Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi esélyt láttok az...

Mennyi esélyt láttok az alábbi forgatókönyvre?

Figyelt kérdés
Az elkövetkezendő hónapokban Magyarországon az emberek nagyrésze önképzi magát, így egyre több jó szakember, programozó lesz akár már hónapok múlva. A sportot is jóval komolyabban veszik, így nemhogy hízni, de szintentartani, fogyni vagy szálkásodni fognak legtöbben.
2020. márc. 24. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Biztos, hogy többen teszik meg, mint eddig, de nagy áttörést nem várok. Tömegek sajnos nem változnak meg egyik pillanatról a másikra, maximum azokat billentik át ezek az események, akik amúgy is kacérkodtak a gondolattal, és most élnek a lehetőséggel.
2020. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Szép álmok, a valóság ennek az ellenkezője lesz.
2020. márc. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Gondolod, hogy ideiglenesen az otthonlét motiválná őket? Esetleg az abból való kiszabadulás? Nem hiszem, hogy egyetemes hatása volna, egyeseknél biztosan lesznek változások, de ez egyénfüggő.
2020. márc. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerek olyat, aki rajtam kívül tényleg programozna otthon. Tényleg nem. Ha már szakmában dolgozik, akkor home office van, ha diák, akkor meg tanul és ezek után külön már nem áll neki ilyesminek (nem jobban, mint korábban). Mindenki más meg aztán... Látok ötleteket, több csoportban kérdezik, hogy mit csináljanak, mások mit csinálnak. 10 000-bőp talán 2 kommentben volt a programozás... Az egyik az enyém. Szóval nem aggódok.


Az edzéssel ugyanez, a jóga és a sima torna az megy nagyon, de súlyzói és eszközei nincsenek otthon szinte senkinek, mindenki kesereg, hogy zarva a terem inkább. Meg aztán az a sok szar amot felhalmoznak általában, nem az a kategória, amitől izmosodni lehet. Liszt meg cukor? Kérlek...



Ami nincs a te képletedben, hogy a munka és az egyetemre járás sok embernek keretet adott az életében. Megvolt, hogy reggel elmegy, délután hazaér és ha úgy van, még melegében foglalkozik a dolgokkal. Jelenleg komoly önuralom kell ahhoz, hogy az emberek ne csússzanak szét, ezáltal sem a munka, sem a tanulás nem megy olyan hatékonyan. Sőt, önszorgalomból meg aztán pláne nem. Az embereknek nincs önuralma edzeni, nincs önuralma nekiülni a kódnak és mivel ideje van, előszeretettel halogat is. Nem kérik számon és különben is, előtte sem kellett gondolkodni annyit. Ezt sajnos én is érzem magamon.


Mikor egyetemre és dolgozni jártam, még mikor hazaértem, volt kedvem abban a lendületben csinálni. Foglalkozni az anyaggal, kipróbálni a tanultakat. Megvolt az ütem, hogy mikor megyek edzeni vagy állok neki edzeni, hiszen időben le is kell feküdni, stb. Most ehhez sokkal nagyobb akaraterő kell. Időben felkelni, elkezdeni, eleve az, hogy ne kalandozzon el a figyelmem, időben nekiállni edzeni, nem kihagyni... Szerintem ez nehéz és est sok ember nem lépi meg. Nem fog olyan keményen edzedni, egyrészt mert a többségnek nincs eszköze, másrészt mert akaraterő kell hozzá, gyakran nagyobb, mintha eljárnál valahova. Főleg ha másokkal élsz. Nem fog tanulni sem magától. Sem programozni, sem nyelveket, semmit. Mert tanulni energia és gondolkodást igénylő és nehéz összpontosítani. Nehezebb, mintha olvasnál sorozatot néznél vagy épp kézimunkáznál. Mert azok közben kikapcsolhatsz. Még akkor is, ha varrás közben figyelsz az öltésekre és alapvetően kreatív vagy. Még akkor is, ha olvasni folyamatos figyelmet igényel. Egyszerűen nem olyan, mint programozni. Az sokkal jobban megmozgatja az ember agyát szerintem. Legalábbis nekem



Szóval szép papíron ez a sok szabadidő, de nem. Nem úgy fog menni, ahogy gondolod. Aki eddig benne volt ebben a rendszerben, az nehezen, de tudja folytatni, de még úgy is lehet, hogy kiszáll belőle, aki pedig nem volt, az vagy nem is fog benne lenni, vagy beszáll, de abbahagyja vagy elveszik benne. Az emberek többsége lusta. Irányítás kell nekik és valami, ami keretek köré szorítja őket. Ha ugyanott vannak ugyanannyi idővel, akkor szét fog csak esni a többség.

2020. márc. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akinek eddig nem volt igénye rá, hogy képezze magát annak most sem lesz.
2020. márc. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hogy őszinte legyek semmit, mert nincs egy értelmes piacképes OKJ képzés se.


Amik vannak is max 200-250 nettós fizetést lehet elérni velük, ez pedig éppencsak több mint a minimálbér, de nem jutsz vele messzire.


Akalmazottként mindegy mennyi a szakértelmed, ha megy a bolt jól keresel ha kapzsi a főnök akkor meg úgyse fizet többet ha bárki mást is talál annyi pénzért.


Mindent és mindenkit a pénz motivál.


Ezért van az, hogy valódi felelősségteljes munkák egyáltalán nincsenek megfizetve így csak azok végzik akik megengedhetik maguknak, hogy ezt csinálják.


Pl: egy orvos, vagy ügyvéd is 10-13 évig nullszaldósra se jön ki, mert a tanulmányai is milliókba kerülnek, tisztelet a néhány államilag finanszírozott zseninek!

De aztán azok is mehetnek bojtárkodni, meg tanonckodni baksisért éveket.

2020. márc. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Nem. Viszont 3x tobb gyerek fog szuletni 9 honap mulva.
2020. márc. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Nincs mindenkinek manija, akarata, jövőcélja. Bizonyos területeken túljelentkezés van, arra minek további embert képezni? A sportra meg az a válasz, hogy otthon nem lehet sportolni, így marad az elhízás veszélye.
2020. márc. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

# 4


Itt vagyok én.

:D

Bár mostmár olyan érzés szabadidőben programozni, mintha fogat húznának.



Én az átlagember helyében tényleg képezném magam plusz tornáznék otthon.


A saját magam helyében home office + távoktatás + mára is tervezek 45 - 50 perc tornát. Ha megszűnik a munkám, képzem magam otthon.


Nem hinném, hogy ebben az esetben tolnám tovább a programozást, mert a jelenlegi helyzetben nem érzem, hogy sikerülne vele bármit is jezdeni. Hobbim meg van ezer más, amik pihentetőbbek és egyszerre kevesebb időt igényelnek.

De képezni fogom magam, ha kirúgnak, vannak ötleteim.



Sok ember lusta és ha nincs mellette hajcsár, akkor nem mozdítják meg magukat..

2020. márc. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Miért pont programozó? Azért el tudok képzelni attól nagyratörőbb foglalkozást is.

Hízni fognak, nem fogyni. Bent ülnek egész nap, kint meg a futáson kívül nem lehet sok mindent csinálni most, hogy minden zárva.

2020. márc. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!