretteim. A párommal nem tudunk találkozni, mert pár hete elutazott a szüleihez 400 km-re, illetve munkaügy miatt van még ott.

Konkrétan engem is a sírás kerülget már. Minden tartalékom el fog menni. Nem tudom mi lesz.

25N

2020. márc. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

Én mint mezei senki a következőt tartom lehetségesnek:


1) a vírus lemegy 3-4 héten belül, keleten nem diagnosztizálnak újabb eseteket, EUban is javul a helyzet, a kormány lazít, eltünnek a maszkok, április végén kezdünk visszaállni a régi hétköznapokra.


2) elhúzódnak a dolgok, újabb vírushullám jön keletről, vagy EU-ban alakul ki egy újabb betegedési hullám (például Olaszországban), és elhalasztják az olimpiát, számtalan más nyári rendezvényt. Tovább szigorítanak, például államosítanak egyes magánkézben lévő cégeket, kötelező lesz az oltás, katonaság az utcákon felügyel. Őszre realizálódik a helyzet, és szeptember-októberben visszatérünk a normálsi kerékvágásba. (szerintem ennek van a legkevesebb esélye).


3) ha megnézzük az elmúlt éveket, EU-t tönkrevágták. Nem véletlenül telepítettek be több millió migránst (főként olaszba, franciába, németbe, spanyolba). A fidesz is azt hangoztatja, hogy Soros és társai állnak a migránsok mögött. Az volt az első csapás. Az európai szociális hálót túlterhelték, helyenként kisebb harcok robbantak ki a helyiek és bevándorlók között. Most bevetették a vírust, aminek következtében lezárták a schengeni határtokat, és minden ország a saját határát, így itt rekedt sok millió migráns, akik állatként viselkednek. Jelenleg az internetet korlátozzák, a munkavégzést szabályozzák vagy beszüntetik. Szerbiában kijárási tilalom van már. Ha a vírust elhúzzák és nem lesz feldolgozóipar, az országok elkezdik felélni a tartalékaikat, akkor belháborúk robbannak ki. Franciaországban így is rengeteg a gettó (Marseille), pluszban hozzá jön a migránscsapat, ha nem lesz mit enni, forrongani fognak az emberek. A kérdés az, hogy van-e annyi rendfenntartó, hogy uralni tudják a helyzetet? Magyarország ilyen szempontból jól áll. De a magyar és cigány népesség között éles a feszültség. Ha nálunk bármi kirobban, elképzelhetőenk tartom, hogy Orbán Putyin segítségét fogja kérni. (ezt a lehetőséget látom a legvalószínűbbnek).

Figyeld az eseményeket: behozzák a betegséget terjesztő agresszív migránsokat, elterjed a korona vírus, lezárják az összes határt, megjelenik a katonaság. Már csak az kell, hogy a leterhelt szociális hálóban akadozzon vagy megszűnjön az ellátás, és robban az időzített bomba. De ne legyen igazam.

2020. márc. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
#12 A nok legalabb eltudnak menni erotikus munkara ha minden kotel szakad, ferfinak mar nehezebb arra nincs akkora kereslet
2020. márc. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
A férfiak meg elmehetnek rablónak ilyenkor.
2020. márc. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:

Szia! Hasonlóan a többiekhez nekem is minden reggel amikor felébredek, az az első gondolatom, hogy ez most tényleg igaz? Nagyon szorongok, már január óta, de jó érzés tudni, hogy mások is így éreznek! :)


19/L

2020. márc. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi párommal január óta arra készülünk, hogyha itt is karantén lesz, mint Wuhanban, megoldjuk. A mi munkánk végezhető otthonról, így egyelőre ez nem gond, de pl szüleimé már csak félig meddig, ők épp tartalékból élnek. Emiatt ők csak magukról tudnak gondoskosni, a két nagyszülőm rám hárult, mert a testvérem vastagon lesz.rja és nem segít sem szüleimnek sem nagyszüleimnek. Így tehát maszkban és fertőtlenítőben fürödve kénytelen vagyok boltba és patikába menni, ahol ugye az "indokolatlan mennyiségű" ételt halmozom, és mindenki lenéz, pedig én két öregnek viszem, hogy ne kelljen kimenniük a lakásból, mindezt úgy, hogy én is félek, hogy beteg leszek, akkor is, ha nem súlyosan. Minden reggel azt várom, hogy jön valami jó hír, de a számok alapján még pár hétig biztos marad ez...
2020. márc. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
38%

Nem érdemes szorongani, az nem segít.

Amit tehetsz:

- fertőtlenítés (mindent, magadat is),

- elkülönítés.

Ennyi.

2020. márc. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Nemcsak egészségügyi hanem gazdaságoi okból is szorongok. Sőt: az utóbbi sokkal rosszabb ,igaz én fiatal vagyok,de autóiparban dolgozom, az meg eléggé csődöl.
2020. márc. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Varga Mihály: Hozzátette, hogy a koronavírus felfelé ívélő szakaszában vagyunk, tehát több lesz a fertőződött, munkából kiesett ember, így azzal lehet számolni, hogy a következő hetek nem a gazdasági kilábalásról szólnak, aztán pedig lassú visszaépítéssel számol mindenki. A pénzügyminiszter szerint abban lehet bízni, hogyha azok a termelési láncok, amelyek nagy része Kínában van, helyre állnak, akkor talán az IV. negyedévében már lesz egy kis visszafordulás.

- tehát bízik benne, ha Kína rendben van, akkor Október környékén lesz egy kicsi visszafordulás. Hányan nem fogják kihúzni addig? A bankok meddig adnak határidőt nem fizetésre? Itt még sokkal nagyobb bajok lesznek...

2020. márc. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!